Gübre serpme makinasi önerisi

Merhaba arkadaşlar,

Gübre serpme makinami değiştirmek istiyorum.
Aşağıdaki özelliklere sahip makina önerilerinizi bekliyorum.

Yerli uretim olmalı,
20m ye randimanli gubre sacmali,
En az 1000 kg kapasiteli olmali,
Karistiricisi toz yapmamali v.b

Öneride bulunan arkadaslara teşekkür ederim.

Ynt: Gübre serpme makinasi önerisi

hpeker58 link=topic=87106.msg1047378#msg1047378 date=1450640998' Alıntı:
Bence en iyisi gaspardo zeno cunku gubrenin bu kadar pahali oldugu devirde ne cok ne az atarsin.
Bencede hata ithal makinalar arasinda en ucuzu gaspardo.
Kverneland, kuhn cok basarili fakat gaspardo 12 bin tl iken digerleri 12 euro.
erdal_btn link=topic=87106.msg1047426#msg1047426 date=1450645771' Alıntı:
irtem in 1200 lügünü tavsiye edrim
İrtem benim cevremde hic yok kalitesini bilsemde hic görmedim.
tarım makine müh. link=topic=87106.msg1047433#msg1047433 date=1450646690' Alıntı:
Dönder CGSA 1200, Amazone ZA-M serisinin yerli benzetimi ZA-M kadar hasas atmaz ama fiyatı onun 4 misli ucuz, memleket şartlarına uygun yani, gübreyi de toz etmez ZA-M gibi yatay yönlendirme var.
Donder in sitesinden inceledim, is genisligi ve homojen dagilim konusunda iddialı firma, forumda kullanan arkadaslar varsa tecrübelerini merak ediyorum.

216.jpg

Hatunsarayli sizce ?

İmkan varsa , bütçenize uygunsa ve iş kapasitenizde sırıtmayacaksa açık ara Gaspardo Zeno.
Yerli olarak kendim alacak olsam İrtem , Dönder , Çekiçkesen , Güngör arasından birini alırdım.
Geçen sene 1200 litrelik irtem aldık , kalitesinden ve işçiliğinden memnunuz.

BeCKHaM_711 link=topic=87106.msg1048254#msg1048254 date=1450817274' Alıntı:
216.jpg

Hatunsarayli sizce ?

tarım makine müh. link=topic=87106.msg1048290#msg1048290 date=1450819959' Alıntı:
Güzel görünüyor ama pek denkli atmıyo diyorlar.

3- 4 sene önce hatunsaraylı nın 800 kg lığını aldım. (başka modeli) dediğiniz gibi düzgün atmıyordu ancak ayar çekince düzeldi. şu an memnunum.

http://www.trakkulup.net/ilac-gubre-ekipmanlari/hatunsarayli-gubre-serpme-makinasi-yardim/

http://www.trakkulup.net/ilac-gubre-ekipmanlari/aygun/

konuları incelemeni tavsiye ederim. Aygün gübre serpme yatay karıştırmalı ancak fiyatı biraz farklı.

Hatunsarylı nın 600 kg cift diskli olanini 4-5 sene once bende aldim.
parasina gore guzel ve ucuz.yalniz ayarini kendim yaptim kalibrasyon bunlarda sifir rastgele goz karari
toplayip yollamislar.biraz gubre fazla attik ilk gun ayari yapasaya ama ayarlaninca cok guzel oldu.
gubre değmedik yer kalmiyor.
tek disklilerle senelerce bosa ugrasmisiz.ekinlerde ki alcakli yüksekli yerler artik olmuyor.
çift diskli olsunda marka hiç fark etmez.

• Beğen
Tepkiler: cengavergokhan

geçen sene hatunsaraylı 800 aldım içeride dikey karıştırıcı olduğu için sıkıntı yaşattı karıştırıçıyı kısaltınca sorun kalmadı yeni modellerde karıştırma sistemini değiştirmişler bence fiyatına göre ideal makina

Hatunsarayli 1500 litrelik cift diskli yatay karistiricili 5700 tl + nakliye, donder 6620 tl + nakliye.
Hatunsarayli kitapçıklar da bulunan degerleri girdiginizde makine sorunsuz bi sekilde dengeli atar dedi.

Bide azim firmasinin var ama onuda yeni gördüm.

dsc02267_f38b0.JPG

BeCKHaM_711 link=topic=87106.msg1048479#msg1048479 date=1450888746' Alıntı:
Hatunsarayli 1500 litrelik cift diskli yatay karistiricili 5700 tl + nakliye, donder 6620 tl + nakliye.
Hatunsarayli kitapçıklar da bulunan degerleri girdiginizde makine sorunsuz bi sekilde dengeli atar dedi.

Bide azim firmasinin var ama onuda yeni gördüm.

dsc02267_f38b0.JPG

naçizane fikrim: maliyeti düşürmek için etrafına bir bakın bakalım alacağın makina dan var mı? yoksa fabrikadan tanıtım için ve servislerinin bulunduğun yerde olmadığını beyan edip, birde peşin para ile ise de bu kışta karda kıyamette fiyatlarını makul tutmalarını isteyebilirsin. birazda fakir edebiyatı fena olmaz hani.

• Beğen
Tepkiler: Alexander

tammer link=topic=87106.msg1048363#msg1048363 date=1450858287' Alıntı:
Hatunsarylı nın 600 kg cift diskli olanini 4-5 sene once bende aldim.
parasina gore guzel ve ucuz.yalniz ayarini kendim yaptim kalibrasyon bunlarda sifir rastgele goz karari
toplayip yollamislar.biraz gubre fazla attik ilk gun ayari yapasaya ama ayarlaninca cok guzel oldu.
gubre değmedik yer kalmiyor.
tek disklilerle senelerce bosa ugrasmisiz.ekinlerde ki alcakli yüksekli yerler artik olmuyor.
çift diskli olsunda marka hiç fark etmez.

Tek ile çift sıralı arasında fark oluyor mu ki ? Bende Bahara tekli almayı düşünüyordum. Tohumda atacaktım. dengeli dağıtanı yok mu teklilerin ?

Ciftli de gubre degmedik yer kalmaz.
tekli ise bi tarafina az atar genelde sol tarafa.
Ekinlerdeki alcakli yuksekli yerler onun icin olur.he 2. turda yakin gidersin ama genede randimanli olmaz.
hem az yer goturur hemde ekini bikac sira daha fazla cignersin.almisken biraz daha ver ciftli al derim.
ben eski tekliyle nohut ekiyom.ekmesem bile dede yAdigarı kurulukta durur.