ÖZKA radial lastik nasıl sizce

Ynt: ÖZKA radial lastik nasıl sizce

Bizim burda jcb cilerin cogu ozka takiyo.. bizde 2 yildir petlas kullaniyoz.. alirken endiseliydik.. ama romorktada.. kepcedede.. motorda da takili petlaslar gayet normal.. bu sene yine petlas aldik.. yalniz kamyona lassa aldik paraya kiydik.. kamyon haric hepsine petlasla devam ederiz bu gidis biz..

Ozka da petlasta parasina gore iyi derim.. ayni benzer ayarlar zaten..

@UÖZKAN.77
Abi özka daha yumuşak sanki lassa ayarına daha yakın gibi geliyor bana petlas kullandıktan sonra lassaya geçince başak 12 den inip fendt varioya binmiş gibi oldu :D
çok aşırı sert hem yeri tutmuyo hem dişleri çatlıyo bi zaman sonra yarısı kopuyor petlasın
lassa ise ufak çizikler oluşsa bile petlas gibi bırakmıyo kendini yumuşaklığı tam ayarında bence özkada gözlemlediğim kadarıyla ikisinin arasında ama lassaya daha yakın bir kalitede gibi ben beğendim açıkcası kullanan traktörleri görünce ama kendim kullanmadım

Dogrudur.. ben kamyona guvenemedim lassanin tam hafriyat tipini aldik cekerlere 4 tane.. kamyon 1 vites iyi gidiyo zaten emsallerinden bakimliydi simdi cok memnunuz..

Simdi motorun one petlas dusunuyodum yine.. ozkaya da bakayim madem.. lakin hidromekte ayni anda lassa ve petlas takili cok calistik.. bariz bi fark goremedim hatta hic fark edemedim..

Mesela hidromekte.. fabrikanin ilkten taktigi lassalarin 4 u.. ara ara en sonki 2500 saatte degisti.. simdi hepsi petlas.. bakacam kac saat dayancak.. gidisat iyi ama..

UÖZKAN.77 link=topic=86917.msg1043497#msg1043497 date=1449661358' Alıntı:
Dogrudur.. ben kamyona guvenemedim lassanin tam hafriyat tipini aldik cekerlere 4 tane.. kamyon 1 vites iyi gidiyo zaten emsallerinden bakimliydi simdi cok memnunuz..

Simdi motorun one petlas dusunuyodum yine.. ozkaya da bakayim madem.. lakin hidromekte ayni anda lassa ve petlas takili cok calistik.. bariz bi fark goremedim hatta hic fark edemedim..

Mesela hidromekte.. fabrikanin ilkten taktigi lassalarin 4 u.. ara ara en sonki 2500 saatte degisti.. simdi hepsi petlas.. bakacam kac saat dayancak.. gidisat iyi ama..
belki farklı ebatlar için durumlar değişebilir bilemiyorum ama benim gözlemlediklerim 55-65 hp traktör lastikleriydi petlası kendimde kullandım son senelerde belki kaliteyi arttırmış olabilir ama ben tövbe ettim almam petlas :D

Ozka geçen yıl biçerdovere taktık.önceki lastiği tarlada yarıldı.continental takacaktık burgazda yoktu bir kaç gün sürer dediler ozka taktık sonra ikisine de.fiyatlarıda hesaplı nerdeyse yarı fiyatına geldi.memnunum

2 yıldır römorkta özka 14 kat lastik kullanıyorum takıldığında birkere hava bastık bidaha tık yok üzerine 7- 8 ton buğday koyuyoruz çok az bir esneme yapıyor ben gayet memnunum lastiği eğer üzerinde taşıyaçağın yüke ve olması gereken hava basıncına göre kullanırsan bir sorun olmayacaktır düşüncesindeyim.

Biz korka korka bi denedik petlasi bu gidis hep petlas gider.. bide kepce kurek hafriyat isinde bi kazik demir geciyo gitti.. isterse kalite olsun.. o yuzden burda kepceciler hep ozka hep petlas takiyo..

Yalniz mitas avrupa.. valla nasi avrupa anlamadim.. zetorun ustunde geldi orjinal.. gecen bi lastikciye sordum.. hamur mevsim derken yerliden sasma.. bizim iklime en uygunu yerli dedi.. ki diyen istanbulda buyuk capli lastik isi yapiyo.. mitas i da ozellikle istenmedikce getirmiyomus.. gerci bizde kepce oldugundan mitasin normalden fazla yipranmasi normal ama bi daha almam..

bizim romorkta petlaslar takılı 5 yılı geçti hala yıpranma yok. bu yıl sezon öncesi arkalara petlas önlere özka taktım sezon sonu gözlemlerime göre her iki markadada gözle görülür aşınmalar farkettim erken bitcekler sanki. bide ön tekerin tırnaklarının birinde kopma oldu nası bi darbe aldı bilmiyorum ama kopmamalıydı bence. başka bişey olmadı patlama çatlama vs.

petlas, radialda avrupa lastiklerin aynı numaradaki lastiklerden braz daha ufak çıkarıyor.yani bir prelli 16-9-34 la petlasın 16-9-34 aynı değil,benim lamborghini 90 var eski orjinal lastikleri yenilerden hem ağır hemde yüksek.

Valla bizdede zetorun ustunde orjinal mitas var.. 800 saatte.. ama 1800 saat gibi.. onde kepce var biraz ondan.. onler cok kotu durumda.. on sag yanaktan yarildi inceden.. yama attik tutmadi.. bi hafta sonra tekrar daha iyi bi yama attik..

Simdi yatista.. bahara jcb lerin onune takilan 12-16 kat kepce desen dusunuyom.. hatta lastik eni 32 cm.. daha genis 34-36 cm takayim diyom.. 1800 kg a kadar yuk indirdigimiz oluyo onler ezilip kaliyo..

Arkadaki mitas iyi ama o da 800 saate gore ezik.. lakin epey zorluyoz hafriyat vs.. 20 ton yuk atiyoz ikiz dingil arkalara biniyo vs..

Zaten mitas pahali.. o paraya rahat lassa alirim.. param olmazsa petlasa devam.. nazar degmesin suan parasina gore bedava..

Son olarak biraz paylas zetor nasil gidiyo:)

Zetor kismina ne bulursan at.. ama tarafsiz olmaya calis.. benim gibi fanatiklik yapma.. :)

Zetorun artisi eksisi.. erkuntun artisi eksisi neyse yaz.. yarin arayan merak eden bulsun mesela..

Hemen bi konu acabilirsin..

Derdim su.. ayni anda 2 motora binen daha dogru karsilastirir.. ben de kepceli zetorla.. hidromegi surekli kiyasliyom ama.. cok ise yaramiyo bi yerde.. senin durumun daha iyi..