Birkaç senedir artan motorlu testere markaları

Black&Decker stihl üstüne makina tanımam ben bu yıl shtillin ufak evde herzaman kullanılıacak bişeyini 700 liaraya aldım ufak mufak ama canavar gibi daha tık demedi 1 kamyon odunu 1 günde parcaladım sadce zincire bi masattan başka bişey atmadım yagını benzini eksik etmedikce ,sıkıntı cıkaracagınğıda sanmıyorum piyasadaki dier markalar fasa fiso millet boşuna ucuz diye aldanıyor sonradan 1 sezon kullanmadan perte cıkıyor

Ormancılık işi ile de uğraşan biri olarak bence ilk sıra az farkla Husqvarna sonra Sthill dir. Oleo-mac kaliteli bir marka. Bu üçü haricinde başka marka tavsiye etmem. Bahsettiğim markaların hepsi ağır işin altından rahatlıkla kalkar. Diğer merkalarda kullanılabilir ama fazla zorlamadan.

2 Yıl önce shindaiwa marka testeremin bozulması üzerine husqvarna 61 aldım 1500 tl'ye ilk başta çok acıttı :D lakin benimle beraber 400-500 tlye dandik bişeyler alan arkadaşlar sanayiden çıkmazken benim cayır cayır odun kesmem acıyı unutturdu ben gibi ev kullanıcısı iseniz az kullanıyoruz ucuz bişey iş görür demeyin kesinlikle zaten ayda yılda bir lazım oluyor o zamanda bozuluyor sonra sanayide usta usta geziyon ayar tutmuyor vs.

Bu yıl bahçe kestim 61 ağır diye shindaiwa'yı yaptırdım sağlam makinaymış benle yaşıt olmasına rağmen hala cayır cayır kesiyor

Ayrıca geçen yıl izlediğim bir fuar programında Semak makina yönetim kurulu başkanı süleyman bey verdiği röportajda;
1Motorlu testere pazarı her 5-10 yılda bir patlar satışlar zirveye çıkar sonra tekrardan dibe vurur" diyordu "bunun sebebinin ise makina yenileme ihtiyacının belirli periyotlarda artması olduğunu söylüyordu
Bu kadar dandik markanın ortaya çıkmasının özünde bu sebep yatıyor anlaşılan şu anda talebin bi kaç yıl önceki gibi yüksek olduğunu zannetmiyorum yinede gün geçmiyor ki bir taklit daha ortaya çıkmasın talep az iken bu kadar çok fason varken talep patlayınca ne oluruz kim bilir...

Resimler ve ekler

• 9.jpg
    9.jpg
    528.9 KB · Görüntüleme: 95
  • 10.jpg
    10.jpg
    712.7 KB · Görüntüleme: 116
  • 11.jpg
    11.jpg
    715.7 KB · Görüntüleme: 103