Römork olarak ne önerirsiniz

Değerli abilerim ve arkadaşlar 10 , 14 ton arası bir römork almayı düşünüyoruz ve bize şu anda palazoğlu cazip geliyor fakat palazoğlunun Tekirdağ Saray bayisini aradığımızda 8 ton yazıp 12 ton alacağını söylüyor bir başka bayi olan Kırklareli Babaeski bayisi ise 10 Ton yazan arabanın 10 ton alacağını söylüyor .
Sizler ne önerirsiniz ve bu konu hakkında fikirleriniz nelerdir ?

Ynt: Römork olarak ne önerirsiniz

Kazım, Palazoğlu doğru tercih.. 2014 ' te sıfır Palazoğlu 5 Ton tek dingil geriye dampeli aldık memnunuz. Aynı römork ' a genelde 4 ton civarı buğday yüklerim, babam 6200 kg yüklemiş ben yokken 6 buçuk- 7 ton arası alır diyor.. Aynı 5 ton römorka 3200kg Ayçiçek yükledim 3 buçuk ton sıkıştırırsan tepeleme zorla alır. 10 ton civarı römork kullanan arkadaşım yok ne söylesem yalan olur ama öyle bir römork gerçekten nakliyat için iyi..

Sahibinden de 6 ton yazan tandem çift dingilli, 3 sıra ilave tınaz 13250 tl yazıyordu. Bence uygun 11 ton buğday rahat alır.fotoları vardı.pazarlıkları aşağı çekilebilir.havalar soğuk 12000- 12500 masaya koyduğun zaman etkili olur diye düşünüyorum.

KAZIM SAPMAZ link=topic=86949.msg1044179#msg1044179 date=1449843773' Alıntı:
Değerli abilerim ve arkadaşlar 10 , 14 ton arası bir römork almayı düşünüyoruz ve bize şu anda palazoğlu cazip geliyor fakat palazoğlunun Tekirdağ Saray bayisini aradığımızda 8 ton yazıp 12 ton alacağını söylüyor bir başka bayi olan Kırklareli Babaeski bayisi ise 10 Ton yazan arabanın 10 ton alacağını söylüyor .
Sizler ne önerirsiniz ve bu konu hakkında fikirleriniz nelerdir ?
Kazım 8 tonluk römork 9- 9500 kg buğday alır. O 8 tonluk römorkun 12 ton alacağını söyleyen kişiye sormadınmı neyle doldurunca 12 ton alıyor diye. Ve sana tavsiyem KÖKSAL marka römorklara da bak. Ama en kalitelilerinden biride GÜRŞAH. O nu da unutmamak gerekir.

İslamdogan link=topic=86949.msg1044205#msg1044205 date=1449849106' Alıntı:
Kazım 8 tonluk römork 9- 9500 kg buğday alır. O 8 tonluk römorkun 12 ton alacağını söyleyen kişiye sormadınmı neyle doldurunca 12 ton alıyor diye. Ve sana tavsiyem KÖKSAL marka römorklara da bak. Ama en kalitelilerinden biride GÜRŞAH. O nu da unutmamak gerekir.
Abi palazoğlundan memnunuz fakat palazoğlular 3 çeşit 1i kullandığımız normal tip römorklar 2 tandem 3te havuz kasa benim görüşüm tandem tipi şu anda ama bakıcaz

İSMAİL TUTAR link=topic=86949.msg1044199#msg1044199 date=1449847597' Alıntı:
Kazım, Palazoğlu doğru tercih.. 2014 ' te sıfır Palazoğlu 5 Ton tek dingil geriye dampeli aldık memnunuz. Aynı römork ' a genelde 4 ton civarı buğday yüklerim, babam 6200 kg yüklemiş ben yokken 6 buçuk- 7 ton arası alır diyor.. Aynı 5 ton römorka 3200kg Ayçiçek yükledim 3 buçuk ton sıkıştırırsan tepeleme zorla alır. 10 ton civarı römork kullanan arkadaşım yok ne söylesem yalan olur ama öyle bir römork gerçekten nakliyat için iyi..
İsmail abi bizdede şu anda 5 tonluk palazoğlu tek dingil 8 seneden beri var çok memnunuz ihtiyaç üzerine değiştireceğiz bide fermakların 15 tonlukları var sağlam araba gibi duruyo

Palazoğlu ile Köksal güzel römorklar, bunlardan bakabilirsin, Tandem römorklarda ise Geniş tip lastik tercih et çok daha kullanışlı oluyor.

Römork alacağı buğdayı hesaplamak istersen;
Romork boyu X Genişlik X Kasa Derinliği X 0.8 = alacağı buğday (Ton)

Ör: Palazoğlu 6 Tonluk

Uzunluk:4m
Genişlik:2,2m
Derinlik:1,3m

4x2,2x1,3x0,8=9,15 Ton alır,

Hadi balık sırtı doldurdun, birazda arabayı gezdirip mahsülü şıkıştırdın en fazla olacağı 10 Ton...

• Beğen
Tepkiler: cengavergokhan

Gursah in ince tekerler, balonlardan daha pahali ve saglam.. yuk indeksleri ortada:) ince ama saglam..

Romorkun en boy yukseklik yani m3 u onemli.. 10 m3 olsa 8-9 ton alir.. lakin ona gore makas dingil de lazim..

8-10 tonu gectimi en ideali ikiz dingil derim..

bence hayrabolu bulent tarımada bakabılırsın biz 15 ve 20 tunluklarını kullanıyoruz. terazi dingil 15 tonluk 16ton bugday 7-8ton aycıcegı alıyo. fiyatları bıraz pahalı olabılır muadıllerıne gore ama işçilik malzeme malın arkasında durma olarak baktıgında ömürlük. 10tonluk 4teker sofralı palazoğluda kullanıyoruz oda iyi ama gercekten fark var aralarında

Bu yaz palazoğlu 6 tonluk tek dingil balon lastik aldık 10500 fiyatı çok rahat 8 ton buğday alıyor edirne ticaret borsasında aynı römorka 3. ilaveleri yaptırıp 10 ton buğday koyanı gördüm tavsiye ederim palazoğlunu.. ;)