Konu açarken Youtube Videolarını Link Olarak Değil de Önizlemeli Gösterme

Merhaba Trakkulüpçü dostlarım abilerim. Sitemiz son güncelleme ile acayip bir değişikliğe uğradı. Çoğumuz ilk zamanda siteyi kullanamadık bile, ama yavaş yavaş çözmeye başladım bir şeyleri. Şu an gözüme çarpan en büyük sorun da, açtığımız konuya video linki eklediğimizde sadece link olarak görülmesiydi. Bu da konunun görselliği açısından çok yavan kalıyordu. Sonra bir yolunu aramaya başladım ve buldum. Kısaca anlatmaya çalışacağım.

İlk önce, yeni konu aç'a bastığınız zaman en aşağıda "Yetkileriniz" diye bir bölüm var, aşağıda screenshotta gördüğünüz gibi,(1) numaralı bölüm. Oradan (2) numaraları "Video Tagi Açık" satırında video yazısına tıkladığınızda yeni bir sayfa açılıyor.

Bu da açılan sayfanın görüntüsü, kırmızı ile işaretlediğim yer kopyalayacağımız video Tagi, bunu önce, bütün satırı konuyu açacağınız yere kopyalıyorsunuz, ardından altını çizdiğim yerlere Youtube'daki videonuzun linkinde = işaretinden sonra olan harf ve sayıları kopyalıyorsunuz. İşlem tamam. Böylece açtığınız konuda vidonuz önizlemeli olarak çıkıyor. Ufak bir sorun var, Youtube artık kendi sitesi dışındaki yerlerde videoları tam ekran oynatmıyor, yarım ekran izleyebilirsiniz ama.

Bu bilgilerle forumumuz daha da renklenir umarım. Ve umarım bunu yapmaya üşenmez kimse :D [MENTION=2]meskisehiri[/MENTION] abimizden de ricam bunu gerekli yere taşıması. Teşekkür ediyorum.

Merhaba Trakkulüpçü dostlarım abilerim. Sitemiz son güncelleme ile acayip bir değişikliğe uğradı. Çoğumuz ilk zamanda siteyi kullanamadık bile, ama yavaş yavaş çözmeye başladım bir şeyleri. Şu an gözüme çarpan en büyük sorun da, açtığımız konuya video linki eklediğimizde sadece link olarak görülmesiydi. Bu da konunun görselliği açısından çok yavan kalıyordu. Sonra bir yolunu aramaya başladım ve buldum. Kısaca anlatmaya çalışacağım.

İlk önce, yeni konu aç'a bastığınız zaman en aşağıda "Yetkileriniz" diye bir bölüm var, aşağıda screenshotta gördüğünüz gibi,(1) numaralı bölüm. Oradan (2) numaraları "Video Tagi Açık" satırında video yazısına tıkladığınızda yeni bir sayfa açılıyor.

Bu da açılan sayfanın görüntüsü, kırmızı ile işaretlediğim yer kopyalayacağımız video Tagi, bunu önce, bütün satırı konuyu açacağınız yere kopyalıyorsunuz, ardından altını çizdiğim yerlere Youtube'daki videonuzun linkinde = işaretinden sonra olan harf ve sayıları kopyalıyorsunuz. İşlem tamam. Böylece açtığınız konuda vidonuz önizlemeli olarak çıkıyor. Ufak bir sorun var, Youtube artık kendi sitesi dışındaki yerlerde videoları tam ekran oynatmıyor, yarım ekran izleyebilirsiniz ama.

Bu bilgilerle forumumuz daha da renklenir umarım. Ve umarım bunu yapmaya üşenmez kimse :D @meskisehiri abimizden de ricam bunu gerekli yere taşıması. Teşekkür ediyorum.

Aşağıdaki resimde bulunan yere tıklayıp linki yapıştır, bu kadar. :)

Bildiğiniz gibi daha önce linkler otomatik olarak video oluyordu, henüz bu çalışma bitmediği için şimdilik bu şekilde devam edeceğiz. Yakında tekrar eskisi gibi olacak. Tekrar eskisi gibi olacağı için zaten bunu açıklama gereği hissetmedim.

Resimler ve ekler

• 2016-01-15 15_11_05-Greenshot.png
    2016-01-15 15_11_05-Greenshot.png
    18.8 KB · Görüntüleme: 92
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: b.ozyurt
Aşağıdaki resimde bulunan yere tıklayıp linki yapıştır, bu kadar. :)

Bildiğiniz gibi daha önce linkler otomatik olarak video oluyordu, henüz bu çalışma bitmediği için şimdilik bu şekilde devam edeceğiz. Yakında tekrar eskisi gibi olacak. Tekrar eskisi gibi olacağı için zaten bunu açıklama gereği hissetmedim.

Mustafa abi bende bu senin gösterdiğin gibi görünmüyor.

sldfkelsfkslefklesfsef.PNG

Bu şekilde görünüyor. Bunun sebebi nedir? Nasıl görünür video yükleyeceğim. Bu kodlarla uğraşmak zor. :)

artık direk video olarak çıkıyor zaten

Ali, sağ üst köşeden kontrol paneline tıkla. Açılan sayfada soldaki sekmelerden AYARLARIM ın altında SEÇENEKLERİ DÜZENLE yi tıkla ve sayfayı aşağı doğru çek DİĞER AYARLAR bölümünün altında Gelişmiş vB kodlarının kullanımı var orada GELİŞMİŞ ARAYÜZ Full WYSIWYG Editörü nü seç ve DEĞİŞİKLİKLERİ KAYDET. Artık gelişmiş arayüz ile yazı tipi, rengi, video foto link ekleme butonları aktif olacaktır ;)

• Beğen
Tepkiler: meskisehiri