Hayvancılık ( Fikirleriniz Çok Önemli )

Selam Herkeze Hayırlı Günler..

Bir kaç gün önce konu açtım hayvancılık ne kazandırır köyde yerim var herşeyim evim var
Allah a Şükür 150 Bin TL Param, ' da var 5 yıl oldu hayvancılığı bırakalı yurt dışından geldim hayvanları sattırmıştım 20 kadar hayvanım vardı teyzeoglum bakıyordu ve 1 kişi çalıştırıyordu buradan iş kurdum ve şimdide o yerimi sattım bende yapıyorum ama arkadaşlarında dediği gibi 1 hayvan 25-30 kg Süt alınan koca 1 yılda 10 Bin lira vermiyor muş daha aşağı 7-8 bin Sizce de okadar meşaketli zorlu hele hele birde canlı besliyorsun İnek kendi hakkını vermiyor Allah herşeyi eşit yarat mış Ama devletimiz Bence küçük çiftçileri biz gibi desteklemiyor hakkını vermiyor..

15 Veya 20 Hayvan tekrar alıcağız teyzeoğluna soruyom pek bilmiyor(hayvanları sattırdı diye kızgın) artık ayrıldım zaten ondan da ailem le besliyeceğiz severek Yani 1 hayvan üzerinden biz bu işi seviyoruz ama ne kadar seversen sev derler ya sen mesleğini sev para kazanırsın hakkımı kazanamadıktan sonra da insan bi düşünceye kapılıyor.

1 Hayvanın fibizilitesi ni çıkarabileniz olur mu ? Muayer 25-30 kg 2. laktasyonu yapmış hayvanlar Kızım düğün yaptı borcada girdim acil yani kendi parasını kısa sürede amorti eden bir iş ve çok riski olmadan bereketli hayır lı iş olsun Fikirleriniz önemli
Gerçekten söyleyin yıllardır hayvancılık yapan ve köşe olan insanlar hayvancılıktan adam olanlara danışmaya git Kazanamazssın batarsın herkez öyle neden dir bilinmez Ama belki çıkar burada gerçekten ne kazanırım koruyu hekimliği bize ait ilçeden yer bulcaz eşim zootek.. mezun ve veteriner de yanında çalıştı kurs staj gördü falan fıstık

Veya varmı başka Fikir hayvancılıktan başka benim bu kadar param olsa onu yapmam başka meslek yaparım Aslında hayvancılık iyi de Bi işin aslı ne kazancı ne sakın sormayın demeyin kazancını sorma gir işin içine içinden geldim ara verdim girecem evet kazancı biizm için önemli başka paramız yok son şansımız bu Sormak zorundayım Ne kadar kazandırır Tahminlerini.

Fikirlerinizde çok önemli
nedenlerinide uzunca yazarsınız duacınız olurum

Ynt: Hayvancılık ( Fikirleriniz Çok Önemli )

Bu iş sevgi işi senin derdin para kazanmaksa hiç niyetlenme hesapta olmayan şeyler olur canlı sonuçta. Fakat gerçekten bu kafayla hiç girmeyin paranızı heba etmemiş olursunuz.

doktorcivanım link=topic=87041.msg1046004#msg1046004 date=1450296900' Alıntı:
Estağfurullah yaşım daha 16 ben sadece canlıdan yüksek meblağ kazanma hedefiniz olmasın demek istedim. Zamanla ve iyi bakımla olur ama birazda şans işi. Okulum bitsin bende fabrikada çalışmaktansa köye dönücem büyük ihtimal.

doktorcivanım link=topic=87041.msg1045983#msg1045983 date=1450294403' Alıntı:
Selam Herkeze Hayırlı Günler..

Bir kaç gün önce konu açtım hayvancılık ne kazandırır köyde yerim var herşeyim evim var
Allah a Şükür 150 Bin TL Param, ' da var 5 yıl oldu hayvancılığı bırakalı yurt dışından geldim hayvanları sattırmıştım 20 kadar hayvanım vardı teyzeoglum bakıyordu ve 1 kişi çalıştırıyordu buradan iş kurdum ve şimdide o yerimi sattım bende yapıyorum ama arkadaşlarında dediği gibi 1 hayvan 25-30 kg Süt alınan koca 1 yılda 10 Bin lira vermiyor muş daha aşağı 7-8 bin Sizce de okadar meşaketli zorlu hele hele birde canlı besliyorsun İnek kendi hakkını vermiyor Allah herşeyi eşit yarat mış Ama devletimiz Bence küçük çiftçileri biz gibi desteklemiyor hakkını vermiyor..

15 Veya 20 Hayvan tekrar alıcağız teyzeoğluna soruyom pek bilmiyor(hayvanları sattırdı diye kızgın) artık ayrıldım zaten ondan da ailem le besliyeceğiz severek Yani 1 hayvan üzerinden biz bu işi seviyoruz ama ne kadar seversen sev derler ya sen mesleğini sev para kazanırsın hakkımı kazanamadıktan sonra da insan bi düşünceye kapılıyor.

1 Hayvanın fibizilitesi ni çıkarabileniz olur mu ? Muayer 25-30 kg 2. laktasyonu yapmış hayvanlar Kızım düğün yaptı borcada girdim acil yani kendi parasını kısa sürede amorti eden bir iş ve çok riski olmadan bereketli hayır lı iş olsun Fikirleriniz önemli
Gerçekten söyleyin yıllardır hayvancılık yapan ve köşe olan insanlar hayvancılıktan adam olanlara danışmaya git Kazanamazssın batarsın herkez öyle neden dir bilinmez Ama belki çıkar burada gerçekten ne kazanırım koruyu hekimliği bize ait ilçeden yer bulcaz eşim zootek.. mezun ve veteriner de yanında çalıştı kurs staj gördü falan fıstık

Veya varmı başka Fikir hayvancılıktan başka benim bu kadar param olsa onu yapmam başka meslek yaparım Aslında hayvancılık iyi de Bi işin aslı ne kazancı ne sakın sormayın demeyin kazancını sorma gir işin içine içinden geldim ara verdim girecem evet kazancı biizm için önemli başka paramız yok son şansımız bu Sormak zorundayım Ne kadar kazandırır Tahminlerini.

Fikirlerinizde çok önemli
nedenlerinide uzunca yazarsınız duacınız olurum

Merhabalar artıkın bu tarz sorulara cewap werebilmek için kendi şartlarınızı tam olarak ifade ederek doğru soruları sormalısınız.
Tersine mühendislik gibi tersten başlayarak gitmekte fayda wardır.

Canlı haywan işinde bilinmeyen we dış faktörler çoktur.
Bunun için

1-Yaşınız mesleğiniz, branşınız hayat tecrübeniz nedir?

2-Ailenizde bu işi yaparken yanınızda bulunacak eşiniz, çocuğunuz erkek/kız kaç kişidir?

3-Köydeki yerleriniz kaç dekardır, neresidir, ne ekilir, ne biçilir, kıraç mıdır, sulak mıdır?

4-Köyde mewcut şartlarda ahır sulama traktör takım taklawat neler wardır?

5-Bu işi yaparken ekip dikip biçme şansınız war mıdır? Warsa ne şekilde?

6-Bu işi yaparken başında duramayacaksanız hiç bulaşmayınız.

Ben dewam edeyim kendimce süt keçisi yetiştiriciliği çok mantıklıdır İzmir ilinde ama aynı işi Kastamonun bir dağ köyünde yapmaya kalkarsanız batarsınız. Sütü satamazsınız...İzmir de Süt keçisi ile ilgili olarak soğuk zincir erkek oğlak kesim işi tam olarak oturmuştur. Üretici örgütü de mükemmel çalıştığından üretici para kazanabilmektedir. Gibi gibi her iş her yerde yapılmaz.

İşi yaparken yenge şehirde siz işin başında durarsanız yine olmaz gibi gibi....

Hermiyas link=topic=87041.msg1046100#msg1046100 date=1450345175' Alıntı:
Merhabalar artıkın bu tarz sorulara cewap werebilmek için kendi şartlarınızı tam olarak ifade ederek doğru soruları sormalısınız.
Tersine mühendislik gibi tersten başlayarak gitmekte fayda wardır.

Canlı haywan işinde bilinmeyen we dış faktörler çoktur.
Bunun için
...

İşi yaparken yenge şehirde siz işin başında durarsanız yine olmaz gibi gibi....
En can alıcı bölüm son satırdı, yaramıza tuz bastın Murat Hocam:)

Eşin veteriner Zootekni miş, veteriner dükkanı açsan daha güzel para kazanırsınız, risk yok meşeggat yok,işçi yle canlıyla sürekli ugrasmak yok,ne kadar boş kafa okadar huzur.