buğday gübreleme

23.04.2014
2,763
1
2,144
edirne

arkadaşlar 120 dekar buğdayımı 23 _ 24 ekim gunleri dekara 10kg üre ile ektim su anda görüntü olarak kardeşlenme olarak iyi durumdalar sizce nasıl bir üst gübreleme yapmalıyım ?

İyi kadeşlenme, fertil Başak sayısının güzel olacağı demek. Böyle bir buğdayın da aç bırakılmadan beslenmesi lazım. Azotu parça parça olmak kaydıyla artırmak, ayrıca azota ek olarak yatma ve hastalığa karşı direnç kazanması için yapraktan yoğun potasyum takviyesi yapmak bence en doğru yol olur.

• Beğen
Tepkiler: karga
İyi kadeşlenme, fertil Başak sayısının güzel olacağı demek. Böyle bir buğdayın da aç bırakılmadan beslenmesi lazım. Azotu parça parça olmak kaydıyla artırmak, ayrıca azota ek olarak yatma ve hastalığa karşı direnç kazanması için yapraktan yoğun potasyum takviyesi yapmak bence en doğru yol olur.

yılmaz hocam 10 + 15 = 25kg üre 20kg 26 nitrat atmayı düşünuyorum sizce yeterlimi ? 21.3 kg saf azot oluyor kayıp olmayacağını düşünürsek

yılmaz hocam 10 + 15 = 25kg üre 20kg 26 nitrat atmayı düşünuyorum sizce yeterlimi ? 21.3 kg saf azot oluyor kayıp olmayacağını düşünürsek

Tabanla birlikte 26 kg. Çok ama çok fazla.

10+10 kg 2 posta üre, duruma göre 10+10 kg nitrat yeterli gelir. Tabana verilen azotun da hesaba katılması lazım.

Şu an ilk fırsatta verilecek bi 10 kg can, kardeşlenme ihtiyacını karşılayacaktır. (Araziler kireçsiz ise)