Gençlere Müjde..

Merhaba 18-30 yaş arası 50 BİN TL Gençlere proje karşılığı İçin imzalar atıldı ve 24 aralıkda toplantı olacaak yıl başından sonra başlanacak verilmeye diye basın açıkladı.

Sizin fikirleriniz nedir olur mu ? 100 bin tl de Faizssiz 5 yıl ödemeli 6 aydan 6ay a yada yılda kredi sunacaklar

:)

Ynt: Gençlere Müjde..

Bu büyük bir kanun. Herkes iş kurmaya çalışacaktır. Bende düşünüyorum ancak 30 yaşa kadar olması sıkıntı 35 yaş filan deseler keşke. Ocaktan sonra çıkarsa ben yararlanamıyorum :((

İnsanların mallarında artış olsun diye verdiğiniz herhangi bir faiz Allah katında artmaz. Allah’ın rızasını kazanmak için verdiğiniz zekata gelince, işte zekatını veren o kimseler, evet onlar (sevaplarını ve mallarını) kat kat arttıranlardır. (Rum, 30/39). Hepimizin hakkında hayırlısı olsun inşallah.

kosgep ile vereceklerse bu hibeyi benim işim zor ben tarımla alakalı bi proje hazırlamak istiyordum ama kosgep tarımla ilgili projeleri desteklemiyordu dün sitesine baktıgımda en azından benim düşündügümü

İşin detayları 1 ay kurs olup sertifika almanız gerek günlük
15,00 Lira ücret verecekler yemek vesayre gibi

Proje hazırlayıp vericeksiniz..

Gelip kontrol edecekler

Örnek tarımda İnek alımına destek vermez ama

Süt Ve Süt ürünlerinin işlenmesi ( ÇİFTLİK ) Üretilmesi şeklinde

Ruhsatlar izinler tam olmalı tapu tek hisse tek tapu şart..

Dükkan mesela Sucu dükkanı açacaksıın Gelip Bittiten sonra kontrol edecekler fakat şöyle bişeyde var 30 Bin tl Zaten veriyorlar dı

Dükkan yaparken temeli attınız geliyor bakııyorlar fatura kesip gidiyorlar ankaraya yolluyolar 10 gün içinde geliyor du parayı öyle alıyosunuz parça parça Devlet sana 50 milyar eline vermiyor müfettiş müdür görevli ler geliyorlar Kimse kimseyeyede boşa para vermez Sen o temeli kimse attırysan fatura kesip vermen gerek onlara örnek 5 bin tl onlarda onaya yolluyorlar

Ve 3-4 Bin tl Elektrik parası oluyor bunun ona veriyor
10-20 bin falan tam bilmiyorum makina ekipman alımı
gerişi İnşşat mıydı neydi öyle bişeyler karma karışık

Ama tek sorun sertifiyı alırız ordaki faizssiz 100 bin tl Kredi versin gene kaafi

4 arkadaş aklımızda tesktil mak. fikri var denizli malum tekstik dolu yapabileceğimiz bir iş zorluğu olan bişey değil yeterli düzeyde iş bulabilecek çevremizde mevcut nerden başlamamız lazım

55-46 link=topic=86982.msg1045009#msg1045009 date=1450038481' Alıntı:
4 arkadaş aklımızda tesktil mak. fikri var denizli malum tekstik dolu yapabileceğimiz bir iş zorluğu olan bişey değil yeterli düzeyde iş bulabilecek çevremizde mevcut nerden başlamamız lazım

yaşıın 19 kardeşim daha Tecrüben var mı ? Acaba bu iş üzerinde KOSGEB e git detaylı açıklarlar :)