Koyunlarim için ne ekmeliyim?

SIFIRDAN BAŞLAMIŞSAN İŞİN BİRAZ ZOR. 8 ÇUVAL YEM 400 KG YAPAR. O DA 100 HAYVANI BİR HAFTA BESLEMEZ. 250 BALYA VE 100 OT BALYASI İDARELİ KULLANIRSAN SEZONA KADAR HAYLI HAYLI YETER.BENCE BİRAZ KURU PANCAR KÜSPESİ, BİRAZ RAZMAL VE FABRİKA YEMİNİ KARIŞTIRIP KATIK YAP.100 KOYUNUN VAR. BUNLAR BİR DAHA Kİ KIŞA EN AZ 200 TANE OLACAKLAR. 100 KOYUN 100 KUZU OLARAK HESAP YAPARSAK. SANA EN AZ 2 TON BUĞDAY VEYA TIRTIKALE (YARMALIK) , 500 KG TANE MISIR, 500 KG ARPA, 500 KG BESİ YEMİ 500 KG KUZULAR İÇİN BÜYÜTME YEMİ. 1,5 TON KURU YADA 4 PAKET YAŞ PANCAR KÜSPESİ VE 400 SAMAN 200 OT BALYASINA İHTİYACIN OLACAK. BU RAKAMLAR AZAMİDİR. YAPTIĞIM İÇİN SÖYLÜYORUM. GEÇEN KIŞ 90 KOYUN 60 KUZUYA ORTALAMA BU VERDİKLERİMDEN FAZLA YEM GİTTİ.

Büyük harf bağırmak anlamına geliyor. Bu yüzden yasak.

Büyük harf bağırmak anlamına geliyor. Bu yüzden yasak.

:) ilk defa duydum. Açıkçası önce sana kızdım nasıl yani dedim. Tartışmayı bile düşündüm. Sonra sayfada bununla ilgili konu var mı diye araştırma yaptım. Birşey bulamadım. Sonra google ye sorunca işin özünü araştırdım. İşin özü dediğin gibi bağırma manasına geliyormuş. Ama kime göre? yazılı bir kanun kaide yok. O yüzden böyle şeylere takılmamak gerektiğini düşünüyorum. Yazışmanın özünde konuyu açan arkadaşımıza yardım maksatlı yazılmış bir metin. Okuyucuyu rencide edecek vs birşey yoksa teferruatlara takılmamak gerek diye düşünüyorum vesselam. ;)