Tarımsal ilaçlamalarda kullanacağım özel maske teslim edildi(Göktürk-)

14.10.2010
2,244
4,079
Amasya

Madem Özdöken mibzerim teslim edildi, Same 4wd 70 tiger'ım teslim edildi diyemiyorum.
Ben de önceden sipariş ettiğim ilaçlama maskem teslim edildi diyeyim bari.
Bu sene planladığım yoğun tarımsal ilaçlamalar için aldım.Birisi benim diğeri bana yardım eden köylüm için.

Resimler ve ekler

• DSC03656.JPG
    DSC03656.JPG
    802.5 KB · Görüntüleme: 235
  • DSC03657.JPG
    DSC03657.JPG
    822.1 KB · Görüntüleme: 183
  • DSC03658.JPG
    DSC03658.JPG
    806.9 KB · Görüntüleme: 190
  • DSC03659.JPG
    DSC03659.JPG
    819 KB · Görüntüleme: 173
Hayırlı olsun abim..
kimyasal koruma zamanın vazgeçilmezi..

Tşk.ler.
Kimyasallar insanın bedenine işliyor.Bazıları ağır metaller gibi vücutta kalıyor,birikiyor ve böbreklerle bedenden uzaklaştırılamıyor.Özellikle fosforlu insektisitler çok toksik.Bir arkadaşın babası (İst) unutkanlık ve halüsinasyon belirtileri gösterince kanını incelediler. Tebukonazol (üzümde kullanılan mantar ilacı) birikimi bulundu.Gerçektende tebukonazol içeren bir ilacı (marka vermeyim) 15-20 asmasında sıklıkla kullanıyormuş.Bulgulardan önce ilacı en son 2 ay önce kullanmış.Demekki birikiyor.
Ayrıca , eski bir devlet adamımızın incelemesinde kemiklerinde DDT bulunduğu bildirildi.Belki de vücuduna 60 yıl önce girmişti.Eskiden DDT nin köylerde yaygın olarak parazit mücadelesinde kullanıldığını biliyoruz.Dolayısıyla kimyasallardan kendimizi mümkün olduğunca korumalı, solunum,cilt,(yiyeceklere bulaşma yoluyla) ağızdan maruz kalmamaya dikkat etmeliyiz.Zararının uzun yıllar sonra ortaya çıkabileceğini unutmamalıyız.
Bi-iki liralık kağıt maskelerle bu işin olmayacağını düşünerek böyle bir maske edindim.

JD 6115: Tşk.

• Beğen
Tepkiler: entelmaganda
Hayrli olsn serada ilac atarknde böyle bsy sart bize

Tşk.Sera kapalı ortam olduğundan toksik etkiler çok daha fazla olur.

Hocam çok ısabetli karar olmuş . Birde ileride kabinli traktöre geçip bu zehirden tamamen kurtulmaniz temennisi ile
Tşk. 240s e cam balkon gibi çok güzel yapıyorlar ama bu maskeyi her zaman takmak bütün vücudu özel giysiyle korumak lazım.

Harbiden cok begendim hayirli olsun attigimiz her ilac omrumuzden caliyor boyle onlemler cok gerekli aslimda
Tşk.Kesinlikle.Bu ilaçlar yüzünden köyde yaşayanlarında ömrü kısalmaya başladı ve şehir hastalıklarına yakalanmaya başladılar.

Tşk.ler.
Kimyasallar insanın bedenine işliyor.Bazıları ağır metaller gibi vücutta kalıyor,birikiyor ve böbreklerle bedenden uzaklaştırılamıyor.Özellikle fosforlu insektisitler çok toksik.Bir arkadaşın babası (İst) unutkanlık ve halüsinasyon belirtileri gösterince kanını incelediler. Tebukonazol (üzümde kullanılan mantar ilacı) birikimi bulundu.Gerçektende tebukonazol içeren bir ilacı (marka vermeyim) 15-20 asmasında sıklıkla kullanıyormuş.Bulgulardan önce ilacı en son 2 ay önce kullanmış.Demekki birikiyor.
Ayrıca , eski bir devlet adamımızın incelemesinde kemiklerinde DDT bulunduğu bildirildi.Belki de vücuduna 60 yıl önce girmişti.Eskiden DDT nin köylerde yaygın olarak parazit mücadelesinde kullanıldığını biliyoruz.Dolayısıyla kimyasallardan kendimizi mümkün olduğunca korumalı, solunum,cilt,(yiyeceklere bulaşma yoluyla) ağızdan maruz kalmamaya dikkat etmeliyiz.Zararının uzun yıllar sonra ortaya çıkabileceğini unutmamalıyız.
Bi-iki liralık kağıt maskelerle bu işin olmayacağını düşünerek böyle bir maske edindim.

JD 6115: Tşk.

Bahsettiginiz tebuconazole ayni zamanda bir cok ilacli hububat tohumunda da kullanilan ana madde, ekim zamani kosturmaca icersinde hayli maruz kaliyoruz buna...

• Beğen
Tepkiler: Göktürk.
En tehlikeli zehir belirtisini en geç gösteren zehirdir.
Etkiyi çabuk gösterene o anda tedavi ile cevap veriyorsun fakat geç etki gösteren belirtiler başladığında iş işten geçmiş olabiliyor bazen.

Benim traktörüm kabinli yoğun ilaçlama yapmıyoruz ama bağa ilaç atarken ilaçlamada kullanılan kıyafet giyiyorum. Sizede tavsiye ederim.

Hayirli olsun
profesyonel bir maske bizede sart aslinda ama eczaneden aldigimiz maskeyle kendimizi kandiriyoruz iste

50-60 liralık karbon filtreli maskelerde satılıyor.En azından onları kullanmak lazım.

Hayırlı olsun bu markayı neden tercih ettiniz? Araştırıp da aldıysanız biz de araştırma zahmetine girmeden bunu alalım

Kimyasallarla uğraşanların kullandığı maske diye aldım.Çok fazla araştırmadım.Aldıktan sonra araştırdım.Pişman olmadım.

BİLEN ARKADAŞLAR, BİRKAÇ İLETİYİ TEK GÖNDERİ İÇİNDE AYRI AYRI NASIL CEVAPLAYABİLECEĞİMİ ÖĞRETEBİLİR Mİ ACABA?NE YAPSAM BECEREMİYORUM.

• Beğen
Tepkiler: FatihEFE