köyümüzün bütün tarlalarını harita olarak duvara monte ettim

Hangi tarlanın kime ait olduğunu, parsel numarasını,metrekaresini herşeyini bulabiliyorum

Resimler ve ekler

• 20151207_203713.jpg
    20151207_203713.jpg
    412 KB · Görüntüleme: 392
  • 20151207_203713.jpg
    20151207_203713.jpg
    412 KB · Görüntüleme: 387
Ynt: köyümüzün bütün tarlalarını harita olarak duvara monte ettim

abi vallaha iyi yapmışsın piyasaya çalışıyorsan lazım benim başıma geldi slaj yaparken adam 12 dönümlük tarlayı 10 dönüm dedi bendede program var telefonumda (pasor )diye herkese tavsiye ederim tapucu bi abim var o söyledi bak sen piyasaya çalışıyorsun kandırırlar seni daha yenisin dedi tarlayi slaj yaparken GPRS i aciyorsun bulunduğun yer mavi nokta ile uydudan buluyor seni bulunduğun yere tıklıyorsun tamama basıyorsun parsel numarasi kaç dönüm ve de tapulu alanı yeşil çizgi ile çiziyor etrafını herkes kullanmalı ben kullandım faydasını gördüm benim program 12 dönüm diyor tarla sahibi 10 dönüm diyor getir dedim tapuyu benim slaj makinam ölcüyo dedim sonra kıvırmaya başladı yav 50 tl 100 tl az al biz komşumuz falan filan dedim kardeşim benim hakkım neyse onu verin sonra aldım 1200 tl mi çektim gittim böyle yapanlara acımayacaksın abi

APO5454 link=topic=86892.msg1043068#msg1043068 date=1449515097' Alıntı:
abi vallaha iyi yapmışsın piyasaya çalışıyorsan lazım benim başıma geldi slaj yaparken adam 12 dönümlük tarlayı 10 dönüm dedi bendede program var telefonumda (pasor )diye herkese tavsiye ederim tapucu bi abim var o söyledi bak sen piyasaya çalışıyorsun kandırırlar seni daha yenisin dedi tarlayi slaj yaparken GPRS i aciyorsun bulunduğun yer mavi nokta ile uydudan buluyor seni bulunduğun yere tıklıyorsun tamama basıyorsun parsel numarasi kaç dönüm ve de tapulu alanı yeşil çizgi ile çiziyor etrafını herkes kullanmalı ben kullandım faydasını gördüm benim program 12 dönüm diyor tarla sahibi 10 dönüm diyor getir dedim tapuyu benim slaj makinam ölcüyo dedim sonra kıvırmaya başladı yav 50 tl 100 tl az al biz komşumuz falan filan dedim kardeşim benim hakkım neyse onu verin sonra aldım 1200 tl mi çektim gittim böyle yapanlara acımayacaksın abi
Ben tarlaların büyük veya küçük olmasından ziyade kime ait olduklarıyla ilgileniyorum,işlediğim 900 dekar tarlanın sadece 190 dekarı kendimize ait kalanı kira (icar)

tavaslı_okan link=topic=86892.msg1043070#msg1043070 date=1449515309' Alıntı:
emin abi bunu nerden bulduysan bende bizim otarafınkini istiyom... çalıköy tarafı da var demi...
Okan ben bunu toplulaştırma askı kesin listesi yayınlanınca il müdürlüğünün sitesinden indirmiştim sonra harita şeklinde bastırdım

Telefonda kullanmak istersen Pasör sorgu adlı program ada parsel no, parsel sayısı ve her parselin metrekaresini gösteriyor hatta tarla sınır kaymalarını da program sayesinde görebiliyoruz. Ayriyeten Fields area measure adlı program iste harita üzerinden tarla alan ve mesafe ölçümü yapıyor iki programı da kullanıyorum tavsiye ederim...

UÖZKAN.77 link=topic=86892.msg1043091#msg1043091 date=1449516536' Alıntı:
Evet pasor da parselin sekli dekari hepsi var.. ucretsiz..
yalnız o sadece ana tarlayı buluyodur tapulu kısmı, tarlada merada varsa onun en güzel manuel ölçümle bulmak oda fields area measure

volkanuzel link=topic=86892.msg1043145#msg1043145 date=1449534327' Alıntı:
yalnız o sadece ana tarlayı buluyodur tapulu kısmı, tarlada merada varsa onun en güzel manuel ölçümle bulmak oda fields area measure

Abi field measure yi kullanıyorsun galiba. Ben bunu indirdim ama gps ile alan ölçümünü seçince progrm kapanıyor.

Fields area measure yı iki yıldır kullanıyorum. Geçen yıl sıkıntılı ölçüm yapiyordu. Bu yıl telefonu degistirdim metre metre olcuyor aynı program. Yanı diyeceğim telefonun gps cekim kalitesi çok etkiliyor.

Orn123 link=topic=86892.msg1043153#msg1043153 date=1449558449' Alıntı:
Abi field measure yi kullanıyorsun galiba. Ben bunu indirdim ama gps ile alan ölçümünü seçince progrm kapanıyor.

Ben manuel ölçüm yapıyorum sıkıntı olmuyor..

omeryucel link=topic=86892.msg1043174#msg1043174 date=1449564089' Alıntı:
Fields area measure yı iki yıldır kullanıyorum. Geçen yıl sıkıntılı ölçüm yapiyordu. Bu yıl telefonu degistirdim metre metre olcuyor aynı program. Yanı diyeceğim telefonun gps cekim kalitesi çok etkiliyor.
hangi telefonu kullanıyorsunuz.