Zetor mu Erkunt mu ..vd.

Ynt: Zetor mu Erkunt mu ..vd.

Major.. duz proximayla ayni vites ayni motor (opsiyon deutz motorlusu gelmedi turkiyeye zaten zetor alacakta istemez galiba).. yani 6 duz 6 takviye.. direksiyonun solunda debriyajli ileri geri..

Turbo interkol tumunde standart zaten.. yolcu koltuguda standart major da.. ben sevdim majoru.. sade manuel kutuk gibi motor..

UÖZKAN.77 link=topic=86922.msg1044967#msg1044967 date=1450035744' Alıntı:
Major.. duz proximayla ayni vites ayni motor (opsiyon deutz motorlusu gelmedi turkiyeye zaten zetor alacakta istemez galiba).. yani 6 duz 6 takviye.. direksiyonun solunda debriyajli ileri geri..

Turbo interkol tumunde standart zaten.. yolcu koltuguda standart major da.. ben sevdim majoru.. sade manuel kutuk gibi motor..
umut abi sen anlattıkca valla iyice kanım kaynamaya başladı şu zetora 5410un birini verip 2. el bi same siver 110 alayım diyordum ama şöyle 100 110 bg segmentinde bi zetor alsam ne gibi özellikler olur motorda ve fiyat tahmini ne olur

aganınoglu link=topic=86922.msg1044977#msg1044977 date=1450036087' Alıntı:
umut abi sen anlattıkca valla iyice kanım kaynamaya başladı şu zetora 5410un birini verip 2. el bi same siver 110 alayım diyordum ama şöyle 100 110 bg segmentinde bi zetor alsam ne gibi özellikler olur motorda ve fiyat tahmini ne olur
en idael power 100 96 hp 427 nm tork%48 tork artisi 24+24 vites 3 kademeli bucuk shuttle 16 valf euro 4 zetor motor.hidrolikleri manuel olan 139000 liraydi

100 bg olarak kisaca.. proxima. Proxima plus. Procima power. Forterra. Forterra hsx var.. yani 5 farkli model.

En ucuzu 110 bin tl.. en pahalisi 160 tl.. tahmini yuvarlak..

Tamaminda turbo intercol 16 valf kendi motoru standart. yolcu koltugu hava da standart sayilir..

Proxima power ve forterra hsx satilli.. ve 3 kademe bucuklu.. aslinda sadece calistirirken 1 kere debriyaj var.. sonrasinda tum ana ve ara vitesler debriyajsiz..

Iyi bi motor neyse ondan fazla ceker.. o cekise gore sasiracagin kadar da az.. yakar.. hep nasil oluyo dersin:)

Gelgelelim bi kabin kilit gobegini yunanistandan getirtirsin.. yeni aldim:) firma cok yeni daha parca servis oturmadi.. yani parca suan bi sekil cozuluyo ama zor..

Forumda umitdeligozoglu var.. hem mf hem zetor biniyo.. iletisime gecersen mf ile de arti-eksi yonlerini kiyaslar.. ama bildigim hep 'zetorun yeri ayri' diyo.. bi 74 bi 124 zetor var elinde.. yenilere de niyeti vardi..

100 bg hangisi dersen murat gibi.. p. Power 100 derim.. zaten yeter de artar bile.. forterraya gerek kalmaz derim..

UÖZKAN.77 link=topic=86922.msg1044997#msg1044997 date=1450037418' Alıntı:
100 bg olarak kisaca.. proxima. Proxima plus. Procima power. Forterra. Forterra hsx var.. yani 5 farkli model.

En ucuzu 110 bin tl.. en pahalisi 160 tl.. tahmini yuvarlak..

Tamaminda turbo intercol 16 valf kendi motoru standart. yolcu koltugu hava da standart sayilir..

Proxima power ve forterra hsx satilli.. ve 3 kademe bucuklu.. aslinda sadece calistirirken 1 kere debriyaj var.. sonrasinda tum ana ve ara vitesler debriyajsiz..

Iyi bi motor neyse ondan fazla ceker.. o cekise gore sasiracagin kadar da az.. yakar.. hep nasil oluyo dersin:)

Gelgelelim bi kabin kilit gobegini yunanistandan getirtirsin.. yeni aldim:) firma cok yeni daha parca servis oturmadi.. yani parca suan bi sekil cozuluyo ama zor..

Forumda umitdeligozoglu var.. hem mf hem zetor biniyo.. iletisime gecersen mf ile de arti-eksi yonlerini kiyaslar.. ama bildigim hep 'zetorun yeri ayri' diyo.. bi 74 bi 124 zetor var elinde.. yenilere de niyeti vardi..

100 bg hangisi dersen murat gibi.. p. Power 100 derim.. zaten yeter de artar bile.. forterraya gerek kalmaz derim..
tsk ettim abi dedigin serilere hemen bi arastırayım netten

5 ana model farki disinda.. suspansiyon kabin.. suspansiyon on dingil.. kepce icin daha guclu hidrolik pompa.. derken 100 bg civari cok fazla secenek var..

Sonra Tamaminda on fren var.. 4x4 e almasan bile tutar..

Mesela sadece HD ve Crystal serisindeki en ust donanimda 150 bg civari.. suspansiyon on dingil.. ozel istekle p. Power 120 ye koncak 3 adet gelmek uzre..

UÖZKAN.77 link=topic=86922.msg1044967#msg1044967 date=1450035744' Alıntı:

Zetor seven deutz istemezde coğu kisi babasini ikna edemiyor deutz motora herkes sıcak bakiyor alacak kisilerin fikri değisebilir :)

Zetorun resmi sitesine bakarsan major 80 bu sene sadece deutz 2.9 motor var..

Sagolsun firma bence dogru bi karala biraz daha pahali olmasina ragmen.. zetorun kendi kemiklesmis 4.2 motoruyla getirtti majoru ulkeye.. ha isteyene onu da getirirler..

Major 60 da standart deutzla cikar yine.. hatta kucuk kalip meyvelik icin 50 cikcak o da deutz olcak.. 200 bg hedefi var aynen deutz olur..

Servis ve yedek parça yayginlasmadikca son karar mercii babaları ikna etmek zor.

Umut abi zetorun ilk Türkiye serüveni nedir biliyor musun? Kamil abalioglunun anlattığı zetor mu bu diyen oldu birkaç defa. Nette aradım bulamadim

Zetor meraklilari bende Mf kullanicisi olarak hafta sonunda bruksel fuarindaydim hem mf 47 serisini inceledim kendi merakim hemde zetorlari inceledim.Kimse kusup darilmasin fakat bizim yerli diye hitap ettiklerimiz Erkunt tumo basak cakma mf ler bu motorlarin yaninda iscilik bakimindan cin isi gibi kaliyor cok foto cektim kisa surede yukleyecegim Fiat rekabetci ve servis de iyi olursa Zetor Turkiyede saha kalkar gibi dusunuyorum neticede cekoslavakya da iscilik Turkiye gibi maliyetsiz tek sorun Bizim ne kadar vergi vs ekleyip tuketiciye gelecek rakami sisirecegimize bagli ben begendim

Abi.. bilinen bi gercek.. bi traktorun ciddi bi maliyeti motor ve sanjiman kismidir..

Zetor bunlari ve buyuk oranda traktorun tamamini kendi urettigi icin.. yuksek kaliteyi uygun fiyata sunabiliyo..

Gelgelelim parca servisde turkiye tikanip kaliyo.. kendi adima avrupada bi ulkede yasasaydim.. acaba o mu bu mu diye hic dusunmeden zetor derdim.. ama burda olmuyo iste..

Bi de dikkat edebildiysen abi.. dusuk bg zetorlarda mesela proxima 70.. nerdeyse HİÇ bi 70 likte olmayan ebat dizayn kabin blok arka kol vs var..

Hep diyorum zetor kuculdukce buyuyo.. 100 luk motor malzemesinden 70 lik uretmis resmen..

Belki yanlis anlayanlar olabilir ama ne aliciyim ne satici.. fuarlarda olsun cevremde olsun.. kucuk zetorlarla gidebilecek bi motora denk gelmedim.. belki vardir inat etmiyom ama gorunuste bariz fark var.. 64 luk motoru uzaktan 90 liga benzetiyo bilmiyen..

Uretim mantigi normalden farkli.. kucuk buyuk tumunde turbo interkol hava standart.. yolcu koltugu da sayilir..

Bugun bilmeyen cin mali sanir adini garipser.. inanmayan baksinm. Fendt teki orjinal kepce neyse zetordaki birebir ayni firmanin.. hatta zetorda orta baglanti ozellikle yok TAM sase olmak zorunda kepce daha da iyi derim..

Paylasimlariniz icin ayrica bi baslik acar tarafsizca da degerlendirirseniz sevinirim abi..

Ercan sonuctan ziyade.. ayni anda birden fazla emsal motor binenlerin.. yorumlarini merak ediyom.. erkunt zetor yada baska marka..

Oyle ayrica bi baslik konu olsa da.. bu tur uyeler yazsa iyi olmaz mi..

benim 80 erkuntun yanına bi 8441 zetor alın ben karşılaştırma yaparım sorun değil :) 8441 çok derseniz 7441 de olur major 80 de olur