ERKUNT TRAKTÖR 2016 YENİLENMİŞ İÇ TASARIM VE TEKNİK AYRINTILARI

Artık erkunt alınacak bir traktör yaptı sanırım tereddütsüz alınır. Tebrik ederim.

İnşallah öyle oldu hep daha iyisini yapmaya devam..

Vay vay vay erkunt işi biliyor.Daha seri üretime geçilmemiş önümüzdeki günlerde fabrika ziyaretine gidip olmamış olan ve olması gereken 3 5 bişeylerde nacizane fikirlerimizi sunacaz.Türk çiftçisine hayırlı olsun...

Senden önce giderim bak koparanlı tabi ver önerileri istihbarata dikkat et.

Aynı düşüncedeyiz bakalim maile cevap ne gelecek su an seri üretimden ziyade konsept olarak üretmisler bence rütüş ve öneri için sızdırdılar
Bende öyle düşünüyorum ama pek öyle değil gibi, köklü değişim burdan beklenenlerle oluşacak ;)

biz seviyoruz erkuntu bu kadar insan değer vermese fikir ve öneri söylermi hiç istiyoruz ki verilen emeğe değen bir traktör olsun makineleri kullanacak olan bizleriz para verecek olan biziz arkadaşlar çok şey istemiyorlar istiyorlarki yerli güzel bir traktör markamız olsun hep gevurda mı görece iyi traktörü fikir veren arkadaşlara helal olsun inşallah dikkate alırlar eğer önerileri dikkate alırlarsa erkuntada helal olsun

Elinize düşüncenize sağlık en azından kendi lisans ve isim hakkına sahip marka.

4 çeker ve diferansiyel kilidi elektro hidrolik olması güzel olmuş, debriyaj sız geçiş mekanik olması kötü hidrolik olması gerekir. Bunlardan sonra geriye kalan kuyruk milinin yumuşak geçiş için mekanik ten hidroliğe geçiş yapılması gerekir. Bunlardan sonra tam alıncak traktör olur. Çoğu kişi sadece bu özelliklerden sonra avrupai traktör hevesini rafa kaldırır.gelişime devam tebrikler erkunt
Teşekkürler yorum için biraz zaman :)

Erkan bu yesil halılı yer fabrikada bi lansman yeri mi acaba ileri geri de orda yapildi sonuçta
Yazın angarada kışın Antalya da olur bu işler :)

Antalya' da bir hotel olması lazım. Genelde lansmanlar o şekilde yapılıyor....
Aynen öyle yazın angara :)

Panjurdaki gündüz led farı için 170 saatte motoru verip 17 bin üste veren Hacı Dayı :D sen aklıma geldin bunları görünce..
Hayırlı olsun Erkunt cu arkadaşlara.
Ben ne yapayım Nail emmi malzeme isteyim kendim yapayım ;)

O da iş değil be abi kaput birebir uyar yedek parca temin etseymişti
Yok mu Ostimde hurdacılarda bi paket yap gönder Fatih abi :) ön çeker çok makbule geçer ;)

sağ taraf boş kalmış gibi bide buzdolabı olsa eksiği kalmayacak
İnşallah o da olur olmadı Bimden alacaz 12v işimizi görür ;)

Tebrikler erkunt bu gidiş te bi servette bize gözüküyor gibi
Hadi iyisin yeni sistem servet ;)

Benim kafamı karıştıran birşey var şimdi Erkunt şanzımanı ve motoru ithal kullanıyor. Peki bu yapılan yeniliklerin çoğu şanzımanda yapıldı demi yani burda etkjntun yaptığı şey getirip şanzımanı takmak mı yoksa onların şanzımanını geliştirip bu hale getirmek mi ? Bu konu hakkında gerçekten bilgisi olan biri varsa anlatsın.
Şanzumanlar burda yapılıyor sadece motor ithal onunda dış kabuğu zaten Erkunt yapıyor. Ar ge niye var geliştirsin yapsın diye. Erkunt tarafından geliştirildi sistem.

Arkadaşlarımızın dedeklerine hafiyen katılıyorum bunlarla birlikte eften puften arızalar dikkat etsinler taş gibi olacak traktör dediğin motor ve özellikle şanzimaniyla kısa vadede olmasa bile ileride en büyük tercih sebebi olacaktır. Misal eski tümosanlar ford lar eski mfler
Her marka yerli için aynı düşüncedeyim.

ercan ellerine sağlık..
erkunt firmasının senin gibi bir eli gözü varsa
bence kıymetini bilsinler.. sana maliyetine bir traktör
vermeleri lazım..
Bu arada erkunt gerçekten harika olmuş...
gurur duyuyorun inan..
trakkukupte erkunt için bir laf edeyim öyle kalsın.
BİR GÜN HEPİMİZ ERKUNTÇU OLACAZ...

Saol Yusuf emmim :)
Kıymetimizi bildirlerimden şüphem yok saolsunlar hayır demediler daha,
Bir tane nimet alayım hatta kendimde montajında bulunayım artı rulo test yapam kendim :)
İnşallah daha da gurur duyacağımız başarıları olur.
Sana kurban olurum ben :)
Claascılarda genelde küçük Erkunt oluyor diyim dedim :) [MENTION=6]alipasalierkan[/MENTION]

Sana özel lansman servet verelim Nail emmi Cummins CRD tek olcak sana özel.
Rengini seç ona bayarız ;)

almayan insan değildir (dermişim) :)
(dermişim) yazmasaymışın tam olacakmış :)

Guzel yenilikler var. 100 luk erkunt a 120bin fiyat istemezler umarim.
Zam herkesi etkiliyor inşallah değişim olmaz martta :)

Eger öneri kabul ediyorlarsa bisey daha yazmak istiyorum. Kabinli motora müşambadan koltuk koyulmaz ne olursa olsun isterse ekonomik seri olsun bu ciddi bir sorun adamın difransiyelini pisiriyor :)

Mecbur inanacan abi :)
Grammer olsa istedik en azından büyük lükslerde olmadı ostimden bi tır koltuğu al havalı tıs tıs oy oy :)

• Beğen
Tepkiler: aşkar
İnşallah öyle oldu hep daha iyisini yapmaya devam..

Sana özel lansman servet verelim Nail emmi Cummins CRD tek olcak sana özel.
Rengini seç ona bayarız ;)

(dermişim) yazmasaymışın tam olacakmış :)

Zam herkesi etkiliyor inşallah değişim olmaz martta :)

Grammer olsa istedik en azından büyük lükslerde olmadı ostimden bi tır koltuğu al havalı tıs tıs oy oy :)
Mümkünse fıstık yeşili istiyorum, parklar da Çakar olmazsa olmaz, çift tepe lambası , lıght bar bide blow off sesi..:D

Mümkünse fıstık yeşili istiyorum, parklar da Çakar olmazsa olmaz, çift tepe lambası , lıght bar bide blow off sesi..:D

Bende çok bişey isteyecek sandım multimedya da bizden olsun :)

Geri görüş kamerasi olmadan da olmaz
Yazdukk :)

Birde gps pilot olsun. Direksiyonla ugrastirmasin. Yapmisken tam yapsin.
Yazdum :)

İnşallah orta kolun bağlandığı sacı saglamlastirmislardir.
:)

Erkunt'a başarılar. Ürün güzel. Hiç sordunuz mu? Mühendisler gece gündüz hiç tarla sürmüşler mi? Ekipman söküp takmışlar mı? Bahçe sürmüşler mi? Bunları uygulamadan, sizi anlamaları güç olabilir.

Yer ve marka belirtmeyeceğim(erkunt değil), fuarda bir traktörü inceliyordum. ön takımın altına eğildim 2 tane civata yarım yamalak sıkılmış öylece bırakılmıştı. 2.5 3cm kafası dışarda civatanın durumunu her gören dikkatli göz aslında görebilirdi. Boyadan geçmiş Türkiyeye gelmiş, belkide o traktör fuar fuar gezmişti. Yanıma gelen bayinin elemanına gösterdim. Abi dedi "unutulmuş sıkarız." Yani böyle bir makinayı satın almaktansa gözümüzün önünde üretilen bir makinayı almak her çiftçinin tercihidir. Sonuçta tozun toprağın içinde çalışacak makina, uçak da istemeyin.

• Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ
Erkunt'a başarılar. Ürün güzel. Hiç sordunuz mu? Mühendisler gece gündüz hiç tarla sürmüşler mi? Ekipman söküp takmışlar mı? Bahçe sürmüşler mi? Bunları uygulamadan, sizi anlamaları güç olabilir.

Yer ve marka belirtmeyeceğim(erkunt değil), fuarda bir traktörü inceliyordum. ön takımın altına eğildim 2 tane civata yarım yamalak sıkılmış öylece bırakılmıştı. 2.5 3cm kafası dışarda civatanın durumunu her gören dikkatli göz aslında görebilirdi. Boyadan geçmiş Türkiyeye gelmiş, belkide o traktör fuar fuar gezmişti. Yanıma gelen bayinin elemanına gösterdim. Abi dedi "unutulmuş sıkarız." Yani böyle bir makinayı satın almaktansa gözümüzün önünde üretilen bir makinayı almak her çiftçinin tercihidir. Sonuçta tozun toprağın içinde çalışacak makina, uçak da istemeyin.
Yorum için teşekkürler.
Bu iç tasarım çeşitli illerden çağrıların kişilerin bilgileri ile oluşturuldu herkes önerisini tek tek söyledi ve kayıt altına alındı giren çıkanı asla görmedi titiz bir şekilde bilgi toplandı tabi ortak görüş önemli.

Traktörde yıllarca üreticilerin alışmış çeki imalatı hiç göz önüne gelmedi. Bu nedenle fotoğrafını çektiğim ve kullandığımız çekinin resmini paylaşıyorum. Erkunt bunu da en azından fuara getirdiği traktörlere takarsa, tercihi satın alma aşamasında alıcıya bırakırsa sevinirim. Diğer malum alt çeki hem uzun hemde iki dingil damper kasaya hiç gitmemektedir.

Resimler ve ekler

• DSC_1427.JPG
    DSC_1427.JPG
    2 MB · Görüntüleme: 343
  • DSC_1428.JPG
    DSC_1428.JPG
    1.5 MB · Görüntüleme: 1,039
  • DSC_1429.JPG
    DSC_1429.JPG
    2 MB · Görüntüleme: 455
  • Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ

Büyük bir markamı?

• Beğen
Tepkiler: aşkar
Traktörde yıllarca üreticilerin alışmış çeki imalatı hiç göz önüne gelmedi. Bu nedenle fotoğrafını çektiğim ve kullandığımız çekinin resmini paylaşıyorum. Erkunt bunu da en azından fuara getirdiği traktörlere takarsa, tercihi satın alma aşamasında alıcıya bırakırsa sevinirim. Diğer malum alt çeki hem uzun hemde iki dingil damper kasaya hiç gitmemektedir.
Bunu da not alayım akşam sabah erkuntta olacağım nasipse iletirim.

Ercan abi benim merak ettiğim bir şey var yeni erkuntların hızı hakkında bir bilgin varmı değişiklik oldumu
Yok hızlarda değişiklik söz konusu değil galiba kavrama sistemi değiştirildi.

Bence en acil düzeltilmesi gereken direksiyon tasarımı
2244dfefa55bce36f4e7aefe383db859.jpg

Hiç yakışmıyor erkunta case jxc ilerdeki gibi gösterge paneliyle birlikte olsa daha kullanışlı olur

Bunu bende çok istedim ama yakında ordayım bi fırça atayım bu ne diye.

boru hattı VANASI :)

Acil bu konuyu de onlara ercan..
hiç yakışmıyor erkunta.. adam almazsa bi bu yüzden
almaz.. rica ederim.

La sırf sen dedin diye randeu aldım erkunttan yakında gidecem sende gel illa gel çelikelde ki gibi anlat.

bunu yapan muhendıs kör olmus :D :D :D
aklı karışmış olabilir.

yaw çokmu düşündün yusuf abi boru hattı vanası neydi :D
Tamam önüne geçemeyiz artık :)

• Beğen
Tepkiler: wr1924 ve aşkar