fareler tarlada ekin komadı bitirdi

Slm arkadaşlar farelerle başımız dertte tarlalar yarıya indi 50 dekar yerimdede hiç birşey kalmadı tecrubesi olan arkadaşlara sormak istiyorum bukomple boşalan tarlalarıYeniden buğdayı zehirlehip eksek olurmu aralik ayindayiz Hava soğuk ne tavsiye edersiniz birde arada çikan buğdayli yerler var mibzer onlari öldururmü şimdiden tsk

Ynt: fareler tarlada ekin komadı bitirdi

Valla Önlemini Alacaktınız :D Biz 3 Hafta Boyunca İlaç Yaptık Hergün Hiç Durmadan Tarla Başına 7 Kere ilaç Attık :D 140 150 Dönüm Civarı Bizim Vardı Bi O Kadarda Akrabamızın Vardı Köyde Tek Biz Bu Kadar Gayretli Yaptık Sonunda Bitti Şimdi 2 3 Haftada Bi Kontrol Ediyoruz Bişey Kalmadı Tek Tük Hiç Kusura Bakmayın Yanlışta Anlamayın Sakın Ama Zamanında Mücadele Edecektiniz Biz Köylüye Dedik Hep Beraber Araziye Çıkalım Mücadele Edelim Diye Kimse Oralı Olmadı Şimdide Ağlıyolar :D Hatta En Son Kurban Götürdüler Bi Yere Orda Kestilerde OKUNMUŞ SU Getirdiler :D İlk Bahar Görücez Bakalım OKUNMUŞ SU ' yun Mübarekliğini :D Ne Kadar İşe Yarıyor :D

.
Sulanabilir tarla mı?
Başka ürün şansı var mı?
Bu yıl için ilaçlı buğday hariç bir şey diyemeyeceğim. Başıma hiç gelmedi.
Fakat diğer yıllar için bir şeyler demek gerekirse, fareler alan alan ilerliyor yani yuvaların etrafını yedikten sonra az daha ilerliyor sonra az daha ...
Buradan hareketle eğer yan taraf ekili ve sürülmüş değilse yuva yapımını engellemek için sürmek fayda sağlayacaktır. Birde böyle yıllarda erken ekenlerin ekinleri çıktı geç kalanların toprak altında bekliyor. Memleketin faresi ilk yada tek çıkan tarlada bir nevi geleneksel trakkulup.net toplantısı yapıyor. Fare bir yere dadandımı gerisi uğraştırır. Bu sebeple komşulardan önce çıkış olmayacak şekilde yada aynı zamanda çıkış olacak şekilde ekim yapılırsa riski dağıtmış olursunuz. Böyle bir durumda fare gelmez diyemem fakat mücadele ettiğinizde farelerin gideceği alternatif yerler olduğundan ısrarcı olmaya bilirler.

Geçmiş olsun.

CAGLAR BIYIK link=topic=87032.msg1045849#msg1045849 date=1450265345' Alıntı:
Slm arkadaşlar farelerle başımız dertte tarlalar yarıya indi 50 dekar yerimdede hiç birşey kalmadı tecrubesi olan arkadaşlara sormak istiyorum bukomple boşalan tarlalarıYeniden buğdayı zehirlehip eksek olurmu aralik ayindayiz Hava soğuk ne tavsiye edersiniz birde arada çikan buğdayli yerler var mibzer onlari öldururmü şimdiden tsk
ekinlerin kökleri durmuyormu duruyorsa tarlayı yeniden ekeceğine deliklere ilaçlı tohum atarak mücadeleni yap yağmurun altınada bas 33 lük gübreyi

ünsüz bi düşünür @çağrı diyoki
Eger kendi tarlandaki fareleri ilaçlayıp komşu tarladakileri ilaçlamazsan Savaşta Almanya yenildi diye onun yanında yenilmiş sayılan Osmanlı gibi olursun diyo :)

benbekirya link=topic=87032.msg1045996#msg1045996 date=1450295794' Alıntı:
Valla Önlemini Alacaktınız :D Biz 3 Hafta Boyunca İlaç Yaptık Hergün Hiç Durmadan Tarla Başına 7 Kere ilaç Attık :D 140 150 Dönüm Civarı Bizim Vardı Bi O Kadarda Akrabamızın Vardı Köyde Tek Biz Bu Kadar Gayretli Yaptık Sonunda Bitti Şimdi 2 3 Haftada Bi Kontrol Ediyoruz Bişey Kalmadı Tek Tük Hiç Kusura Bakmayın Yanlışta Anlamayın Sakın Ama Zamanında Mücadele Edecektiniz Biz Köylüye Dedik Hep Beraber Araziye Çıkalım Mücadele Edelim Diye Kimse Oralı Olmadı Şimdide Ağlıyolar :D Hatta En Son Kurban Götürdüler Bi Yere Orda Kestilerde OKUNMUŞ SU Getirdiler :D İlk Bahar Görücez Bakalım OKUNMUŞ SU ' yun Mübarekliğini :D Ne Kadar İşe Yarıyor :D
Bekir o suyu bana Polatl`lılı bir amca sölemişti, O su çekirge için fareye etkisi bilinmiyor ,fare sorunu bizdede had safada
Sonucu ilerki zamanlarda bana yazarsan sevinirim

Çağlar kardeşim
Tarlaya aysan çekip arpa ekmeyi düşün derim ben
Tabi ektikten itibaren açılan delikleri ilaçlamalısın

Arkadaslar zaman ayırıp cevap yazdığınız için tşekkür ederim aslında benim mücadelem geç başlamadı tarladaki yoğun fareyi fark ettim ekim yapmadan önce ilaçlamaya başladım ektikten sonrada her hafta zehirli buğday atıyorum ve başka metotları denedim tam azalıyor diyorum bir hafta sonra başka bir manzarayla karşılasiyorum ama artık yoruldum bırakıcam ilaçlamayi hayırlisi Allahtan herkese bol kazançlı bir yıl diliyorum