Birkaç senedir artan motorlu testere markaları

Arkadaşlar iyi bir kazanç var demek ki son yıllarda değişik markalar çoğaldı. Çok da ucuzlar. İsimleri de taklit sanırım. Hyundaı vardı New Honda ve hatta John dere çıkmış :) Ben 2008de 45cc olan JONSERED almıştım isveç malı zehir gibi. O zaman 650 tl vermiştim. Bu markalardan alıpta kullanan var mı?

You tubede still hugswarna yarışması herikiside uzun süre çalıştıktan sonra hava filtresi açılmıştı sthilde hava filtresi toz almıştı hugsvarnada toz adına birşey yoktu kendimde kullanıyoruz yıllardır memnunum. Bence alınmalı.

Nail abi sıralamadakiler iyi mallar zaten parasından belli oluyor. Ama kalite yönünden net bilgiye sahip değilim. Emecoğlunda vardı eski jonsered 97 model hala orijinal dağı taşı kesti adam. Bende ondan esinlendim yenisini almıştım. Şirkette elektrik ustasıydım tam 40 günlük çalışma ile almıştım. tık yok daha maaşallah. Arkadaşta oleomac var oda çok sağlam İtalyan olanı. Öteki markaları deneyemedim.

Benzin düşmanı hepsi, çeyrek performans, alanlar gurur yapıyor yanlışını ört bas etmek için 3 tane hyundai alanı bile gördüm. Husqvarna, Sthıll, Oleamac, Jonsered diye gider sıralama.

Husqvarna 55 lik var memnunuz bundan öncede 51 lik vardı oda hala duruyor neredeyse 25 yıllık motor hala çalışıyor. Motorlu testerede husqvarna sthill gibi bilindik markalardan almak lazım diğerleri pek uzun ömür vaad etmiyor.

Sthıll biraz titreşimli çalışır, iyi gaz yer, uzun mesaide insanı yoruyor ve aynı zamanda üzerindeki cıvatalar gevşer bakmazsanız düşer. Husqvarna; daha sessiz ve ergonomik. 55 lik olanı bende var,61 345, 365 ve efsane 281 XP :D yide kullandım. Jonsered daha devirli geldi bana, hangi modeldi bilemiyorum turbo falan yazıyordu üzerinde.
Kısacası; 400 TL ye ev gibi bir motor alıp uğraşmaktansa, Sthıll, Husqwarna veya diğer İtalyan motorların 1000-1100 tl fiyat aralığında küçük bir modelini almak daha eftal.

Nail abi JONSERED İN blokta etikette JONDEREN yazıyor ama markası jonsered. Bir yerinde daha husgvarna yazıyor. Hatta garanti kağıdında ortaktı husgvarna ile.. Her neyse ama ben çok memnunum dediğin gibi çok gaz yiyor titreşim yok

Sthıll biraz titreşimli çalışır, iyi gaz yer, uzun mesaide insanı yoruyor ve aynı zamanda üzerindeki cıvatalar gevşer bakmazsanız düşer. Husqvarna; daha sessiz ve ergonomik. 55 lik olanı bende var,61 345, 365 ve efsane 281 XP :D yide kullandım. Jonsered daha devirli geldi bana, hangi modeldi bilemiyorum turbo falan yazıyordu üzerinde.
Kısacası; 400 TL ye ev gibi bir motor alıp uğraşmaktansa, Sthıll, Husqwarna veya diğer İtalyan motorların 1000-1100 tl fiyat aralığında küçük bir modelini almak daha eftal.

İmkan varsa bilindik markalardan şaşmamak lazım.
Biz de 22 yıldır Husqvarna 61 kullanıyoruz. 2014 yılında bi dalgınlık anında depoya benzin yerine mazot koymuştuk ama hemen geri boşalttık. Tamirci 3-4 litre benzinle temizledi, motoru almaya gittiğimizde "Motorun kıymetini bilin maşallahı var hala saat gibi, yeni motor almak için falan sakın motoru satmayın, çünkü yeni model Husqvarnalar bile eski modelleri kadar sağlam değil" demişti.

Son düzenleme:
ben sthıl almıştım ms 365 ti ben menmunum yalnız çalıştırma yolunu izlemezsem buji yi sökmem gerekiyor kurulamak için o kadar tek sıkıntı zincir eğeleme sıkıntısı onuda motorunu aldım ondanda randıman alamadım yenisini alıyorum eskisini çıkarıyorum.biraz karaağaç ahlat gibi sert ağaç cok kestim .ben motorda bir sıkıntı görmedim yeterki zincir iyi olsun hic dinlemiyor.yorulmaya gelince insanı yoruyor aldığım motor biraz buyuk olabilir biraz ağır geliyor çalışınca.

fiyatlar eskisi gibi değil nail abi
stıhl husqvarna arasında husq derim sessizliği ve sağlamlığı için stihl biraz daha narin diğer markaları at çöpe gitsin
not: bu iki markanında küçük giriş seviye motorları çin fason üretimdir husq için sweden isveç menşeli motorlar efsane

Sadece markalar artmadı dolandırıcılarda arttı abi işte bizde oleomac ı verelim husqvarna alalım dedik oda çakma çıktı elimizde kaldı iyimi bende dedim sadece zincir alsan yeter diye 6 senelik makinaydı daha giderdi bize pek fazla işide yoktu zaten ne güzel kullanıyordum ben..

Bendeki jonsered sorun çıkarmadı çok şükür. ondan önce piyasada satılan en ucuz motoru aldım120 tl ye. belim kadar ağacı kestim traktörle eve çektim sobalık yaparken sekman kesti söktüm baktım sekman erimiş şaka gibi. motor yapıldı. bir ağaç daha kestim onuda sobalık yapamadan gene sekman kırdı. bende kaldırdım attım. 650 tl ye jonseredi aldım iyi ki almışım.