Sıkmalı çayır makinası

Merhaba arkadaşlar.Sıkmalı çayır makinası hakkında biraz bilgi edinelim.Önümüzdeki bahar bitane almak istiyorum.Sizce hangi marka ve nedenleri ile birlikte değerlendirebilir misiniz.jx 100 ile birlikte kullanılacak,bu yuzden hangi marka ve jx100 le tahmini performansı nasıl olur?servis ve parça etmenini unutmayalım.gorsel paylaşımlarla birlikte de yorum yapabiliriz.herkeze şimdiden teşekkürler keyifli forumlar

Ynt: Sıkmalı çayır makinası

Kuhn al fc 202R serisi var bende memnunum. Yanlız diğer agromasterlara göre hem fiyat hemde kg olarak ağır. Agrolar hem 18 000 tl fiyatıyla hem de 600 kg civarı olması nedeniyle tercih edilebilir. Ama uzun seneler kullanıırım diosan kuhn al.

dalyantopatan88 link=topic=87067.msg1046635#msg1046635 date=1450458218' Alıntı:
Kuhn al fc 202R serisi var bende memnunum. Yanlız diğer agromasterlara göre hem fiyat hemde kg olarak ağır. Agrolar hem 18 000 tl fiyatıyla hem de 600 kg civarı olması nedeniyle tercih edilebilir. Ama uzun seneler kullanıırım diosan kuhn al.

Uzun kullanmayı düşünüyorum.kendi işim için kullanıcam sadece.fazla ağırlıktan yana değilim aslında çayır arazileri bozuk olduğu için buralarda hidroliklere tarla yolunda fazla baskı olabilir.sizin kinin ağırlığı nekadardır

m.aktaş75 link=topic=87067.msg1046676#msg1046676 date=1450462097' Alıntı:
arkadaşlar bu sıkmalı biçerlerin ne gibi avantajları var bizim buralar hep çayır nerdeyse

Sıkmalı biçim esnasında rutubet oranını bir miktar dusuruyor ve hava eserse iti hava şartlarında ertesi gün bağlama imkanı sağlıyor.notmal çayır makinalarında biçildiktwn sonra birkaç gün beklenip toplanması,toplandıktan sonra da bir gun beklenmesi gerekiyor.onceki yıl bu yüzden buyuk masraf yaşadım.butun otlar yağış aldı çoğu çurudu.

dalyantopatan88 link=topic=87067.msg1046665#msg1046665 date=1450460836' Alıntı:
880 kg kuhn. 60-66 ve johndere 50-55 yapamadı bizde landiniye takıyoruz o aleti.ama köydeki agrocular 55-56 ya takıp biçiyorlar. kuhn yaklaşık 40 000 tl civarında fiyatıda çok

880 baya ağırmış :) yolda sıkıntı olabilir bizim burda.jx100 un hidroliklerde piston yok,bikere kalkıp vurursa omuzları budar :)

IsKnDr link=topic=87067.msg1046563#msg1046563 date=1450450580' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar.Sıkmalı çayır makinası hakkında biraz bilgi edinelim.Önümüzdeki bahar bitane almak istiyorum.Sizce hangi marka ve nedenleri ile birlikte değerlendirebilir misiniz.jx 100 ile birlikte kullanılacak,bu yuzden hangi marka ve jx100 le tahmini performansı nasıl olur?servis ve parça etmenini unutmayalım.gorsel paylaşımlarla birlikte de yorum yapabiliriz.herkeze şimdiden teşekkürler keyifli forumlar
ne bicecen yoncami bezelye mi arazi sartlari nasil bundanda bahsetseydin iyi olurdu
sadece yonca ise yerli bak fiyatları uygun
yok hepsini biceceksen ithal seri bak
jx100 uygun 2m sıkmalı en ideali
bende 243r khun var jx110 la kullanıyorum 15.000 euro almıştım 2012 yılında hic masraf çıkarmadi parcakari pahalı bıçağı 5 tl gerisini sen düşün ama sağlamlığı tartışılmaz.
Yerli alanların biçim yapamadığı yerleri kolaylıkla biçim yapıyor

a.mutlu link=topic=87067.msg1046719#msg1046719 date=1450467862' Alıntı:
ne bicecen yoncami bezelye mi arazi sartlari nasil bundanda bahsetseydin iyi olurdu
sadece yonca ise yerli bak fiyatları uygun
yok hepsini biceceksen ithal seri bak
jx100 uygun 2m sıkmalı en ideali
bende 243r khun var jx110 la kullanıyorum 15.000 euro almıştım 2012 yılında hic masraf çıkarmadi parcakari pahalı bıçağı 5 tl gerisini sen düşün ama sağlamlığı tartışılmaz.
Yerli alanların biçim yapamadığı yerleri kolaylıkla biçim yapıyor

Yulaf çavdar bazı bölgelerde buğday.yonca kendimde yok eş dostta olursa belki.arazi şartları biçilen yerler düz fakat yollar bozuk koyun sulak bir mvkisinde oluyor çayır işi oradada yollar bozuk.sadece o açıdan değil genel olarak ta ağır olmasını istemiyorum.orta boyutlu çayır mera otunda randıman alabilecek bişey olması da daha makul olur

İyi aksamlar arkadaslar.bu sıkmalı makineden almayi dusunuyorum.fiyat arastirmasi yaptim avrupa olanlar icin.almam pek mumkun gorunmuyor onlari. O yuzden yerli markalar icin tavsiyelerinizi bekliyorum. Fimaks celmak harmak bunlardan hangisi kalite olarak daha iyidir sizce.kullanan arkadaslar bilenler fikirlerini paylasirsa sevinirim.iyi aksamlar

Bende düşünüyordum fakat traktör küçük geldi çelmak ın sıkmalı tamburlu makinası ilgimi çekti fakat sıkma işlvini pek yerine getirmediğini söylediler. Fimaks ın 5 disk sıkmalısı var 60-70 bg güç gereksinimi var. Bende tamburlu makina var yoncayı biçtim kurumadı bağlatamadım 2 defa yağmur yağdı üzerine çürüdü. Geçen yıl yine bir biçimi zayi olmuştu

Bu sıkmalı makinalardaki kesme sistemi normal tambulu makinaya göre farklı görünüyor. Peki kesme performansı da yüksek mi aynı zmanda. Örneğin 1.8 - 2 metre civarında gelen otları sorunsuzca kesebilir mi? Tamburlu makina çok dolama yapıyor verimsiz çalışıyor.

Bu sıkmalı makinalardaki kesme sistemi normal tambulu makinaya göre farklı görünüyor. Peki kesme performansı da yüksek mi aynı zmanda. Örneğin 1.8 - 2 metre civarında gelen otları sorunsuzca kesebilir mi? Tamburlu makina çok dolama yapıyor verimsiz çalışıyor.

Asiri boylu otlarda tam olarak iyi calismadigini soyluyorlar.ama yoncada cok iyi oluyor.ben ucuncu bicimide bu makinayla birisine bictirdim satimi falan cok kolay oluyor.yakin zamanda alan arkadaslar varsa fiyat ogrene bilirmiyim

Asiri boylu otlarda tam olarak iyi calismadigini soyluyorlar.ama yoncada cok iyi oluyor.ben ucuncu bicimide bu makinayla birisine bictirdim satimi falan cok kolay oluyor.yakin zamanda alan arkadaslar varsa fiyat ogrene bilirmiyim

Anladım sonuçta biçilen ürün dar bir yerden geçiyor. Bizde yonca tarımı yok. Çayır biçerken yüksek boylu gür otlarda sıkıntı çekiyoruz. Birde biçerdöver bıçağı gibi olan model var. Onlar nasıl?