ERKUNT TRAKTÖR 2016 YENİLENMİŞ İÇ TASARIM VE TEKNİK AYRINTILARI

Vay vay vay erkunt işi biliyor.Daha seri üretime geçilmemiş önümüzdeki günlerde fabrika ziyaretine gidip olmamış olan ve olması gereken 3 5 bişeylerde nacizane fikirlerimizi sunacaz.Türk çiftçisine hayırlı olsun...

• Beğen
Tepkiler: aşkar
Arkandayız Fatih. Vallah babama bile gösterdim. Hiç beğenmedi. Özellikle direksiyon ile shuttle arasındaki mesafeyi. Zaten o eski direksiyon hiç yakışmıyordu. Bu direksiyon da çok kalitesiz duruyor. Çok yapmacık bir malzemeden yapılmış. Birde altına silecek kolu koydular. İyice arşa diktiler up uzun birşey oldu. Birde üstüne shuttle koydular. O da tasarım olarak NH' ın TD' ye ilk koyduğu vites kolu tipinden hallice birşey. Yani yaptın yaptın. O kısımı niye bıraktın. Hiç olmazsa geçerli bir açıklama bekliyorum yani. Dönüş yaparsalar bize de aktarırsın. Maliyet mi artıyor, ne yani... İnşallah seni dinlerler. Tümosan' da ilk Avrasya fuarında yeni Maksima' yı tanıtırken gittikti Trakkulüp olarak. Orada müdür bizim dikkatlice incelediğimizi görünce sanırım birşeyler sezdi. Neler eksik bu traktörde dedi. Adama yanlış hatırlamıyorsam 3 sayfa şey yazdırdık. Aklıma gelenler kabin içi koyu renk olsun dedik, düzelttiler, hidrolik valf kolları renkli olsun dedik, düzelttiler yani aklıma gelenler bunlar. Daha fazla şey saydık. Olmayanlar da çoğunlukta yine gerçi. Ama yine piyasaya sürmeden birşeyler yaptılar. İnşallah Erkunt' un da imkan vardır yapar. Hepimiz iyi olsun istiyoruz. Burada bizim yorumlarımızı da görüyorsalar yanlış anlamasınlar. Biz onların yapabileceğini bildiğimiz için beklentimiz büyük oluyor. Bu sefer beklentimizi karşılamayan böyle basit noktalar olunca şevkimiz kırılıyor. Hani biz bir CVT şanzıman istemiyoruz. Bizde biliyoruz olmaz. Ama bir 24x24 veya 32x32 bir powershift yapabilirler. İşte ne bileyim yine bu konu gibi bir tane gösterge paneli ile bitişik direksiyon tasarlayabilirler. Yani bunlar yapılabilecek şeyler. O potansiyel de onlarda var. Bizde istiyoruz ki olmuşken bunlarda olsun. Bir sene geç olsun ama olsun yani. Misal bir önceki yeni kasa tanıtımı bence fiyaskoydu. Öyle bir tanıttılar ki sanki komple yeni bir seri çıkıyor. Bir baktık iki tane led azcık rötuj. Sanıyorum ki bunu onlarda fark etti ki bir sene geçmeden bu komple kabin için yenilik ve shuttle olayına falan girdiler. Ama işte böyle tekrar eksikler olunca yine göze batıyor. Ben açıkça söylüyorum düşüncelerimi bana göre yan konsol güzel olmuş. Muavin koltuğu o masamı koltuk mu neyse onun az modernize edilmişi oda bence yetersiz, o Serko' nun ışık paneli bence yenilenmeli özellikle gece insan yanlış düğmeye basıyor, adam ışık koymuş her düğme için ama düğmenin yanında sen karanlıkta düğme sağdamı soldamı fark etmeden basıyorsun. Onu değiştirmeliler bence her düğmenin altında ışık olmalı. Ön konsol dediğimiz gibi o kabine yakışmıyor. Klima düzeni aynı mı bilmiyorum. Ama tepeden çok kafa şişiriyor. Dediğin gibi farklı noktalardan ve kabin üstünde mümkünse olmadan bir sistem olması lazım. Şöfor koltuğu grammer gibi kilosu ayar belli olacak birşey olmalı. Adam beyaz bi çizgi koymuş ne işe yarıyor çözemedim gitti. Pedal açıları fren için düzdü çok bunda nasıl bilemiyorum. Ama düzse düzeltilmeli. Şimdi tam anlamıyla kabini göremediğimiz için daha eksik noktalar var mı bilemiyorum. Ama en azından daha fazla bir tasarım yenilikleri olabilirdi diye düşünüyorum....
Aynı düşüncedeyiz bakalim maile cevap ne gelecek su an seri üretimden ziyade konsept olarak üretmisler bence rütüş ve öneri için sızdırdılar

biz seviyoruz erkuntu bu kadar insan değer vermese fikir ve öneri söylermi hiç istiyoruz ki verilen emeğe değen bir traktör olsun makineleri kullanacak olan bizleriz para verecek olan biziz arkadaşlar çok şey istemiyorlar istiyorlarki yerli güzel bir traktör markamız olsun hep gevurda mı görece iyi traktörü fikir veren arkadaşlara helal olsun inşallah dikkate alırlar eğer önerileri dikkate alırlarsa erkuntada helal olsun

4 çeker ve diferansiyel kilidi elektro hidrolik olması güzel olmuş, debriyaj sız geçiş mekanik olması kötü hidrolik olması gerekir. Bunlardan sonra geriye kalan kuyruk milinin yumuşak geçiş için mekanik ten hidroliğe geçiş yapılması gerekir. Bunlardan sonra tam alıncak traktör olur. Çoğu kişi sadece bu özelliklerden sonra avrupai traktör hevesini rafa kaldırır.gelişime devam tebrikler erkunt

12565447_1201972389832776_6383241191740028526_n.jpg

12508797_1201972346499447_1148070251421496567_n.jpg

12508724_1201972309832784_7532076476244655238_n.jpg

944067_1201972289832786_4823520189724356559_n.jpg

12509667_1201972259832789_3503055672617094895_n.jpg

12573774_1201972229832792_6290041367435435015_n.jpg

Benim tasarimdaki söylemlerimin %60 oraninda gercekleşmiş olması beni sevindirse de ön gösterge panelindeki tavsiyelerim,fren ve debriyaj pedallarındaki tavsiyem,ortakol ve yankol piston hareketinin kabin disindan olmasi tavsiyem ve ayak kismina klima ve kalorifer petek koyulmasi tavsiyemi yapmasi erkunta tam anlamiyla bi avrupai tarz katacakti ama yinede saglik olsun biz orada 20 ye yakin Türkiyenin 4 bi tarafindan gelmiş çiftçi,bayi ve servis olarak bizim görüşlerimizi almasi cok mutlu etmisti kabin genisligi,bardakliklar,vitesin konumu,hidrolik ve kontrol paneli konumu konusundaki ortak görüşlerimiz dikkate alinmiş sizden özür diliyorum bilgi vermedigimiz icin [MENTION=2832]ercan[/MENTION]aykus un da dedigi gibi bi berilmiş söz vardı olay bundan ibaret
Fatih çok oluyoruz belki ama dönüş çapı konusunda da bi yenilik olsa mesala kubotalar gibi daha dar bir menevra olsa bilindiği üzere ülkemiz arazileri pek geniş değil

Fatih çok oluyoruz belki ama dönüş çapı konusunda da bi yenilik olsa mesala kubotalar gibi daha dar bir menevra olsa bilindiği üzere ülkemiz arazileri pek geniş değil
Ben o işi lastikleri açıp sonrasinda tur vidasini acarak cözdüm ama servis şaft mafsallarina zarar verirsen karismam dedi simdilik bi sorun yok tek ceker 285 turunda dönüyor şu an

• Beğen
Tepkiler: aşkar
Benim kafamı karıştıran birşey var şimdi Erkunt şanzımanı ve motoru ithal kullanıyor. Peki bu yapılan yeniliklerin çoğu şanzımanda yapıldı demi yani burda etkjntun yaptığı şey getirip şanzımanı takmak mı yoksa onların şanzımanını geliştirip bu hale getirmek mi ? Bu konu hakkında gerçekten bilgisi olan biri varsa anlatsın.

Arkadaşlarımızın dedeklerine hafiyen katılıyorum bunlarla birlikte eften puften arızalar dikkat etsinler taş gibi olacak traktör dediğin motor ve özellikle şanzimaniyla kısa vadede olmasa bile ileride en büyük tercih sebebi olacaktır. Misal eski tümosanlar ford lar eski mfler