rasyon ayarlaması

son gunlerde populer hale geldı. Benım bildiğim rasyon elınde bulunan ot saman yem slaj kusbe buna gore yapılır. rasyonlara cok masraflı nasıl altından kalkıyorsunuz anlamıyorum. Ben süt hayvanılıgı yapıyorum rasyonumda 21 proteın yem yonca mera cayırı balya(saman) sılaj ve pancar kusbesı var. Size kalmıs bırsey ama kar edeyım derken zarar etmeyınız. Şunuda söyleyım NE KADAR FAZLA VERİRSEN VER FAZLA ALAMASSIN..

Rasyonu ayarlamalı hayvan sahibi ayarlayamazsa yaptığı hatadan dolayı hayvan sahibinin ayarı kaçar.

Hazır besliyoruz işlenmiş yemler veriyoruz bilmeliyiz ne yaptığımızı yada bilen birinden yardım almalıyız, tabi merada doğada olsa hayvan sıkıntı olmaz pek, doğada çok şey dengeli

Ben bu yaşımda hala burada vakit geçiriyorum hayvan besleme bitki besleme konularında gerçekten çok güzel şeyler öğreniyorum

Rasyonu ayarlamalı hayvan sahibi ayarlayamazsa yaptığı hatadan dolayı hayvan sahibinin ayarı kaçar.

Hazır besliyoruz işlenmiş yemler veriyoruz bilmeliyiz ne yaptığımızı yada bilen birinden yardım almalıyız, tabi merada doğada olsa hayvan sıkıntı olmaz pek, doğada çok şey dengeli

Ben bu yaşımda hala burada vakit geçiriyorum hayvan besleme bitki besleme konularında gerçekten çok güzel şeyler öğreniyorum

bende ögrenıyorum cok faydalı bı forum demek ıstedıgım şu rasyonunu elınde bulunan metaryallere gore ayarlamalıyız elımızdekı olmayan malzemeyı katarsak zarar ederız deıdm

Benzer olaylara bende şahit oldum. İyi tarım yapmalı verim yüksek olmalı. Ama yılın değişik zamanlarında alınan yemler otlar vs aynı fiyata geliyor biçmeden ekmeden balya taşımadan hemde

Süt hayvancılığı yapan kimse arazisine yem bitkileri etmeli,kaba yemi kendimiz üretmeliyiz. Ama bazı kimselerde varki a dan z ye herşeyi dışardan alıyor yinede para kazanıyor, hayret ediyorum