Dünyanın en güçlü köpeği hangisidir ? !!!...

hangisi

• Kullanılan toplam oy
    21
  • Bu anket kapanacak: .
Köpek ırkları, özellikle Türk Çoban Köpekleri sevdalısı olarak kangalı seçmeseydim ayıp ederdim. Gerçi kullanıcı adım presa canario ama benim için kangaldan ötesi yok. Akbaş'ı da bu listede görmek lazımdı. Kangaldan neredeyse farksız bir ırk, karakter olsun, fizik olsun benzer. Zaten Türk Çoban Köpekleri kendilerini belli ediyor.

Güç konusuna gelince, sayılan ırkların kulvarları çok farklı. Listedeki son 5 köpek ile dogo tamamen dövüş veya yakın koruma köpeği olarak üretilmiş köpek ırkları. Diğerleri ise doğal olarak oluşmuş, çoban köpekleri.

Listedeki çoban köpeklerinin tamamı diğer köpeklerden daha güçlüdür bana göre. Tabi kıyaslamayı türlerin en iyi örnekleri olduğunu varsayarak yapıyorum. Yoksa kalitesiz, belki kangal bile denemeyecek bir kangalı önüne katıp kovalayacak bull terrierler olabilir.

Küçüklüğüm kangallar ile geçti. Kangallarla dere tepe gezerdim. Güç, dayanıklılık, asalet, özgüven, zeka hepsi kangalda mevcut. Bana göre dünyanın her alanda en iyi köpeğidir.

Afrika'dan bile gelip sürülere hüküm sürmesi için kangal alıp gittiklerine göre bence kesinlikle cevap kangal olur köpeklerle fazla haşır neşir değilim ama kangaldan ilerisini düşünemiyorum. Kangal her kulvarda olduğu gibi liderlik taşıyan tek köpektir.

Dogo Argentino teknik anlamda her zaman öndedir. Youtube de kapıştırmalar falan hepsi hikaye. İyi bakılan herzaman öndedir. Ama şöyle birşey var ki gönüllerin efendisi herzaman kangaldır. Ben 13 yaşındaydım. Bir köpek bana zarar gelmesin deye 5 köpeğin içine mi girer. Evet yaptı. Bizi kovalayan köpekleri durdurmak için hepsinin içine girdi. Ağır hasar alıp yine ayaklarımın yanına çömdü. Seveyim deye. Bunu bir dogo yapamaz. İşte kangal burda başlar.

bence kangalın atası türkmen çoban köpeği ALABAY

Resimler ve ekler

• images.jpeg
    images.jpeg
    49.1 KB · Görüntüleme: 2,659
  • Beğen
Tepkiler: FatihÖZHAN
Kangalı bi kenara koyabiliriz. Bunun dışında cüsseli bir pitbullun indiremediği köpek yok. Türkiyede dövüş videolarını izleyemiyorsunuz. Çince yazın çıkıyor. Çinde turnuvaları var. Pitbull genelde dogo da dahil hepsini yeniyor. Dakikalarca dayak yese bile pes etmeyip sonunda rakibi korkutup kaçırıyor. Ama dövüşe karşıyım kanlar içinde kaldıklarında bildiğim tüm küfürleri ediyorum dövüştürenlere. Hangisinin daha güçlü olduğunu merak edip izlemiştim.

Tosa inu'dur. Asyada hala resmi şekilde dövüşleri yapılır. Çok sert bir cinsdir. Önüne gelen her canlıya kafa tutar. Bildiğim kadarı ile de Türkiyede yasaklanan ilk cinsdir.

Resimler ve ekler

• b94fc9cef60cf8be3c1748f68ab26005.jpg
    b94fc9cef60cf8be3c1748f68ab26005.jpg
    56.7 KB · Görüntüleme: 39