ÜNLÜ Çizi Dışı Profi Pulluk !!!

Arkadaşlar şuanlık alacağımdan değilde merakımdan pulluklara bakarken ünlünün bu çizi dışı profil pulluğunu gördüm szce avantajı veya dez avantajları neler olur.
http://www.unluziraat.com.tr/tr/urunler-111-cizi-disi-profil-pulluk.php

Bence;
Avantajı = traktör tekerleri dengeli bastığı için daha rahat çekebilir
Dezavantajı = sağ taraf traktörden dışarıda olduğu için traktörün önünü sağa sola çeker mi acaba

• Beğen
Tepkiler: Atatürkçü
Geçen gün bir yerde ikinci el tam otom yaylı ünlü pulluk satılık diye bakmaya gittik bunun ayni sı 5 li çıktı. Ben bi traktöre takip deneyim dedim babamın şarteli attı adama resmen sövdü aley ediyorsun diye. Dikkat ettiğim pulluk bacakları normal pullaklardan çok uzun nasıl çalışır bilmiyorum. Denemek lazim

• Beğen
Tepkiler: FENOMEN
https://www.youtube.com/watch?v=UVOHNKdOq1c Önceden izlemıstım 7 li 14 inç olması lazım duruma bakılırsa çizi dısı pulluk duz arazıde kullanıslı gıbı. Motor sahibi Muhammed Silim olması lazım. Facebook üzerinden bulabılırsınız.
Sunuda unutmamak lazım traktorun oncekı ılk pulluk aynası ıle arkadakı son ayna traktorden 35 40 cm dısarıda buda traktörün yönunu duz tutmakla beraber 4 tekerın topraga tam güç aktarması saglıyor...

• Beğen
Tepkiler: FENOMEN
https://www.youtube.com/watch?v=UVOHNKdOq1c Önceden izlemıstım 7 li 14 inç olması lazım duruma bakılırsa çizi dısı pulluk duz arazıde kullanıslı gıbı. Motor sahibi Muhammed Silim olması lazım. Facebook üzerinden bulabılırsınız.
Sunuda unutmamak lazım traktorun oncekı ılk pulluk aynası ıle arkadakı son ayna traktorden 35 40 cm dısarıda buda traktörün yönunu duz tutmakla beraber 4 tekerın topraga tam güç aktarması saglıyor...
pullugun üzerine niye cuvalla kum koydular acaba toprakmı cok sert yoksa pullukta batmama sorunumu var acaba bide tümosan kabine ammada ses alıyor

sürülmemiş yerdeki patinaj olayına son verdiği kesin..
burdan kazandığı avantajı..
dezavantaj olarak traktörün düz bir çizgide gitmemesi
diye tahmin ediyorum.
çeşitli arazilerde denemeden karar vermek doğru olmaz

Tratoru çizgiden kurtarması buyuk avantaj,dezavantajını da herkes tratorun yön sorunu diye belirmiş.bana göre bu sorunun olmayacağı pulluk 5li veya 6 pulluklar olur.yani tratordeki dengenin sağlanabilmesi için tratorun arka teker izine yakın en az kapanması gerek.bu şekilde dışarıda giden ilk kulağın asıldığı yük arkadan dengelenmiş olur.Buda en az 5 ve 6lı kulaklı pullukta randıman verebilir.yurt dışı çekimlerde de dikkat edilirse,buyuk inçli ve uzun şaseli pulluklar bu şekilde kullanılıyor

Bence çizi dişi 4 lü pulluk çok ilginç. Zaten ilk kulak traktörün sağından gider. 2. Kulak sağ tekerden gider. 4. Kulak tam ortadan gidecektir. Kasma olmazmı. Gps te yoksa işler sıkıntı [emoji4]çizi dişi bi pulluk en az 6 kulak ve 130 hp üzeri traktör için uygun diye düşünüyorum

Bence çizi dişi 4 lü pulluk çok ilginç. Zaten ilk kulak traktörün sağından gider. 2. Kulak sağ tekerden gider. 4. Kulak tam ortadan gidecektir. Kasma olmazmı. Gps te yoksa işler sıkıntı [emoji4]çizi dişi bi pulluk en az 6 kulak ve 130 hp üzeri traktör için uygun diye düşünüyorum
Doqru yorum denge acisindan pullukun sokul sayisi cok onemli

Yazın satın aldığım pulluklarım.

Resimler ve ekler

• 20160104_102427.jpg
    20160104_102427.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 409
  • 20160104_102423.jpg
    20160104_102423.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 276
  • 20160104_102418.jpg
    20160104_102418.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 281