At satın almak beslemek fiyatları vs vs

At olsun, köpek olsun, kedi olsun, kuş olsun eğer hobi amaçlı, sürekli yanınızda olacak bir canlı beslemeyi düşünüyorsanız mutlaka yavrudan beslemenizi öneririm. Yavrudan besleyip kendiniz yetiştirmelisiniz.

Piyasada 2-5 bin TL aralığında güzel binek atları (arap, haflinger gibi) satılıyor, ilanları görüyorum. Bazen terk edilen yarış atları da çok ucuza satılıyor. Onlar da değerlendirilebilir. Bunlardan yavru elde edip, yavruyu yetiştirebilirsiniz.

Civardaki bir ciftlige gidip binmek bi kulube uye olmak kesinlikle daha mantikli cunku iyi bir at cok pahali bakimi da cok zor ozellikle nalbant bulmak cok zor artik
ama at olsun yeter cinsi onemli degil derseniz nalbant sorununu cozebilirseniz ve atla her gun ilgilenebilecek mesainiz varsa alabilirsiniz tabi yanliz sunuda soyleyeyim veterinerlerin cogu attan anlamazlar uzmanliklari degildir

Mustafa bana göre binicilik kulübüne üye olmak daha mantıklı hem at binmeyi bilmiyorsan öğrenirsin hemde istedigin zaman gider hazır ata binersin .Atı alıpta iki gün sonra ondan sıkıldınmi boşu boşuna almış olursun ama kulübe üye olsan sıkılinca bir daha gitmezsin olur biter. Eskişehirde de atlı spor kulübü var istersen oraya gidip bir görüş.

s.a kluplere üye olmak sizin için daha avantajlıdır bende shetland pony var kısmetse temmuzda doğurcak yem masrafları düşüktür atların ama bakım ve ilgi alaka çok isterler kendileri ucuzdur ama ekipmanları filan pahalıdır ayrıca ekipmanlarda deri olduğu için onlarında ayrı bakımı vardır.

en iyisi. ben birkaç yıl önce aldım. merağım vardı. bakımı beslemesi ilgilenmesi oldukça sıkıntılı. birde senin aldıgın atın huyu ve karakteri önemli. eyer vs 700-800 lira civarında. çok masraf ettim bir kere düştüm bidaha binmedim :D sonra bi danayla takas ettim. zaten elinde olsa bile sürekli binmezsin. istediğin zaman git bin sakin atlara yumuşak kumların üzerinde :)

Evet başlıkta belirttiğim gibi hobi için at almak istiyorum aslında binicilik kluplerine üye olmak da olabilir hangisi daha pahalıya gelir nasıl olur fikrinizi almak istiyorum

Mustafa bence içindeki bu istek geçene kadar sakince bir yerde otur, hiç kımıldama.
Kendinden emin olunca bir kulübe gidebilirsin. ;)

Not : Yalnız kulübe otobüsle git. XL-7 evde dursun şeytan neyim dürter. Maazallah arkaya bir tane atıp gelebilirsin yoksa..

en iyisi. ben birkaç yıl önce aldım. merağım vardı. bakımı beslemesi ilgilenmesi oldukça sıkıntılı. birde senin aldıgın atın huyu ve karakteri önemli. eyer vs 700-800 lira civarında. çok masraf ettim bir kere düştüm bidaha binmedim :D sonra bi danayla takas ettim. zaten elinde olsa bile sürekli binmezsin. istediğin zaman git bin sakin atlara yumuşak kumların üzerinde :)

Eyer duruyorsa dana ile rodeo yapılabilir. :)

• Beğen
Tepkiler: Gürgen Tarım
öyle bi düştüm ki bırak danayı atı eşşeğe bile binmem artık :) eyerle atı birde kısır inek verdik yanında erkek danalı inek aldık. inek geldiğinden beri 2. danasını yapıcak erkek danasınıda 5.5 a sattım ozamanlar. beygir değirmen kayası gibi ne bulsa öğütüyo :D

Mustafa bence içindeki bu istek geçene kadar sakince bir yerde otur, hiç kımıldama.
Kendinden emin olunca bir kulübe gidebilirsin. ;)

Not : Yalnız kulübe otobüsle git. XL-7 evde dursun şeytan neyim dürter. Maazallah arkaya bir tane atıp gelebilirsin yoksa..

He ya abi at sahibi olma fikri 4-5 senedir var bende ama korkuyorum bakımından huyundan suyundan :) en temizi kulübe gitmek olacak Vaktin varsa beraber gidelim senin içinde değişiklik olur düşersen çok gülerim ama :D :D

öyle bi düştüm ki bırak danayı atı eşşeğe bile binmem artık :) eyerle atı birde kısır inek verdik yanında erkek danalı inek aldık. inek geldiğinden beri 2. danasını yapıcak erkek danasınıda 5.5 a sattım ozamanlar. beygir değirmen kayası gibi ne bulsa öğütüyo :D

Evet bende kulübe gidecem inşallah tavsiyen için teşekkürler bakımı da çok zor diyorlar

• Beğen
Tepkiler: Gürgen Tarım
He ya abi at sahibi olma fikri 4-5 senedir var bende ama korkuyorum bakımından huyundan suyundan :) en temizi kulübe gitmek olacak Vaktin varsa beraber gidelim senin içinde değişiklik olur düşersen çok gülerim ama :D :D

Bindiğimde kesin düşeceğimi bildiğimden hiiiiç binmem.
Ayağımı yerden kesmesem benim için daha hayırlı.
Müsait olursam olur tabi.
Bu arada 3 ortak yeni işe giriyoruz.
Lambader yapıp maliyetinin çok daha fazlasına satacağız.
Para ışığını görünce hümanistlikten soğuyup kapitalistliğe evrildim.

Triink $$$$

• Beğen
Tepkiler: nailyetek
Bindiğimde kesin düşeceğimi bildiğimden hiiiiç binmem.
Ayağımı yerden kesmesem benim için daha hayırlı.
Müsait olursam olur tabi.
Bu arada 3 ortak yeni işe giriyoruz.
Lambader yapıp maliyetinin çok daha fazlasına satacağız.
Para ışığını görünce hümanistlikten soğuyup kapitalistliğe evrildim.

Triink $$$$

Ormana gireriz gece geç saatlerde toplarız ağaçları ertesi sabaha otantik lambaderler satışa hazır :D :D Rıdvan da uyarmak lazım :D [MENTION=53858]aslan26[/MENTION]

Oğuz abi bu seni motivasyon çalışması olsun :D

Resimler ve ekler

• IMG-20150929-WA0001.jpg
    IMG-20150929-WA0001.jpg
    432 KB · Görüntüleme: 304