ANADOLU MOTOR PLUS SERİSİNİN İTHALATİNA ARA VERDİ

iyi geceler arkadaslar 21 aralık itibariyle ls traktör resmi facebook sayfasında bi gönderi dikkatimi çekti. bi arkadaşımız ls traktör büyük güçlü traktörlerin üretimini durdurdumu? (80 90 100)... sayfa sorumlusu cevap vermis ve plus serisinin ithalatina ara verdikdemiş. bilgi amaçlı paylaşmak istedim.

Ynt: ANADOLU MOTOR PLUS SERİSİNİN İTHALATİNA ARA VERDİ

Plus serisini saglamlastirmadan bu is yurumez.bizim koyede 2012 2013 de 10dan fazla girdi simdi 4 tane fln var.2 si mahkemelik birisininki serviste ikiye boluk bekliyordu yapilmis sairim.digeride mekanik ve az yer isledikleri icin bi sikinti yok

Bayağı bi suredir hiç sesleri kalmamıştı çekilmiş demek.ama kullanışlı tratordu Case leri almadan önce plus 90lık dusunmuştum hatta hoşuma gitmişti.trakya civarında hızlı bir çıkışta sağlanmıştı.servise iyi ustalar seçildi fakat ardı gelmeyince kurulmuş duzende gitti.bundan sonra tekrar gelsede nekadar cezbedici olur tartışılır

anadolu motor kolay pes edecek bi firma degildir diye dusunuyorum ultra ve r serileri yenilendi sımdı plus serisinde yenilenme sırası tahminim bu yuzden elde olan mevcut plus serileri ni eritmek amacıyla bu modellerin ithalatını durdurmuslardır tahminim

Cevap: Ynt: ANADOLU MOTOR PLUS SERİSİNİN İTHALATİNA ARA VERDİ

Arkadaşlar ls traktöre attığım mesaja cevap geldi fakat site bakımda olduğu için paylaşamadım.
aldığım cevap şöyle...
Merhaba ali bey,

LS Traktör Kore tarafından 70HP ve üzeri güçlerde Plus serilerinde ve yeni serilerde çiftçilerimizin talep ve beklentileri doğrultusunda geliştirme çalıştırmaları yapılmaktadır.

Bu dogrultuda 2016 yılı içinde yeni ürünlerin ithalatı planlanmaktadır.

Bilgilerinize sunarız.

ls traktörleri daha öncede şahsuvaroğlu 3-4 yıl kadar ithal edip sonrasında ithalatı bırakmış ve birçok kişi ortada kalmıştı. 2011 de bizde alıcaktık trakklüpten ve kullanıcılardan aldıgım bilgiler doğrultusunda almaktan vazgeçtik. pazarlık bitti bayinin elemanına bahşişi bile verildi son anda vazgeçirdim babamı. newholland aldık halen kullanıyoruz. parça kalitesi olarak zayıf bi traktör bizim kullanımımıza pek dayanıcagını zannetmiyorum. senelik 1500 saat civarında çalışıcaktı şimdiye kesin hurdaya çıkardı.