Kubota& JD - Orta Siklet Kepceli Traktor Karsilastirma

Valla gubre yuklerken on taraf komple ara ara mok oluyo.. neydersen et.. kurtulus yok.. hic akla gelmeyen yere kadar bi sekilde dokuluyo bulasiyo..

Kepcede otomatik paralellik ayari yoksa kara duzense.. kovadaki malzemenin ta kabine surucuye kadar dusmesi bile mumkun..

Valla gubre yuklerken on taraf komple ara ara mok oluyo.. neydersen et.. kurtulus yok.. hic akla gelmeyen yere kadar bi sekilde dokuluyo bulasiyo..

Kepcede otomatik paralellik ayari yoksa kara duzense.. kovadaki malzemenin ta kabine surucuye kadar dusmesi bile mumkun..

Paralellik ayarı olsa bile toprakta faydası var ama gübrede işe yaramıyo abi. Ben hafriyat işi yokken JCB kepçeyle yüklüyorum yinede patır patır dökülüyo :)

Adi ustunde mok.. her tarafa sıvasıyo.. hele yerde yer degilse.. oyle uygunsuz gubrelikler oluyoki bicimsiz.. kiliktan kiliga giriyon.. zetorla gubre yukledigim bicimsiz bi yere yerde epey kuruduktan sonra.. bizim operator hidromekle girmis.. adam rica etmis bi kureyip duzle diye.. batmis kalmis desem inanirmisin:)

Duzlemeyi birak iyice berbat etmis zar zor yardim..vs cikmis.. aradan bi seneden fazla gecmis.. o koye yolum dustu izler aynen duruyo.. simdi gelde boyle yerlerde kaputa mok dokmeden gubre yukle:)

• Beğen
Tepkiler: PaLa.
Adi ustunde mok.. her tarafa sıvasıyo.. hele yerde yer degilse.. oyle uygunsuz gubrelikler oluyoki bicimsiz.. kiliktan kiliga giriyon.. zetorla gubre yukledigim bicimsiz bi yere yerde epey kuruduktan sonra.. bizim operator hidromekle girmis.. adam rica etmis bi kureyip duzle diye.. batmis kalmis desem inanirmisin:)

Duzlemeyi birak iyice berbat etmis zar zor yardim..vs cikmis.. aradan bi seneden fazla gecmis.. o koye yolum dustu izler aynen duruyo.. simdi gelde boyle yerlerde kaputa mok dokmeden gubre yukle:)

http://www.trakkulup.net/attachment.php?attachmentid=6541&d=1451653321

Çamur diye kamyonu sokmaya korkmuştum traktör bile böyle oldu abi :)

Kotu batmis.. mst mi cekti.. Koyiclerindeki gubreliklere el atmak sart..
Bide mst kac model memnun musunuz

2004 model abi. Sıfır almıştık daha kullanıyoruz. JCB 3cx vardı onu sattık. mastaşı revizyon ettirip komple bakıma soktuk 34.000 lira masraf ettik sıfır gibi oldu. Yüke girişi, yakıtı çok iyi ama yolda hidromek kadar seri değil. Mastaş başka yerde çalışırken başıma geldi abi. Römorku bıraktım halatla bağlayıp çektim. Traktörden çok ben batmıştım o gün :) Geçen yıl mayıs ayı olması lazım.

Hayret.. genelde mastasdan jcb ye gecis olur:) jcb ile nasillar

Bizdeki hidromek 2012 0 km alindi.. jd motor zf sanziman.. idare ediyoz.. lakin rampada verem ediyo.. bide kisin calistirirken..

Çekişi daha iyi ama bazı hastalıkları var. :) beko dönüş pistonu her 1000 saatte keçe patlatıyo yada kovan çatlatıyo. Yeni sistem dönüş taktık bu kez bakalım ne olacak. Bide 4CX ayarında olduğu için JCB 3cx le kıyaslamam yanlış olur. 4cx kullanmadığım için bilmiyorum. Ama SUPRA 444ten daha iyi.