Kral Yine Sahnede Besihane Temizliği

Arkadaşlar bizim buralarda derlerki hayvan gübresi hayvanın altında birikince iyi olurmuş sıcak tutarmış diyorlar bizim bi veteriner abi var 40 yaşlarına felan yakın oda diyorki hic alakası yok kardeşim hayvan senenin 12 ayı kururda yatmak ister elinden geldigince sık temizle yaş yerde yatan hayvan sürekli üşütür sürekli öksürük olur diyor ben onun dedigi gibi bu tavsiyeye uyuyorum sık sık temizliyorum altlarını acaba dogrumu yapıyorum yanlışmı

• Beğen
Tepkiler: Ağır Abi
Yorumlar için tsk arkadaşlar hayvanların altı dolu olduğu zaman insan ister istemez rahatsız oluyor sen sıcak yatağında yatiyorsun hayvanı pisliğin içerisine terk ediyorsun diyebilirsiniz oylede böylede yerler ıslak birkaç gün güneş gördumu kuruyor hemen diğer türlü kolay kolay kurumuyor velhasıl hayvanın altının dolu olması beni tedirgin ediyor

kolay gelsin. rulo balyalar gördüm işletmede. bunlar saman mı yoksa ot balyasımı kare balyaya göre avantajları neler ? küçük işletmeler için kullanımı kolay mı ? ilerde böyle bir makina alabilirim. kare balyada işçilik çok maliyetli olmaya basladı.

kolay gelsin. rulo balyalar gördüm işletmede. bunlar saman mı yoksa ot balyasımı kare balyaya göre avantajları neler ? küçük işletmeler için kullanımı kolay mı ? ilerde böyle bir makina alabilirim. kare balyada işçilik çok maliyetli olmaya basladı.
Rulo balyalar saman yani aniz balyasi dediğiniz gibi küçük balya maliyetli olmaya başlamıştı maliyetinden ziyade işçi bulma sıkıntısı olmaya başladı makina aldık kendi işimizi kendimiz görüyoruz. Küçük işletmeler için sadece sorun olan kismi yer sıkıntısı küçük balya gibi kiremit altından çatı arasından girmiyor [emoji3] ya içeri ya dışarı

• Beğen
Tepkiler: Gürgen Tarım
Rulo balyalar saman yani aniz balyasi dediğiniz gibi küçük balya maliyetli olmaya başlamıştı maliyetinden ziyade işçi bulma sıkıntısı olmaya başladı makina aldık kendi işimizi kendimiz görüyoruz. Küçük işletmeler için sadece sorun olan kismi yer sıkıntısı küçük balya gibi kiremit altından çatı arasından girmiyor [emoji3] ya içeri ya dışarı

en iyisini yapmışsınız. bende düşünüyorum hem ot yonca hemde saman için.kaç kg geliyo bir tanesi taşıma işi rahatmı? mesela kamyona sarsak tonaj ne gelir?

en iyisini yapmışsınız. bende düşünüyorum hem ot yonca hemde saman için.kaç kg geliyo bir tanesi taşıma işi rahatmı? mesela kamyona sarsak tonaj ne gelir?

Müdür samanda 200 220 kg geliyor yaş olarak yonca vs 400 üzeri taşıma işi kendi arka kepçemize düzenek yaptık kendim gidip 4 tekerli römorka 10 yada 12 ıkı tekerli damperliye 6 tane alır kamyon sarmadım hiç balya ebatları 120*120 kamyon kasası kaç metredir var sen hesapla :)

• Beğen
Tepkiler: Gürgen Tarım