TT65 Mİ TD65D Mİ ??

Selamun Aleykum Arkadaşlar...
Yeni traktör almayı düşünüyoruz kullanıp bilenlere soruyorum... Td serisi mi TT serisimi ??
Çekişi hakkında dönüme yaktığı yakıt hakkında konfor hakkında aydinlatirsaniz sevinirim... Şimdiden teşekkürler...

Td65 kullaniyorum 2008 model. Bu zamana kadar herhangi bir arizasi olmadi cekis guzel yakitta ortalama 1.4 1.5 lt 4 lu 13 no pulluk ile seri 1 le gidiyor Cekisi Gayet Guzel.tt serisi hakkinda bilgim yok.TD serisini oneririm.

İkisinin kulvari farkli biraz tt serisi seri pratik atik bayilma nedir bilmez deyim yerindeyse kedi gibi atom karinca gibi yakitta ideal..
Td ise biraz agir oldugu icin tt nin yaninda birazcik pasif kaliyor konforlu surus keyfine diyecek yok insanin inesi gelmiyor hersey elinin altinda goze hos geliyor butun sistem cok fazla olmamakla tt den birazcik yakit fazla cok az ama

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
TT serisi yakıtta mükemmel fakat çift sürerken hafifliğinden dolayı kullanışlı değil. Ben TT yi bahçede yonca biçiminde ve haşbaysız balyada kullanıyorum. Pratik ve ekonomik. memnunum fakat çift sürerken dekara 2 litre yakıyor. Diğer traktörümüz TD 90 dekara 1,5 litre yakıyor. TD serisinde üç silindir olduğu için 65 ve 80 i tavsiye etmem.

Case jx65c. Tavsiye ederim. Yakitta ve cekiste ikisinden de avantajlidir. Karsilastirma ve denemelerimizden bunlari soyluyorum kullandigim icin fanatiklik olsun diye soylemiyorum 900 saatte. Tt65 kullanan bir tanidiga case 65c aldik. Ilk soyledigi case az yakiyor demesidir.karar sizindir

Case jx65c. Tavsiye ederim. Yakitta ve cekiste ikisinden de avantajlidir. Karsilastirma ve denemelerimizden bunlari soyluyorum kullandigim icin fanatiklik olsun diye soylemiyorum 900 saatte. Tt65 kullanan bir tanidiga case 65c aldik. Ilk soyledigi case az yakiyor demesidir.karar sizindir

Case jxc serisi 4 piston oldugu içinbiraz kafamı karıştırıyor. Bizim bir tanıdıkta jx75 var sordum da yakıtının fazla oldugunu söyledi 2013 model. Birde new holland kadar piyasası yok 4 piston oldugu için yolda fazla yakar gibime geliyor. Case nin tek kafama yatar tarafı içini çok güzel yapmışlar. Vitesin yeri güzel 4 piston oldugu için klimada sorun yaşatmaz.

Case jxc serisi 4 piston oldugu içinbiraz kafamı karıştırıyor. Bizim bir tanıdıkta jx75 var sordum da yakıtının fazla oldugunu söyledi 2013 model. Birde new holland kadar piyasası yok 4 piston oldugu için yolda fazla yakar gibime geliyor. Case nin tek kafama yatar tarafı içini çok güzel yapmışlar. Vitesin yeri güzel 4 piston oldugu için klimada sorun yaşatmaz.

4 piston oldugu için öneriyorum sen makspro serisi ile c serisini karıstırma ben sana c serini öneriyorum ben kullanıyorum emin olkı yolda da az yakıyor suan 1200 saatte hıc bır sorun yok cekıs mukemmel td 65 ıle de tt65 ilede tarlada kapıstıkk her ıkısınede tur bındırıyor kulaktan duyma deil deneyımdır cifttede yakıtı gerkenten cok iyi sana ne dıyorum tt65 traktörü sattık case 65c aldık adam hep yolda kullandı tek dedıgı case tt65 e gore az yakıyor demesi. bizde olctuk erkunt zf 70 same argon 70 case jx65c ıle balye tasıdık depoları fulledık aynı yuk aynı yol da case en az yakanıydı bu benım basımdan gecen bırseydır rampalarda da hepsıne sol cektım san kendı kullandıgım yada fanatıklıgımden soylemıyorum bunları karar sızındırr

4 piston oldugu için öneriyorum sen makspro serisi ile c serisini karıstırma ben sana c serini öneriyorum ben kullanıyorum emin olkı yolda da az yakıyor suan 1200 saatte hıc bır sorun yok cekıs mukemmel td 65 ıle de tt65 ilede tarlada kapıstıkk her ıkısınede tur bındırıyor kulaktan duyma deil deneyımdır cifttede yakıtı gerkenten cok iyi sana ne dıyorum tt65 traktörü sattık case 65c aldık adam hep yolda kullandı tek dedıgı case tt65 e gore az yakıyor demesi. bizde olctuk erkunt zf 70 same argon 70 case jx65c ıle balye tasıdık depoları fulledık aynı yuk aynı yol da case en az yakanıydı bu benım basımdan gecen bırseydır rampalarda da hepsıne sol cektım san kendı kullandıgım yada fanatıklıgımden soylemıyorum bunları karar sızındırr
Tur bindirme olayı doğrudur. Çünkü 4 piston motor 3 piston gibi boğulma yapmaz. Aslında o traktör bizimde hosumuza gidiyor geçen hafta case bayisinde baktık. Ama jx55c ye 75 binlira istedi en son. 2014 model 300saatte 400 saatte ki aynı motorun fiyatı 56 -57 binlira. Anlaşılan piyasası iyi değil. Bu yüzden beni caydiriyor zaten. New Holland gibi satiyim dediğinde satma şansın yok yada değerinin altında verip zarar etme ihtimalin var. Siz kaç numara pulluk kullanıyorsunuz ve yakıtı 1000 m²de kaç litre ??

tt65 turbo intercoler seri dekara 1-1.25 yakar simdiye kadar 1000 dekar yer sürmüşümdür bu durum hiç değişmedi yakıt ve çekişe diyecek yok ama biraz zıplıyor tek sıkıntı bu çözüm olarak havaları azaltıp agırlık ilavesi gayet etkili oluyor.yakıt çekiş için tt65 konfor için td65 derim.

tt65 turbo intercoler seri dekara 1-1.25 yakar simdiye kadar 1000 dekar yer sürmüşümdür bu durum hiç değişmedi yakıt ve çekişe diyecek yok ama biraz zıplıyor tek sıkıntı bu çözüm olarak havaları azaltıp agırlık ilavesi gayet etkili oluyor.yakıt çekiş için tt65 konfor için td65 derim.

TD serisi TTden abartılacak kadar fazlamı yakar peki ??

Şurda bir gercek var o öyle oldu şu böyle oldu diye yorumlar söyleniyor arkadasim hangi traktoru alir o onun tercihi
Ortada bi gercek var tt 65 gibi seri pratik bayilmayan kedi gibi bi traktör ben pek gormedim 11 sene kullandim millet hayretle izlerdi motoru cift duz yol rampa yolda yukle gitme rakip tanimaz

Evet arkadaşlar haklısınız tt serisi çok seri pratik bir seri. Ben tt50 kullanıcıyım zaten ordan da belli diger markalarda tt50 gibi pratik kıvrak bir traktör bulamassınız yakıtı oldukça az yeri gelince yük yeri gelince çift sürme olsun MAAŞALLAH ı var.. BEn TDD alma taraftarıyım TDD hakkında ne düşünüyorsunuz??