ilaçlama tankınızın arkasına takılabilen bir aparat

Ynt: ilaçlama tankınızın arkasına takılabilen bir aparat

Bunlar kucuk isletmeler icin ideal cozumlar ama 10 15 dekardan daha buyuk yerlerde tekrar tekrar doldurmak gerekecegi icin kucuk deposu yuzunden dezavantaji var
turboatomizere gore bir diger dezavantaji ise pervanesi olmadigi icin ilaci ruzgara ters yonde daha kisa mesafeye ve surucu dogrultusunda savurmasi olacaktir diye dusunuyorum

FatihEFE link=topic=86973.msg1044894#msg1044894 date=1450026414' Alıntı:
Bunlar kucuk isletmeler icin ideal cozumlar ama 10 15 dekardan daha buyuk yerlerde tekrar tekrar doldurmak gerekecegi icin kucuk deposu yuzunden dezavantaji var
turboatomizere gore bir diger dezavantaji ise pervanesi olmadigi icin ilaci ruzgara ters yonde daha kisa mesafeye ve surucu dogrultusunda savurmasi olacaktir diye dusunuyorum
Pervaneli olanlar rüzgardan etkilenmez mi?
Yani şoföre yada bir tarafa fazla atmaz mı?

ofas link=topic=86973.msg1044896#msg1044896 date=1450026710' Alıntı:
Pervaneli olanlar rüzgardan etkilenmez mi?
Yani þoföre yada bir tarafa fazla atmaz mý?
zaten ilacin atilabilmesi icin cok az bir ruzgara ihtiyac var saatte 3 -5 km gibi pervane bu ruzgari rahatca tolore edebilir ve ilaci daha dengeli atabilir ote yandan pompasi en az 150 lik oluyor ki buda daha dengeli ve basincli atmasini sagliyor.
Ben en son taralin 170yada 190 lik yerli pompa olani incelemistim bayi abimiz kendiside ayni urunu kullaniyor guzelde fiyat verdi ama durumlar musait olmadi alamadim. Gectigimiz gunlerde bordo bulamaci yaptim almadigima cok pisman oldum 3 gun surdu
yilda iki bordo en az 3 insektisit yapsak ciddi anlamda zaman tasarrufu
birde yaz aylarinda insektisit uygulamasi + 20 derecenin ustundeki sicakliklarda yapilmiyor gun inerken yapmak lazim buda cok oyaliyor insani

FatihEFE link=topic=86973.msg1044907#msg1044907 date=1450028793' Alıntı:
zaten ilacin atilabilmesi icin cok az bir ruzgara ihtiyac var saatte 3 -5 km gibi pervane bu ruzgari rahatca tolore edebilir ve ilaci daha dengeli atabilir ote yandan pompasi en az 150 lik oluyor ki buda daha dengeli ve basincli atmasini sagliyor.
Ben en son taralin 170yada 190 lik yerli pompa olani incelemistim bayi abimiz kendiside ayni urunu kullaniyor guzelde fiyat verdi ama durumlar musait olmadi alamadim. Gectigimiz gunlerde bordo bulamaci yaptim almadigima cok pisman oldum 3 gun surdu
yilda iki bordo en az 3 insektisit yapsak ciddi anlamda zaman tasarrufu
birde yaz aylarinda insektisit uygulamasi + 20 derecenin ustundeki sicakliklarda yapilmiyor gun inerken yapmak lazim buda cok oyaliyor insani
.
Kaç dekar bağ var?
Zaman tasarrufu derken biraz daha açar mısınız?
6-7 dekar 4 yaşında bağım var. Bu sene makina almayi düşünüyorum.
Tarlada kullandığım maki ada 80 lik pompa var. Siz 170-190 demişsiniz. Aynı birimdenmi bahsediyoruz?

ofas link=topic=86973.msg1044921#msg1044921 date=1450031253' Alıntı:
Kaç dekar bað var?
Zaman tasarrufu derken biraz daha açar mýsýnýz?
6-7 dekar 4 yaþýnda baðým var. Bu sene makina almayi düþünüyorum.
Tarlada kullandýðým maki ada 80 lik pompa var. Siz 170-190 demiþsiniz. Ayný birimdenmi bahsediyoruz?
ben bağda değil zeytin bahcesinde kullanmak icin alacagim
170 lt / dakika pompa debisi var 2 tonluk kapasitesi var cekilir tip
Bağ ne kadar kazandiriyor bilmiyorum o yuzden 6-7 dekarda ekonomik olurmu bilmiyorum ama fiyati 17 binliraydi
bende 400 lt asilir tip tabancali var 20 dekar olan bir bahcede 2 depodan fazla atmak zorunda kaliyorum bazen buda benim icin zaman kaybi
cogu bahceye 1 depo yetiyor bazilarina yarim depo yetiyor ama agacla buyudukce ve arazi aldikca 400 litre bana fazla is cikartmaya basladi
soyle ki 200litre su doldur ilaci koy karistirmayi ac ustunu doldur
sonra bitir tekrar doldur
bu otomatik algilayicili olan ilac tasarrufu saglar ama depo kapasitesi yetersiz gibi
gerci bu sistemin turboatomizerli buyuk tankli olanida var ama onda fiyat daha da ucuktur.
o yuzden zaman tasarrufu saglar diyorum