Emektara özlem.

ismail senı en ıyı ben anlarım arkadaş amcana helal olsun gozu kara adammış 640 yeterkı yere sağlam tutunsun ya koparacak ya çıkaraca ormanda çok ıdıal bır traktor
İsmail abi senide en iyi ben anlarım ikimizde orman işi yapmışız. 640, ormanda iyidir abi. Tuttuğunu koparır. Özellikle yük indirmede çok iyi 1. vitese tak, abartmadan en acemi şöför 10 ton yük indirir.
Amca çocukları daha felaket. Geçen yıl arka hidroliklerde 1200kg civarı odun ile indikleri yerden ben yaya geri çıkamadım.

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74
ismail artık bende çok sık ormanda çalışmıyorum fakat geçen gun babamın rahatsızlığından dolayı amacala ormana babama yardıma gıttık çok dık bayır bıryerde ıdı 640ıle çıkardık odunları bırkere kaldı onuda hemen 6056 yı bağladık çıkardık ogun yaklaşık 12 ton odunu bayırdan çıkardık yuklerı yarıya bolup getırdık koye ama 6056 640 tan çok serı o traktoru hıç sevemedım bakalım değişim işi ne olacak sonucu bende şu an bılemıyorum hayırlısı olsun

ismail artık bende çok sık ormanda çalışmıyorum fakat geçen gun babamın rahatsızlığından dolayı amacala ormana babama yardıma gıttık çok dık bayır bıryerde ıdı 640ıle çıkardık odunları bırkere kaldı onuda hemen 6056 yı bağladık çıkardık ogun yaklaşık 12 ton odunu bayırdan çıkardık yuklerı yarıya bolup getırdık koye ama 6056 640 tan çok serı o traktoru hıç sevemedım bakalım değişim işi ne olacak sonucu bende şu an bılemıyorum hayırlısı olsun
İnşallah gönlünüze göre traktör bulursunuz abi.
60-56 640'a göre seridir. Ama gözlemlediğim kadarıyla 640, 56 serisi Fiatlara göre aynı devirde daha verimli çalışıyor. Örneğin nakliyatta 1500 devirde 640, 70-56'ya göre daha iyiydi tarlada.

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74
İnşallah gönlünüze göre traktör bulursunuz abi.
60-56 640'a göre seridir. Ama gözlemlediğim kadarıyla 640, 56 serisi Fiatlara göre aynı devirde daha verimli çalışıyor. Örneğin nakliyatta 1500 devirde 640, 70-56'ya göre daha iyiydi tarlada.

640 yavaş devirli yapılmış bayılmasın asıldın diye. Ama eminmisin 70 56 ya göre tarlada daha iyi olduğundan? 70 hp sonuçta.

640 yavaş devirli yapılmış bayılmasın asıldın diye. Ama eminmisin 70 56 ya göre tarlada daha iyi olduğundan? 70 hp sonuçta.
Şöyle toparlayalım abi;
70-56 640'tan daha ağır ve uzun şaseli. Hidrolikleri daha kuvvetli ve özellikleri daha üstün orası kesin. Kısacası 640, 70-56'dan göre tarlada iyi değildir, fazla fark yoktur diyebiliriz. Ama 640'ın aynı devirdeki performansı daha iyi gözlemlediğim kadarıyla. Ben onu kastettim.

Mesela 640 ile rampa yukarı aysan çekerken 1500 devirde bayılmıyor ama aynı tarla rampa ve aynı aysanla 70-56 1700 devir civarı anca kurtarıyor. İkside seri 1 de

640 lar hep aynı olarak bilinsede 73- 76 arası en iyileridir. neden dersen hem sağlam hemde asılması sanki az daha farklı. kırmızı jant diye bilinir buralarda. bende 82 modeli var. john deere 2030 dan sonra bana ters geldi 2030 tam bir vites büyük olanla asılıyor. yakıtı işde aynılar yolda john deere çok yakıyor. sendeki 640 kaç model

640 lar hep aynı olarak bilinsede 73- 76 arası en iyileridir. neden dersen hem sağlam hemde asılması sanki az daha farklı. kırmızı jant diye bilinir buralarda. bende 82 modeli var. john deere 2030 dan sonra bana ters geldi 2030 tam bir vites büyük olanla asılıyor. yakıtı işde aynılar yolda john deere çok yakıyor. sendeki 640 kaç model
Bizim 640 73 model, 415 vardı eskiden onu satınca sıfır t480'de çok aradık kalitesini. Aradığımız İtalyan Fiat kalitesini 640'ta bulduk. 98 model yerli montaj 70-56s DT sınıfında iyi alet ama İtalyan kalitesi bambaşka.