2015 den kareler 80-66

Avrupa traktore 200bin tl verecegime yerli traktor alirim 110bin tlye. Kalan 90bin ile toprak yada makina alirim yeni motorun arkasina daha iyi. Avrupa traktorde 15-20 sene gidiyo yerli traktorde. Bu devirde yerli traktor daha makul geliyor bana gore.

Çok mantıklı tabi.Ama ithal traktörlerden yerlilere göre daha çok verim alıyorsunuz.Bizim gibi çiftçiler kendi çapımızda yapıyoruz çiftçiliği.2 traktör parası vermektense araziye ya da ekipmana yatırım yapıyoruz.Benim de gönlümden ithal traktörler geçiyor ama istediğin bir traktöre çok para istiyorlar.bizşer için ideal traktör 100-120 beygir arası daha büyüğü bütçeyi aşar.TD110 dan da memnun kalırsınız ama NH a çok ısınamıyorum. Case nin de farkı yok pek.Ama ekonomi işte...Evdeki hesabı çarşıya uydurmak lazım.

bence jx 100 alın. Çünkü 110un çok tipsiz hem de lastik ile çamurluk arası 3 cm.
Ben td110d dusunuyorum. Edirne merkezde en iyi servislerden birisi new holland servisi. Case kimse almadi bizim koyde. 1 tane new holland td90d, tane td100d var 2013 model. Gayet iyi is goruyor. Bende 110luktan yanayim cunku traktoru degistirecegim diye pulluk aldim 5li 12 nu ve 24lu ozdoken agir sasi goble aldim. Aysanlari ince ayak tiller seklinde 27li aldim. uploadfromtaptalk1452371585395.jpg biraz agir gelmeye basladi o yuzden degistiriyorum.

• Beğen
Tepkiler: Atatürkçü
arkadaşlar muhabbetınız bol olsun ama 80 66 gerçekten ıyı makına ve yukunu tam bulmuş gıbı duruyor sıze aklıma gelmışken ormanda bu traktor ıle ılgılı bır konu gordun onu aktarayım gozu kara bır abımız vardı daha bu makınalar yenı çıkmıştı bayır dık bıryer traktoru guzel bır odun ıle doldurmuş aynı resımdekı ıkız dıngıllı remorktan çekerı bağlamış yukarıyokuşa bır hucum o herzamankı çapraz çalışma oluyor fakat yok bır turlu çıkamıyor sonra sınırlendı bu traktoru aşağıda bır çevırdı dıkıdkıne gerı gerı nasıl çıkıyor o 8066 orada anladımkı her tekere yuk basarsa traktor kaçıramıyor çıktı bende helal olsun dedım bırazda kullanıcı kıvraklığı çok onemlı

• Beğen
Tepkiler: aytackum
arkadaşlar muhabbetınız bol olsun ama 80 66 gerçekten ıyı makına ve yukunu tam bulmuş gıbı duruyor sıze aklıma gelmışken ormanda bu traktor ıle ılgılı bır konu gordun onu aktarayım gozu kara bır abımız vardı daha bu makınalar yenı çıkmıştı bayır dık bıryer traktoru guzel bır odun ıle doldurmuş aynı resımdekı ıkız dıngıllı remorktan çekerı bağlamış yukarıyokuşa bır hucum o herzamankı çapraz çalışma oluyor fakat yok bır turlu çıkamıyor sonra sınırlendı bu traktoru aşağıda bır çevırdı dıkıdkıne gerı gerı nasıl çıkıyor o 8066 orada anladımkı her tekere yuk basarsa traktor kaçıramıyor çıktı bende helal olsun dedım bırazda kullanıcı kıvraklığı çok onemlı

İsmail abi,Bilirsin zaten aynı işlerde çalıştığımız için birbirimiz daha iyi anlarız. Ormanda traktörün geri geri giderken sağlam basanı tutulur zaten abi. Fiatlar bu konuda gayet iyi, ben bizim eski 70-56s DT ile römorksuz sadece arka sepette odun taşırken düzde çıkamadığım yerden geri geriye zorlanmadan çok zaman çıktım. Ağır ekipman taşırken 640'ta hiç sorun etmedi geri geri rampa çıkarken.

Benim amcaoğlu Erkunt servet 80.3 DT'nin 4 tekerinide söküp ters takmıştı geri geri rahat tırmansın diye..

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74
ismail işleri yoluna koydunmu bızım torluk daha dızılecek bızı beklıyor malum babam artık çalışamıyor bakalım dızmeye yardım edıp yaktıracagız torluğu ama bıraz daha odun lazım beklemek gerek mıllet yaşlıktan odunları getıremıyor her işin hayırlısı bakalım

ismail işleri yoluna koydunmu bızım torluk daha dızılecek bızı beklıyor malum babam artık çalışamıyor bakalım dızmeye yardım edıp yaktıracagız torluğu ama bıraz daha odun lazım beklemek gerek mıllet yaşlıktan odunları getıremıyor her işin hayırlısı bakalım

Bugün-yarın ormancılık işi başlar abi, şuan Ayçiçek yerlerinin ilaçlanıp karıştırılması işine bakıyorum. Babam, amcaoğulları ile çalışacak şimdilik müsait olduğumda veya ekstra bir durum olursa anında destek vereceğim. Muhabbetin için teşekkür ederim abi, eksik olma...

An itibarıyla ben:
IMAG0657.JPG
IMAG0660.JPG