Traktör Seçiminde Yardım!!!

Arkadaşlar merhaba; uzun zamandır formunuzu takip ediyorum engin bilgilerinizden bilgiler topluyorum. ben 265 Massey Ferguson almayı düşünüyorum alırken nelere dikkat etmem gerekliliğini, alırken nasıl test etmem gerekli bu konularda sizden yardım etmenizi bekliyorum. Ayrıca sitede Massey Ferguson 1990 ve 1995 modeller arası traktörü olup ta satmak isteyen olursa ayrıca görüşme sağlarım. Bu arada Kırıkkale de yaşıyorum. Şimdiden Teşekkür ederim.

Foruma hoşgeldiniz. 265 ile ilgili tek bildiğim yakıtının fazla olduğu. Bu arada konuyu Başak bölümü yerine Massey Ferguson bölümüne açarsanız daha çok bilgi edinebilirsiniz. Hem diğer alacak olanlara da faydası olur.

Yakıt konusu hangi şartlarda, hangi motorla karşılaştırıldığına göre değişir. Şehir efsanesi diye bir laf vardır bunu bizlere uyarlarsak bu tür köy efsanelerini ezbere tekrar etmeyelim arkadaşlar nail abi yıllardır kullanıyor fikirlerini yazarsa daha isabetli olur. Deneme sürüşü için tavsiye güvendiğin bir usta varsa al götür ya da motoru ona götür ha bu demek değil her şeyi mükemmel anlayacaksınız. Teknik bilgisine güvendiğin biri varsa onunla da gidebilirsin yok ben gideceğim dersen rampa bir yolda ki bu en az 25-30 derecelik bir eğimden bahsediyorum kelle olarak buçuklu ise seri 3 ve 3 buçukla eğer eski tip şanzuman olacaksa 4 vitesle gazla ben en ufak bir boğulma hissedersen enjektör sibop ayarı istiyor demektir eğer boğulma fazla ise rektefiyeye kadar yolu var demektir. Yanlışım var ise arkadaşlar düzeltir. Bu hatayı ben yaptım zamanında tecrübe ile sabittir. Son olarak buçuklu şanzuman tavsiye ederim zira kullandık buçuklu 265s yi şimdi ise 286goldu kullanıyoruz halihazırda naçizane fikirlerim ve tavsiyelerim bunlardır.

Arkadaslar cevaplat icin tsk ederim. Traktor servisinde calisan biri ile gidip bakacagim. Ayrica bu bucuklu vites 3 kollu olan 1.kol 123 2. Kol kaplumbaga ve Tavsan 3. Kol takviye mi oluyor kullanimi nasildir. Ayrica jx65cye verecek param be bu trakroru goturecek tarlam yok. 265 s e. Fazla verebilecegim 23 bin daha fazla odeyemem saygilar.

Son düzenleme:
MF 265s iyidir, çiftçi adam için ideal makinedir. Buçuklusu tadından yenmez. Piyasası iyi yedek parçası sıkıntısız. Bence çok iyi tercih. Viteslere gelince; R-1-2-3 kolu ana vitesler, kaplumbağa-tavşan kolu buçuktur. Traktör herhangi bir viteste bayılıyorsa motoru rahatlatmak için tavşandan kaplumbağa vitesine takılabilir. Mesela pullukta düz 1. viteste traktör bayılmaya başlarsa kaplumbağa vitesine alınıp rahatlatılabilir. Kısacası an itibari ile kullandığınız vitesin bir düşüğü kaplumbağa vitesidir. Yandaki L-H kolu ise takviye koludur. Tarla işlerinde Seri viteslerin büyük geldiği ağır toprak işlemelerinde takviye vitese başvurulur.

MF 265s iyidir, çiftçi adam için ideal makinedir. Buçuklusu tadından yenmez. Piyasası iyi yedek parçası sıkıntısız. Bence çok iyi tercih. Viteslere gelince; R-1-2-3 kolu ana vitesler, kaplumbağa-tavşan kolu buçuktur. Traktör herhangi bir viteste bayılıyorsa motoru rahatlatmak için tavşandan kaplumbağa vitesine takılabilir. Mesela pullukta düz 1. viteste traktör bayılmaya başlarsa kaplumbağa vitesine alınıp rahatlatılabilir. Kısacası an itibari ile kullandığınız vitesin bir düşüğü kaplumbağa vitesidir. Yandaki L-H kolu ise takviye koludur. Tarla işlerinde Seri viteslerin büyük geldiği ağır toprak işlemelerinde takviye vitese başvurulur.

Tesekkur ederim.

Foruma hoşgeldiniz. 265 ile ilgili tek bildiğim yakıtının fazla olduğu. Bu arada konuyu Başak bölümü yerine Massey Ferguson bölümüne açarsanız daha çok bilgi edinebilirsiniz. Hem diğer alacak olanlara da faydası olur.
Abi bizde 1996 model vardı bucuklu idi sattık 3060 aldık .ben anlamıom bu 265 den 285 ten alıp veremedikleri ney çok yakıomuş fln biz senede bir enjektörlerini yaptırıoduk ve gayet çok memnunduk kralına motor ölçum yaptık 12 dönüm tarlaya 7 li patlatma çektik artı 3 lü 13 no ilede aürdük tam 17 litre yaktı daha ne yakacak sert tarlayıda 45 dönümü 1 depo ile sürdü gwldi .5 sene önce 20 ye aldık 24 e verdik kralına traktör.bide ayrıca 285 in cantı vardı 150+150 ağırlıkları vardı sattık gitti traktörüm değil ama güzel traktör

Abi bizde 1996 model vardı bucuklu idi sattık 3060 aldık .ben anlamıom bu 265 den 285 ten alıp veremedikleri ney çok yakıomuş fln biz senede bir enjektörlerini yaptırıoduk ve gayet çok memnunduk kralına motor ölçum yaptık 12 dönüm tarlaya 7 li patlatma çektik artı 3 lü 13 no ilede aürdük tam 17 litre yaktı daha ne yakacak sert tarlayıda 45 dönümü 1 depo ile sürdü gwldi .5 sene önce 20 ye aldık 24 e verdik kralına traktör.bide ayrıca 285 in cantı vardı 150+150 ağırlıkları vardı sattık gitti traktörüm değil ama güzel traktör

gerçekten az yakmış. :) Benimki bir duyum sadece. Ben de ilk traktör araştırmaya başlayınca masseylere bakıyordum 265 e. Köyde olmamasına rağmen çok yakıyor dediler vazgeçtim ben de. :) Ben 265 i sadece bize edirneden gelen bir balyacı vardı ben 10 11 yaşındayken onda görmüştüm. O zaman gözüme çok büyük gelmişti hala aklımda çok büyük traktör olarak durur. :)

gerçekten az yakmış. :) Benimki bir duyum sadece. Ben de ilk traktör araştırmaya başlayınca masseylere bakıyordum 265 e. Köyde olmamasına rağmen çok yakıyor dediler vazgeçtim ben de. :) Ben 265 i sadece bize edirneden gelen bir balyacı vardı ben 10 11 yaşındayken onda görmüştüm. O zaman gözüme çok büyük gelmişti hala aklımda çok büyük traktör olarak durur. :)
Dediğim gibi enjektörlerni fln bakımını yap yakıtı iyi olur:)tarlada fln çökme sıkıntın olmaz bacaklı traktör :)sürümde tozlu yerlerde yüksek olduğu için toz sana gelmio avantajları çok hem fiyatına göre ideal

• Beğen
Tepkiler: Ali Dmr