Sayfa 3/5 BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
92 sonuçtan 41 ile 60 arası gösteriliyor

Blog Girişleri
    1
    Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Cevap: Donda Gübre (üre) Kullanımı?

arkadaşlar üreyi donlu ve erken dönemde atmanın faydalı olacağını iddia etmişsiniz. şu kadar söyleyeyim ki sobalı evin varsa paranı sobaya at karşısına geç ısın çok daha fazla kar etmiş olursun.

azoxystrobin, maygun10 teşekkür etti.

Blog Girişleri
    1
    Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

ölüm değil ama dinlenme(uyku)dönemindedir. bu dönemde de kök faliyetleri bitki besin maddesi alımı yönünden durma noktasına yakındır. uyuyan bir kişinin başucuna iskender kebap getirmek gibi. bence çok yanlış bi uygulama. bunun yerine uygulayacağın gübreyi hava şartlarını takip ederek bitki gelişiminin başladığı ve hızlandığı dönemlerde olmak üzere iki parçada uygulamak çok daha isabetli olur.

maygun10 teşekkür etti.

aşkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    3 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Benim fikrim bu iş zamana ve bölgeye göre değişiyor yazılanlardan anladığım bu esas faydalı bilgi üre uzun süreli nitratsa kısa sürede bitkinin aldığı bilgileri bu paylaşan arkadaşlara çok teşekkürler

unsal teşekkür etti.

Adı geçen
    1 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

arkadaşlar herkes kendi tarlasını ve ürününü en iyi bilir.tarla sulantılık batak bir tarla ise buzda gübre atılabilir.bu sene ekim zamanı bir tarlamıza gübre atamadık.üzerine elde kalan 15 15 15 gübre ve 2ocakta 15kg üre attık ama buğday hala kendini toplayamıyor.özellikle tohum yatağına gübreyi atmayan veya yetersiz atanlar beslemede bence çok geç kaldılar.artı bu sene iklimden dolayı buğdaylar çok kardeş yaptı ve gelişimleri gayet iyi.benim düşüncem azot takviyesini trakya bölgesinde öne çekenler bu sene kazanır,sebebi evde 3 kişi varken 3 tabak konuyordu sofraya ama şuan evde kişi sayısı bayağı arttı

gokcan, RahmanAnlar, şuayip bahçevan teşekkür etti.

Adı geçen
    10 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı umutmalkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkes kendi tarlasını ve ürününü en iyi bilir.tarla sulantılık batak bir tarla ise buzda gübre atılabilir.bu sene ekim zamanı bir tarlamıza gübre atamadık.üzerine elde kalan 15 15 15 gübre ve 2ocakta 15kg üre attık ama buğday hala kendini toplayamıyor.özellikle tohum yatağına gübreyi atmayan veya yetersiz atanlar beslemede bence çok geç kaldılar.artı bu sene iklimden dolayı buğdaylar çok kardeş yaptı ve gelişimleri gayet iyi.benim düşüncem azot takviyesini trakya bölgesinde öne çekenler bu sene kazanır,sebebi evde 3 kişi varken 3 tabak konuyordu sofraya ama şuan evde kişi sayısı bayağı arttı
    Umut abi. Evet bu sene buğdayların gelişimi çok güzel dediğin gibi. Bu yıl buğdaylar gübreyi erken istiyorlar. Bizim tarla komşumuz 20 gün önce 12 kg üre attı . Dün adamla beraber dolaştık tarlaları ve bizim daha gübre atmadığımız buğdaylar diğer yan tarladaki gübre atılmış buğdaya göre çok soluk ,baygın duruyorlar. Ve bizimkilerde sararma var. Üre atılanlar ise çok diri ve kuvvetli duruyorlar. Bende şubatın başında atmayı düşünüyorum 15 kg. Hata etmiş olurmuyum acaba ?

umit.durak.35 teşekkür etti.

Adı geçen
    1 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

yağışı gördünmü hiç durma derim İslam mutlaka at derim.gübre atılan ve atılmayan yerler bıçak gibi kesiyor bu sene.

şuayip bahçevan teşekkür etti.

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

yılmaz beyin dedikleri doğru 1 şubatta gübre attık 5 şubatta yağmur yağdı 17 günde buğday dalgalanıyor biraz üre atıldı trakyada gübreler erken atılmalı selam

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

konuyu güncel tutalım ve okuyalım

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Üreyi sulama sırasında gübre tankı yardımıyla, yağmurlama şeklinde tarlaya atıyorum. Bu uygulama şeklinde bir hata var mı acaba?

Gurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Massallah milletin ekini cikmista gubre dusunuyor ALLAH emeginizi bosa cikarmasin kalbinize gore versin bizimkisi daha toprakta cikarsa artik mart icinde 18 kg gubreyi atariz bi sefer atma sansimiz olacak galiba her yil subat ayinin sonunda 1 kere 10 kg yakin bikerede martin icinde atardik

maygun10 teşekkür etti.

Blog Girişleri
    3
    Adı geçen
    1 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Don ve kar da atilan azotlu gübre; açıkta kalacağı için hava ile teması sonucu içinde ki azot havaya uçacaktir.
    Ayrıca Şubat sonu ve mart ayı başlarında tam zamanıdır.

Ethem ertürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Cevap: buzda üre atmak

Alıntı b.ozyurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 sene önce -13 derecede üre uygulaması yapmıştık ocak sonunda. Yerler taş gibi olduğu için traktör iz bile batmadı bu en büyük güzellik, birkaç gün sonra buz çözülünce toprak yumuşadığı için yağmura gerek kalmadan çamurun nemiyle eridi gitti gübreler. Abi Edirne'de oluşan soğuk en fazla 1 hafta gidiyor son yıllarda, buzda atınca hem traktör toprağı yarmamış olur hem de zamanında atmış olursun, uçma gitme de olmaz diye düşünüyorum. Denedik oldu.
    Örnek ciftci bu sekil hicbi zarari olmaz ama kar kalinken uzerine atarsaniz eger kar gubreyi eritir ve kar icinde kalir aniden sicak basarsa akarak kayip meydana gelebilir

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

arkadaşlar karda gübre gübre atımı gayet başarılı %10 kayıp olacagını düşünsek 10kg de 1kg kayıp olur buda dekarda 1 tl kayıp normal havada adam tutup attırsak dekar maliyeti 5 tl ayrıca havaların düzelmesiyle birlikte bitkilere hazır azot oluyor geçen yıl deneyen arkdaşlar gayet memnun trakya da baya kişi gubresini attı şu anda kar fazla bende uygun zamanı bekliyorum

Ethem ertürk teşekkür etti.

fatihcastle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    26 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Trakyada bizim iç anadoluya göre cok daha ılıman ve nemli bi yapı var orada cok faydalı olabilir ama ben 2016 yılında yani gecen sene donda üre attım hatta kinu da acmistım öglene don kalktı ve tarla üstündeki ince kar tabakasıyla beraber gübre de eridi ama olay şu karnı tok olana yada uyuyan adama bal kaymak versen yemez don kalktıktan sonra 1 hafta yagmur yagdı sonrasında güzel bi günes actı millet gübreye çıktı ben rahatım tabi gübreyi attım diye benim tarladan geride olan yerler gübreyi yiyince bi canlandı baktım iş kötüye gidiyor hemen 7 8 kg %33 attım üstüne pesinden ilaçla beraber hümik asit ve üre,çinko takviyesiyle 250kg arpa alabildik 300 ü bulan yerlerde oldu

sabri201986 teşekkür etti.

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı fatihcastle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trakyada bizim iç anadoluya göre cok daha ılıman ve nemli bi yapı var orada cok faydalı olabilir ama ben 2016 yılında yani gecen sene donda üre attım hatta kinu da acmistım öglene don kalktı ve tarla üstündeki ince kar tabakasıyla beraber gübre de eridi ama olay şu karnı tok olana yada uyuyan adama bal kaymak versen yemez don kalktıktan sonra 1 hafta yagmur yagdı sonrasında güzel bi günes actı millet gübreye çıktı ben rahatım tabi gübreyi attım diye benim tarladan geride olan yerler gübreyi yiyince bi canlandı baktım iş kötüye gidiyor hemen 7 8 kg %33 attım üstüne pesinden ilaçla beraber hümik asit ve üre,çinko takviyesiyle 250kg arpa alabildik 300 ü bulan yerlerde oldu
    komşu parsellerniz de verim nasıldı buğday tarlasındaki verim nasıldı

mcrae24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Don da gübre atmak bizimde kullandığımız bir yöntemdir sabah 5 gibi başlayıp hava yumuşayana kadar ne sallarsam sallıyorum geçen sene 24 ocakta atmışım bu sene beklemedeyiz şu an 15 kilo 15 kilo 2 turda atıcaz kısmetse

Adı geçen
    26 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı karga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    komşu parsellerniz de verim nasıldı buğday tarlasındaki verim nasıldı
    Benden çok daha iyi alanlar oldu tek seferde 15kg nitrat atıp

haldi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Benden çok daha iyi alanlar oldu tek seferde 15kg nitrat atıp
    Fatih abi protein- gluten karsilastirdin mi bolerek atmayla bir sefer atmayi ben 2 kerede attim gayet iyi oldu

Adı geçen
    26 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı haldi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fatih abi protein- gluten karsilastirdin mi bolerek atmayla bir sefer atmayi ben 2 kerede attim gayet iyi oldu
    2 kerede atıyorum 3 4 yıldır bu arada yapraktan da takviye yapıyorum artık 2 ye bölmeden mi yaprak takviyesinden mi bilemem bi 50kg kadar verim artışı yasadım 4 yıldır herg ekmiyordum anızdı tarlalar bu yıl 280 dekar herg ektim asıl rekolteyi bu yıl bekliyorum bakalım umudum cok

haldi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

2 kerede atıyorum 3 4 yıldır bu arada yapraktan da takviye yapıyorum artık 2 ye bölmeden mi yaprak takviyesinden mi bilemem bi 50kg kadar verim artışı yasadım 4 yıldır herg ekmiyordum anızdı tarlalar bu yıl 280 dekar herg ektim asıl rekolteyi bu yıl bekliyorum bakalım umudum cok
    Bnde yillardir yaprakdan sivi gubre atiom ama bu sene 2 kerede attik gubreyi yilda guzel gidince verimde guzelde protein de iyi cikiyor

Sayfa 3/5 BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog