İrtem Video Kılavuz Hizmeti Hakkında

Arkadaşlar.

Elimizdeki tarım ekipmanlarının özellikleri ve kullanım ayarları ile ilgili ciddi bilgi eksikliği mevcut. Çoğu çiftçi, ya parasını verdiği bir özelliği kullanmıyor, ya da deneme yanılma yolu ile öğreniyor. Servis elemanlarının ürün tesliminde verdikleri ilk kullanım eğitimi de çoğunlukla yetersiz. Buna, bayilerin bilgi eksikliği de eklenince, sorun içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Bu sorunu ortadan kaldırmak ve satın alınan makinelerin tüm özelliklerinin doğru/eksiksiz kullanılmasını sağlamak amacı ile İrTem tarafından "Video Kılavuz" isimli yeni bir uygulama başlatıldı.

Bu uygulama, hali hazırda üretimi yapılan tüm ürünlere ait, kullanım şekli, ayar, bakım ve özelliklerinin detaylıca anlatıldığı videolu kullanım kılavuzlarının hazırlanmasını kapsıyor.

Nihayetinde kalite bir bütündür ve sadece bir nokta başarılı olmak yeterli değil.

Bu uygulama ile satın aldığımız bir ürüne ait tüm bilgilere, detaylı ve basit anlatıma sahip video kılavuzu sayasinde

- youtube kanalı
- facebook sayfası ve
- www.irtem.com.tr adresinden ücretsiz olarak ulaşabileceğiz.

Üstelik 6 farklı dilde!..

Yine tüm ürünlere ait mevcut kullanım kılavuzlar da (yetiştiricilik ve çiftçilikle alakalı güzel bilgilerle donatılıp) içerik ve detay bakımından zenginleştirildikten sonra irtem.com.tr adresi ile bu başlık altından verilecek.

Peki video kılavuz nedir? izlemek işe yarar mı?

Yorumu sizin.

Yakın zamanda seri üretimine başlanacak, yurt dışına özel sınırlı sayıda üretilecek, 2016 model yaylı ara çap makinasına ait video kılavuz aşağıda:

https://youtu.be/jUkhDXXcUss

Not 1: Konu hakkında öneride bulunan Cem İSPİR'e teşkkür ederim.

Not 2: Video Kılavuzların tamamı tarafımdan hazırlanmış olup her türlü yorum, eleştiri, şikayet ve istek, doğrudan videonun paylaşıldığı kanal ya da bu başlık üzerinden şahsıma ulaştırılabilir.

Not 3: İlk Video Kılavuz olması nedeni ile hatalarımız olabilir. Affola.

Not 4: Bu videolar başta İrtem ürünleri olmak üzere, benzer ürünlere sahip arkadaşların da faydalanması amacı ile hazırlanmıştır.

Bilgi paylaşılırsa güzel.

Son düzenleme:
Her seferinde daha artacaktır calismalarinizin kalitesi eminim. Kullanicinin anlayacağı çok güzel bir kılavuz olmuş . Çalışmalarinizin devamı dileğiyle

Çok teşekkür ederim. "Bunları biz zaten biliyoruz, niye anlattın ki" diyen mutlaka çıkacaktır ama özellikle universal mibzerler ile pnömatik ekiciler için hazırlanacak olanlara ihtiyaç var.

Çizi açıcının ayarını göstermek için "Çin"e giden servis elemanı biliyorum. Şaka değil, Çin'e.

Güzel bir uygulama Yılmaz abi. Ülkemizdeki firmaların geç bile kaldığı uygulamalardan birisi. Umarım İrtem' de diğer firmalara örnek olur. Böyle kanallar ve paylaşımlar çoğalır. Çiftçiler de aldıkları ürünleri verimli bir şekilde kullanabilirler. Video' da güzel olmuş. Tek eleştiri başka traktör yokmuydu...:D Daha modern şöyle. Yabancı firmalardan aşağı kalmayalım. Makinaya bak traktöre bak demesinler...:D

Eline sağlık güzel çalışma olmuş. Hep avrupaya özeniyoruz bu tip açıklamalı videolarını anlamasak bile dillerini merakla izliyoruz hep. Bizim firmalarımızın böyle çalışmalar yapması güzel bir gelişme. Dediklerinize katılıyorum. Birçok kullanıcı parasını verdiği birçok özelliği kullanmayı bilmiyor. Bizim köyde traktör hassasiyet ayarını kullanan görmedim. Bu yıl bir üniversal mibzer almayı düşünüyorum. Ne varki kimse mibzer kullanmıyor çevremde. Ve nasıl kullanılacağı hakkında hiç bir fikrim yok. Tek güvencem trakkulup . Böyle bir anlatım çok ama çok önemli olur benim için.

Güzel bir uygulama Yılmaz abi. Ülkemizdeki firmaların geç bile kaldığı uygulamalardan birisi. Umarım İrtem' de diğer firmalara örnek olur. Böyle kanallar ve paylaşımlar çoğalır. Çiftçiler de aldıkları ürünleri verimli bir şekilde kullanabilirler. Video' da güzel olmuş. Tek eleştiri başka traktör yokmuydu...:D Daha modern şöyle. Yabancı firmalardan aşağı kalmayalım. Makinaya bak traktöre bak demesinler...:D

Erkan traktör konusunda haklısın. Diyecek bir şeyimim yok :) Bu Başak fabrikanın yadigarı. Elde o vardı, "mühim olan amaç" deyip traktöre bakmadan çektim valla :)

Çekimler sorun değil de, (+3 metre) büyük ekipmanların denemeleri için bir traktör ihtiyacı var. Konu gündemde ama ne alacağımıza karar veremedik :D

Claas boştaysa çekimler için hayır demem.

Eline sağlık güzel çalışma olmuş. Hep avrupaya özeniyoruz bu tip açıklamalı videolarını anlamasak bile dillerini merakla izliyoruz hep. Bizim firmalarımızın böyle çalışmalar yapması güzel bir gelişme. Dediklerinize katılıyorum. Birçok kullanıcı parasını verdiği birçok özelliği kullanmayı bilmiyor. Bizim köyde traktör hassasiyet ayarını kullanan görmedim. Bu yıl bir üniversal mibzer almayı düşünüyorum. Ne varki kimse mibzer kullanmıyor çevremde. Ve nasıl kullanılacağı hakkında hiç bir fikrim yok. Tek güvencem trakkulup . Böyle bir anlatım çok ama çok önemli olur benim için.

Madem öyle, bundan sonraki video kılavuzu, iç Anadolu şartları için geliştirilen çekili/asılı tip diskli mibzer için hazırlayacağım. Söz olsun.

Erkan traktör konusunda haklısın. Diyecek bir şeyimim yok :) Bu Başak fabrikanın yadigarı. Elde o vardı, "mühim olan amaç" deyip traktöre bakmadan çektim valla :)

Çekimler sorun değil de, (+3 metre) büyük ekipmanların denemeleri için bir traktör ihtiyacı var. Konu gündemde ama ne alacağımıza karar veremedik :D

Claas boştaysa çekimler için hayır demem.

Abi İrtem' in tarlası, çiftçiliği falan yok mu? Kurt' ta var mesela bildiğim kadarıyla. Yani yoksa da büyük bir eksiklik diye düşünüyorum. Yurt dışındaki bu tarz firmaların çoğunun çiftçiliği veya ürünlerini denedikleri alanları var. İrtem' in de şayet yoksa fabrikaya yakın bir alan alıp ufak çapta çiftçiliğe başlaması gerek diye düşünüyorum. Ürettiği makinayı tam anlamıyla kullanmadan satmak bu devirde büyük eksiklik bana kalırsa. Geçenlerde Çiftçi TV' nin AgriTechnica fuarında yanlış hatırlamıyorsam SKY firmasıyla bir röportajını izledim. Adamlar çiftçilik ile bu işe başlamışlar. Firmanın sahibide çiftçi. Şuanda anıza ekim konusunda lider markalardan biri olarak geçiyorlar. Adam biz bu makinaları öncelikle kendimiz kullanarak geliştiriyoruz diye söylüyordu. Yani İrtem' in de kendisinin deneyerek kullanması şart diyorum. Gerçi senin gibi işten anlayan adam ellerinde mevcut. Ama yine de bu çiftçilik unsuru önemli. Sadece fabrikacı olmamak gerek. Traktör konusuna gelirsek alın bir CLAAS bakın keyfinize derim...:D Gerçi sen Kubota aldırırsın ama.... :p Bizim Ares boşta yakın olsak gelirdim çekerdik birkaç tanıtım. Haşmet' te de dar tekerlekler takılı tam çapa videoluk...:D

Madem öyle, bundan sonraki video kılavuzu, iç Anadolu şartları için geliştirilen çekili/asılı tip diskli mibzer için hazırlayacağım. Söz olsun.
Güzel olur ama ben adana dayım. Çukurova yıda kapsarsa çok daha güzel olur. Asılır tip düşünüyorum. Balta ayaklı malum yerlerimizde taşlı kısımlar var. Diskli iş yapmaz.

Abi İrtem' in tarlası, çiftçiliği falan yok mu? Kurt' ta var mesela bildiğim kadarıyla. Yani yoksa da büyük bir eksiklik diye düşünüyorum. Yurt dışındaki bu tarz firmaların çoğunun çiftçiliği veya ürünlerini denedikleri alanları var. İrtem' in de şayet yoksa fabrikaya yakın bir alan alıp ufak çapta çiftçiliğe başlaması gerek diye düşünüyorum. Ürettiği makinayı tam anlamıyla kullanmadan satmak bu devirde büyük eksiklik bana kalırsa. Geçenlerde Çiftçi TV' nin AgriTechnica fuarında yanlış hatırlamıyorsam SKY firmasıyla bir röportajını izledim. Adamlar çiftçilik ile bu işe başlamışlar. Firmanın sahibide çiftçi. Şuanda anıza ekim konusunda lider markalardan biri olarak geçiyorlar. Adam biz bu makinaları öncelikle kendimiz kullanarak geliştiriyoruz diye söylüyordu. Yani İrtem' in de kendisinin deneyerek kullanması şart diyorum. Gerçi senin gibi işten anlayan adam ellerinde mevcut. Ama yine de bu çiftçilik unsuru önemli. Sadece fabrikacı olmamak gerek. Traktör konusuna gelirsek alın bir CLAAS bakın keyfinize derim...:D Gerçi sen Kubota aldırırsın ama.... :p Bizim Ares boşta yakın olsak gelirdim çekerdik birkaç tanıtım. Haşmet' te de dar tekerlekler takılı tam çapa videoluk...:D

Fabrikanın tarım arazisi elbette var Erkan. 300 dekar sırf denemeler için ayrılmış tarla mevcut. O konuda sıkıntı yok. Büyük ekipmanların denemelerinde ise anlaşmalı galeriler var. İstenilen hp gücünde traktör 15 dakikada kapının önünde.

Bu Başak fabrika içi getir götür traktörü. Tarlaların ufak tefek ilaç-gübre işlerinde de koşturuluyor ama nihayetinde eski traktör.

Ha "video kılavuz" için bu traktörü ben tercih ettim. İstesem başka traktör de olabilirdi. Reklam videosu olsa dediğin doğru ama ekipmanın kullanımını anlatan kılavuz hazırlamaksa amaç, traktör sadece bir araç. Amaç farklı.

Elinize sağlık Yılmaz abi.Yerli bir üretici tarafından bu tür uygulamalar görmek çok iyi çoğu çiftçi aldığı ekipmanı traktörü Nasıl kullacağını bilmiyor bu konuda çok yetersisiz daha sonrada ekipman doğru kullanılmadığı için tam kapasite çalışamıyor düzgün işçilik çıkmıyor ortaya...

Yılmaz abi bende bu yaylının zirai donatım marka var 1994 model hala hizmet veriyor.yanlız patiklerini bulmakta güçlük çekiyorum hep demirciye yaptırıyorum..bu payiklerden kargoyla temin edebilirmisin bana.25 tane lazım.fiyatını söylersin hesabına gönderirim..olamaz mı ?

Elinize sağlık Yılmaz abi.Yerli bir üretici tarafından bu tür uygulamalar görmek çok iyi çoğu çiftçi aldığı ekipmanı traktörü Nasıl kullacağını bilmiyor bu konuda çok yetersisiz daha sonrada ekipman doğru kullanılmadığı için tam kapasite çalışamıyor düzgün işçilik çıkmıyor ortaya...

Kesinlikle Ahmet.

İşin özü, bir çiftçi olarak görmek istediğim, bir üreticiden beklediğim ne varsa, onları yapmaya çalışıyorum.

Bu arada sen asıl kullanım kılavuzunu gör. Video yanında hiç bir şey :)

Yılmaz abi bende bu yaylının zirai donatım marka var 1994 model hala hizmet veriyor.yanlız patiklerini bulmakta güçlük çekiyorum hep demirciye yaptırıyorum..bu payiklerden kargoyla temin edebilirmisin bana.25 tane lazım.fiyatını söylersin hesabına gönderirim..olamaz mı ?

Pazartesi arayıp hatırlat bana Ali. Çözeriz.

Hiç alakam olmayan bir ekipman olduğu halde videoyu baştan sona dikkatlice izledim
Ben gibi cahil bile alsa ekipmanı, videodan sonra her ayarını anlar

Yılmaz hocam Trakkulup dehalarından çaktırmadan istifade ediyorsun Cem İspir gibi, olur da ekipman almaya karar verirsek buradaki arkadaşların bir güzellik yapmalısın :)

Class gazına gelme aldır Kubota`yı :)

Yılmaz abi sana yakışır çalışma olmuş tebrikler. Üniversal mibzerlerin kullanım videosunu merakla bekliyorum. İrtemde tarlaya girmeden tohum gübre miktarını ayarlayacak bir sistem varmı test kabıyla falan? Yani tekerleği döndererek değilde bir kol yardımıyla direk şanzımanı dönderip dökülen maddeleri test kabına biriktirecek bi sistem varmı?

Hiç alakam olmayan bir ekipman olduğu halde videoyu baştan sona dikkatlice izledim
Ben gibi cahil bile alsa ekipmanı, videodan sonra her ayarını anlar

Yılmaz hocam Trakkulup dehalarından çaktırmadan istifade ediyorsun Cem İspir gibi, olur da ekipman almaya karar verirsek buradaki arkadaşların bir güzellik yapmalısın :)

Class gazına gelme aldır Kubota`yı :)

İzzet Abi'm sen cahilsen biz ölelim [emoji4]

Bu arada beğenmene çok sevindim.

Cem ile buluşma akşamı gece yarısına kadar sohbet ettik. Olsa daha bir o kadar daha konuşurduk herhalde. Gerçekten harika bi insan.

Yılmaz abi sana yakışır çalışma olmuş tebrikler. Üniversal mibzerlerin kullanım videosunu merakla bekliyorum. İrtemde tarlaya girmeden tohum gübre miktarını ayarlayacak bir sistem varmı test kabıyla falan? Yani tekerleği döndererek değilde bir kol yardımıyla direk şanzımanı dönderip dökülen maddeleri test kabına biriktirecek bi sistem varmı?

Söylediklerine yakın, lakin biraz karması olan bir yöntem var.

1-) Tarlaya girmeden ölçüm yapabiliyorsun.
2-) kursakların altına monte edilen ölçüm kapları da mevcut.
3-) Kol yok sadece. Kol yerine olduğun yerde tekerleği döndürüyorsun. (Kol için çalışma var şu an)

Anlaşıldı. Bundan sonra mibzerlerin anlatımı kesinleşti.