Römork damperi takıldı

Merhaba tek dingil römrkumun damperi en tepede takılı kaldı diğer hidrolik çıkışını da denedim inmiyor traktörün hidroliğinde probem yok çalışıyor damperi nasıl indirebilrim

Damper hortumunu çıkar temiz boş teneke bul temiz bir çekiç i tenekenin içine koy hortumun ucundaki tetiği çekice bastır azıcık indikten sonra tekrar motora bağla motordan indir.Çıkan yağı tekrar ilgili yere ekle.

• Beğen
Tepkiler: tolga07
Arkadaşın dediği gibi içindeki yağı boşalt dikkatli ol aniden düşebilir ve yağ çok basınçlı boşalır ona da dikkat et

Yine inmezse pistonlar kendine iz tırnak yapmıştır en yukarıda çok sallandığı sarsıldığı ve kullanıldığı için o tırnaklara takılır sarsınca kurtulup inebilir ama yine dikkat et altına falan yaklaşma aniden düşer , indikten sonra iyi bir hidrolikçiye yada tornacıya göster pistonu şayet tırnak takılma şüphesi varsa .

• Beğen
Tepkiler: tolga07
benimde bu yıl geldi basıma hortumun ucunu azar azar gevseterek indir birden civatayı acarsan hem basınclı yag sana dogru şiddetli bi şekilde fırlar gözüne kulagına zarar verebilecek sekilde dikkat et bide römorkun yanında durma birden yag bosalır ve inerse bi parça kopup fırlayabilir dikkat et .

Gevselteceginiz civatayi yavas gevseltmeye calisin yoksa diger mesajlardada söylendigi gibi damper aniden iner ama yavas gevseltiseniz hafifce iner bizim romorktada bazen basimiza geliyor hafif civatayı gevseltip damperi indiriyoruz.

abiler arkadaslar hortumun ucunu gevsetmesiyle sorunun duzelecegini düşünmüyorum zaten yag hortumdan bosalsa bile damper inmez muhtemelen ismail abininde dedigi gibi piston tırnak yapmıstır ve oraya takılı kalıyordur yoksa motorun hidrolik saglam yagı içine çeker damperde inerdi bu sene aynısı oldu bi komsununkine uzun saglam bi agaçla uzaktan dampere bi kaç defa saglamca vurunca piston actıgı tırnaktan kurtuldu motorda indirdi damperi

Çözümü nasıl buldunuz

Römork'un yukarıya doğru çok rahat çıkıyor. Fakat hangi kademede olursa olsun aşağıya inmiyor. 4 hidrolik girişinide denedim. Sizin yukardaki tavsiyeniz ile hortumun ucundaki tetiği bastırıp yağı boşalttım. Römork yavaş yavaş indi. Ama çözüm nedir