LUNA çeşidi hakkında düşünceler

Cameo cinsini bu yıl ilk defa ektik. yaklaşık olarak 850 kg verim aldık. Çeltik yatmadığı gibi verimi de oldukça iyiydi. Sadece kurutma makinesinde diğer çeltiklere göre 1-2 saat daha uzun sürdü. Fiyatı da baldoya yakı ancak biraz daha aşağıda. Zaten kısa baldo diye geçiyor. Önümüzdeki yıl kısmetse yine ekmeyi düşünüyoruz.

ben 300 dekar ektim kantardan geçme 870 kil0 randuman 72 kırmızı yüzde sıfır kırmızı tane için bitirim ot mücadelesi çok kolay tarlda tek çüp bulanassın hastalığa yüzde yüz dayanklı hiç pas atmaya gerek yok bukadar artısının yanında tek eksiği dane ağırlığı biraz düşük 22 gr geliyor

• Beğen
Tepkiler: burakoglu
ben 300 dekar ektim kantardan geçme 870 kil0 randuman 72 kırmızı yüzde sıfır kırmızı tane için bitirim ot mücadelesi çok kolay tarlda tek çüp bulanassın hastalığa yüzde yüz dayanklı hiç pas atmaya gerek yok bukadar artısının yanında tek eksiği dane ağırlığı biraz düşük 22 gr geliyor

Merhaba,

Fiyatı hangi aralıkta, talebi nasıl?

ayrıca diğer çeltiklerde en az yüzde 5 kırmızı var bu çeşitte kırmızı sıfır randuman 70 72 arası bir arkadaş ofise getirmiş randumandan artı fiyat ve kırmızı olmayınca ondan prim almış 1586 aya vermiş osmancık 60 randuman fiyatı ofiste 1580

• Beğen
Tepkiler: wallace22

Güzelmiş.
Peki ilaç olarak neler kullandın ve ne şekilde kullandın.

Luna CL için konuşuyorum; genetik olarak bin dane hafiftir.Randıman ise sizin beslemenize ve biçerciye bağlı.Hastalık yapmaz, ilaç atmadan kök ve yaprak hastalıklarına %100 dayanır diye birşey yok; hikayedir.Her bitkide olduğu gibi bu çeşitte de ilaç kullanmak gerekir.
Ne kadar ekim alanına sahipsiniz bilemiyorum fakat, 10-20 dönümde deneyin, kendiniz görün.En iyi kararı siz verirsiniz.

Selam..ot ilaçlamasını nasıl yaptınız?kaç günlük çeltiğe uygulama yaptınız?imi ilacının kaçırdığı otlar varmı?ilaç karışımı yaptınızmı?bu yıl ekim yaparsanız ne şekilde ilaç uygulaması yapacaksınız?