CAV pompa hakkkında

Ynt: CAV pompa hakkkında

ismailY link=topic=86995.msg1045130#msg1045130 date=1450097732' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar, fiat 480 e ait CAV pompadan mazot kaçağı tespit ettim. Acaba neden kaçırıyor olabilir?
Eğer Enjektör Çıkışlarında Sıkıntı Yoksa Genellikle Tapa Gibi Görünen Saplamalardan Kaçak Yapar Bu Eski Cav Pompalar :)

Ustaya götürmelisin. Fiatlar tapa gibi olan yerden mazot kaçırıyor bazen. Onlarda filtrede var bendeki tıkanmıştı temizlettim ondan sonra kaçırmamıştı. Vidalar hassastır sen kurcalama.

ismailY link=topic=86995.msg1045130#msg1045130 date=1450097732' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar, fiat 480 e ait CAV pompadan mazot kaçağı tespit ettim. Acaba neden kaçırıyor olabilir?
Pompanın arka kısmında erken çalıştırma jiklesi var, onu bilen kişi azdır, o yerinden oynamıştır, yıllardır kullanılmadığı için körük lastiği yıpranmıştır ondan kaçırır.

Bizim 640 ' ta da yakıt pompası mazot damlatmaya başladı yazın. Fazla uğraşmadım, ustasına götürdüm, mazot pompasını söküp pompa ustasına götürdü, içerideki contalardan kaçırıyormuş. Yapıldıktan sonra performansı bile iyileşti. Tavsiyem bir tamircinin müdahale etmesidir.

ustaya gerek yok mazot filtresinin altında tapa gibi bişey var ordan kaçırıyorsa keçesi eskimiştir uğraşmayayım derseniz ustaya götürün

Bizim sulama motoruda cav pompalı 6silindir doç
Mozot kaçagı vardı baktım stop ciklesinin oldugu kapaktan kaçırıyo kapagı söktüm contada yoktu orda boş karton filtre kutusu varmıştı onun üzerine koyup kalemle desenini cıkardım sonrada icini oydum kartonun, conta yaptım 1 sezon çalıştı :)

volkanuzel link=topic=86995.msg1045306#msg1045306 date=1450119522' Alıntı:
Bizim sulama motoruda cav pompalı 6silindir doç
Mozot kaçagı vardı baktım stop ciklesinin oldugu kapaktan kaçırıyo kapagı söktüm contada yoktu orda boş karton filtre kutusu varmıştı onun üzerine koyup kalemle desenini cıkardım sonrada icini oydum kartonun, conta yaptım 1 sezon çalıştı :)

Yokluk adama icat yaptırır. bende İç çapı 5 cm olan pul yapmıştım zamanında. Ama kalın olması gerekiyordu bende makasla keserek halka şeklinde 5-6 civarında yaptım yanyana gelince boşluğu tamamen almıştı.