MASSEY 4255 HAKKINDA BİLGİLERİNİZ

2002 den beri kullanıyoruz. sağlam traktördür.
ses yalıtımı çok iyidir (örn balya mak. kullanımında TD100 den eski bir traktör olmasına rağmen daha az ses alır içeri ve arka camda çift mandal sayesinde balya mak. gelecek sesi sen ayarlayabilirsin).
malzeme kalitesi iyidir. yaşına rağmen hala çoğu parçası çalışır yerli yeni traktör ve landini 8866 ile kıyaslayınca bu kanıya vardım.
yakıtı her ferguson gibi bence biraz fazla. same95 exp ile denedikte :)
kendi kullanım hatamız kaynaklı arızalar yaşadık. parçasını bulunuyor fakat traktörün yoğun olduğu bölge bayiilerinde daha yaygın
anlayan ustada bulursan o fiyata lüks traktör sahibi olursun

• Beğen
Tepkiler: EMREKARA
Ben 4 yıl kullandım cidden güzel motor tek vitesten çarpmalı takviyesi var ustası ve parça sikintisi cektik 1 ay kapida yatti toplayamadik sattigimizda ön difrensiyelden ses geliyordu şanzuman sogukken vuruyordu motordan bi eksoz da alttan çıkmisti ama öyle öyle yolda birakmadi simdi erkunt kudret var mf deki kullanim güveni erkuntta yok mf den korkmazdim kirilacak diye ama erkunttan korkuyorum ha kirildi mi kirilmadi ama güven vermiyor cok hafif hemen patinaja veriyor kendini erkuntun tabani daha ağır yakit pullukta erkunt az kazayaginda mf az 5li 14 inçle 4M ile zorlarsan 1H ile gider tavsiye edermisin dersen eskiye rabet olsa bit pazarina nur yagar demisler yüksek modellerde traktörlere bakin illa alacaksaniz 40000 den fazla vermeyin

• Beğen
Tepkiler: ergene59
MF 4255 dedimmi aklıma ilk gelen şey o felaket çekişi oluyor.

Ben 2 yıl kullandım bu traktörü. Çok fazla tecrübem olmadı ama çekişinden yakıtından oldukça memnundum.

Trakya toprağında 4lü 14 veya 3lü 16 numara pulluk takıyorduk ne zorlanma ne birşey :D
Şöyle düşünürsek: Mesela benim kullandığım 4255 98 modeldi . Bakın bakalım hangi markanın 98 modelinde bu kadar geniş bir kabin, bu kadar rahatlık , ve 95 hp olmasına rağmen bu kadar iyi bir çekişi var. Çoğu modelde yoktur. (Çekişin bu kadar iyi olması VASTEGATE TURBO sayesindedir.)

Alınırmı olayına geşirsek, Evet temiz bulursanız tavsiye ederim. Doğru kullanımda , arkaya doğru ekipman takıldığında kullanılacak ve başınızı ağrıtmayacak bir traktör.

Eksi yönüne gelirsek biraz hantal kalıyor ve devirsiz kullanıldığında fazla yakıyor .

• Beğen
Tepkiler: EMREKARA

Benimde sorum olacak bu traktörler hoşuma gidiyor. 2007 model turbo 1000 saatte 8280 çiftçeker traktörü verip takasla alsam mı diyorum. 99 model 2700 saatte 55 bin lira yazmış. Tümosan çok yoruyor beni tamam çekiş mükemmel herşey iyi ama kabini sesli, gelişmiş değil . saçma sapan hep ufak tefek şeyleri bozuluyor.

99 model 2700 saatte türkiyede 4255 olamaz.imkansız.o traktörü alacak çiftçiler de en az 500 dönüm vardır.500 dönüm arazi yılda yaklaşık 800 ile 900 saat yaptırır tek traktör olsa yardımcı sı olsa yanında hiç yapmasa 400 saat yapar.17x400=6800 .en az yani rektefiye kesinlikle olmuştür.yani ikinci 2700 saat te olması bile sevindirici.100 hp bir traktörün 1999 modeli 2700 saatte ancak ingiltere de fabrikasında olabilir.