Zetor mu Erkunt mu ..vd.

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

Bu konuyu zetor ve baska bi marka motoru olanlar icin actim..

Amac.. ayni anda ayni ekipmala yakar ceker kiyasi ve parca servis durumlari.. baska turlu bosa kurek cekmek..

Tarafsizca yazalim.. ne aliciyiz ne satici.. yarin karar asamasinda insanlara bi fikir versin..

Ynt: Zetor mu Erkunt mu ..vd.

Fatih..Benden baska birini buldum 5. yilimda bugun konuyu onun icin actim:)

Mesele su.. zetor su bu neyse.. ayni anda elinde birden fazla motor olanlar.. kiyas yaparsa olay netlesir.. hele de ayni ekipmanla olursa..

Yarin alan da bilsin.. yanildim yandim demesin..

Aha ben diyom zetorun parca servis zayif.. alan bilip alsin.

Ugur yaz iste.. ama tarafsiz ol.. benim gibi fanatiklik yapma:) hazir elinde zetor 84.. erkunt 110 var.

Ali sende zetor disinda bise var mi yada zetor oncesi ne vardi dostum..

UÖZKAN.77 link=topic=86922.msg1043653#msg1043653 date=1449690597' Alıntı:

Mesele su.. zetor su bu neyse.. ayni anda elinde birden fazla motor olanlar.. kiyas yaparsa olay netlesir.. hele de ayni ekipmanla olursa..

Ugur yaz iste.. ama tarafsiz ol.. benim gibi fanatiklik yapma:) hazir elinde zetor 84.. erkunt 110 var.

şteyr 8073 vardı .şimdi sadece zetor...

Parça konusunda gürcistanda getiriliyormus diye duydum ama hic getirtmedim getirtmekte nasip olmaz insallah benim abiler izin verse takacam bir gun erkunt 110 la zetoru ama is konusunda aynı ekipmanları kullanıyoruz yakıt olarak cok fark yok ama 5 li 14 pulluk az geliyor

Ugur.. Gurcistandan ziyade yunanistan hizli.. yeni kabin kilit gobegi getirttim.. valla 5 bin saat diyon parca istemedi diyon.. 5-14 az geliyo 82 bg motora diyon.. beni de etkiledi zetoru satip yeniden alacam geldi.. sirf zetor almis almis olmak icin:)

Ali steyr de eskinin canavar tam ortadirek ciftci motorudur..

Bizden önce ihtiyac olmuşmudur bilmem ama bizde allah sükür bir sıkıntı yok.merak ettigim tek konu 82 bg lik bir traktor neden bu kadar cekisli yada diger 82 bg likler mi çekişsiz

Jd 6125.. 5211.. forumda ali de var cok memnun ama eski model nede olsa..

Ugur kendi sitesinde 82 bg diyo.. isterse 86 olsun.. sen diyon 110 luk erkuntla gidiyo:)

Sirri motor sanjiman tek elden cikiyo 1946 dan beri.. difrensiyel yapisi.. arka dingilin tekerle birlesimine bak..

Kaliteli malzeme ustalik.. vs.. zaten yapisi durusu ortada.. 84 luk hic bi motor ne romorkta ne pullukta gectimi seni:)

UÖZKAN.77 link=topic=86922.msg1043653#msg1043653 date=1449690597' Alıntı:

Zetora kimse kötü demez abi diyen bu işten anlamiyordur zaten ben erkuntu alırken elektrigine ve kabinine zaten hiç güvenmedim ama motor şanziman ve hidrolik aksamından sikinti yasamayacagimida bilerek aldim ama insan ilk 4 5 saatte iyiki almissim diyorsun ama 5 saatten sonra kabin sesinden ve shuttle olmamasindan dolayı yoruyor eger kabun sesini keserlerse shuttle de koyarlarsa bitane daha alirim yok koymadilar mı 2.el bi 6230-330 jd yada 5455 mf alabilirim o da ihtiyaçtan değil zevkine