285s hakkında

31.12.2015
62
35

arkadaşlar ben 285s traktörü yeni aldım motoru tanımam açısından tecrübesi olan arkkadaşlardan yardım istiyorum.

285s deposu kaç litre mazot alır

12 nolu 3 lü pullukla herk kaçıncı vitesle yapılır

iki tekerli romorkları çekiye kolay nasıl takıyorsunuz.

hayırlı olsun .berket getirsin size.
deposu 70 litre alıyor diye biliyorum,
biz 14 nolu 3 lü pulluk kullanıyoruz,
takviye yavaşta, vites 3 te ve tavşan konumunda sürüm yapıyoruz.
lastikler eğer yeni olmazsa sürümde hemen kaçırmaya başlar, patinaja kalkar,
ama çok kuvvetli bir motordur, güle güle kullanın.

• Beğen
Tepkiler: hyd71
Hayırlı olsun.
Depo hacmi 83 litre ama elbette tamamını kullanamıyorsunuz. Ben 66 litreye kadar kullandım.
Yerine göre yavaş takviye 3 tavşan ile bir üstü olan hızlı takviye 1 kaplumbağa ile çift sürüyoruz.

• Beğen
Hayırlı olsun. 3/12 kamalı Alpler ve 4/9 ünlüyü seri bir de atlaya zıplaya çekiyor bizim köyde. 2 teker römorku hidrolikle kaldırıp takıyorsun klasikse, yok saplamalı çeki ise kullanan yok bizde onu yazar kullanan arkadaşlar. Boşta kullanım ve asfaltta falansan 2000 devri gecmezsen abartıldığı kadar yakmaz lakin gazı köklersen yakıt konusunda müsrifleşir.

• Beğen
Çeki konusunda 398le ayni ise kurt agzinin ust kismi vidalidir söküp aşağıya takıp alcaltabilirsiniz. Eger bu yetmezse cekinin arka tekerlerin ortasinda bir baglantisi var ordan söküp tam ters cevirip takabilirsiniz. Bu cevirme isleminden sonra kurt agzinin sökülüp takilan kismi römorkun hizasina göre ayarlayip takabilirsiniz.
4 tekerli romorkta ceki orjinal yani en yuksek halindeyken pehlivan cekide gibi asilir.

• Beğen
süper bir traktördür.efsanedir.76 hp dir deposu sanırım arkadaşların dediği gibi 75 lt.biz 3 lü 14 numara pulluk kullanıyoruz. zaten klasik cekeceği pulluk budur. toprak çok gevşekse 4 lü 12 numarada takabilrsiniz ama dediğim gibi 3lü 14 idealdir.tam bir nadas traktörüdür. nadasta onun emsalleri yetişemez 85 e. gücünü yakıttan alır onu söyleyeyim.yakar ama çekerde.dönümüne bizde 2,5 lt den aşağı yakmıyor.nadas videsi 1,5 tur.yani büyük vites 1 de, ortanca yukarda,küçük aşağıdadır.