+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1/5 12345 SonuncuSonuncu
85 sonuçtan 1 ile 20 arası gösteriliyor
 1. #1
  doganbey1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  18 Mayıs 2008
  Şehir
  Edirne
  Yaş
  26
  Mesajlar
  11,571
  Adı geçen
  13 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  "SEYHAN KİMYA" Kuruldu.  Değerli üyelerimiz, dostlarım, arkadaşlarım, büyüklerim ben Doğancan SEYHAN. Kimya ve Süreç Mühendisiyim. Çoğunuzun bildiği üzere bir yola çıktım. Üniversitede Lisans Bitirme Tezi olarak başlayan bu yol, bugün SEYHAN KİMYA'nın kurulmasına kadar geldi. İnşallah bundan sonra da başarılı bir şekilde; binbir güçlükle, emekle, umutla üretim yapan çiftçilerimize ve tarım topraklarımıza bir umut, bir kazanım olarak devam edecektir.
  SEYHAN KİMYA olarak ilk etapta "Leonardit Menşeili Toprak Düzenleyici olan Humik-Fulvik Asit" üretimi yapılacaktır. Dikkat edilmesi gereken bir husus Humik Asitlerin BİTKİSEL MENŞEİLİ olarak ÜRETİLEMEYECEĞİDİR. Buna çok dikkat edelim. Bir temel oluştuktan sonra da oluşturduğum formüller ile özel gübreler üretimi yapılarak sizlere sunulacaktır. Toprak Düzenleyici Humik-Fulvik Asit;
  * Toprağın su tutma kapasitesini çok ama çok arttırır,
  * Toprağın pH'ını dengeler,
  * Topraktaki kirecin azaltılmasına katkı sağlar,
  * Yıllardır toprağa atılmış olan gübrelerden kalan, alınamayan forma dönüşmüş olan gübrelerin elektriksel yük dengelenmesi ile alınmasını sağlar,
  * Toprağa attığımız gübrelerin bitki tarafından daha verimli bir şekilde kullanılmasını sağlar,
  * Toprağa atılan ilaç kalıntılarının yer altı sularına karışmasını önleyerek çevreye ve gelecek nesillerin sağlığına katkı sağlar,
  * Toprağın organik materyalinin özü humus olarak geçer. Humik asitte bu humus denilen maddenin en aktif maddesidir. Dolayısıyla humik asit kullanılmasıyla birlikte toprak canlılığı artmaya başlar. Canlı mikroorganizmalar ne kadar çok faaliyette bulunursa topraklarımız o denli zengin ve ektiğimiz ürünlerin kök gelişimleri o kadar çok iyi olur. Bu sayede de bizler sağlam, sağlıklı ürünler yetiştirmiş oluruz.

  Humik asit denilen madde, bir kullanımda sihirli bir değnek misali dokunduğu yeri bir anda değiştirerek mucizeler ortaya çıkartan bir madde değildir. Kullanıldıkça farkı görülen, kullanıldıkça toprağın yapısının değiştiği gözlenen bir maddedir. Nasıl ki gübreleri bitkiler için her sene kullanıyorsak, humik asidide topraklarımız için her sene düzenli olarak kullanmalıyız.

  Karşılaştığım sorulardan biriside çiftçinin giderleri çok fazla birde bu mu eklenecek şeklinde olan sorulardı. Bende buna şu şekilde bir cevap veriyorum. 10-15-20 sene önce kullanılan gübre miktarlarıyla şimdi kullanılan gübre miktarları aynı mı? Geçen süre zarfında topraklarımız ne kadar yıprandı? Bu toprakları biz geri getirebilir miyiz? Bu topraklarda "Sürdürülebilir Tarımı" ne kadar sene yapabiliriz. Zayıflayan topraklarımıza her sene ürün alabilmemiz için gübre atıyoruz. Bu gübrelerin, gün geçtikçe bitkiler tarafından alınabilirliği toprak düzensizliklerinden dolayı azalıyor. Ve bizler her sene bir miktar daha arttırıp o dengeyi kurmaya çalışıyoruz. Yada şöyle düşünelim. Normal topraklarımızın dekarını bu bölgede ortalama 5000 TL olarak satın alıyoruz. Çeltik ekilen topraklarımızın dekarı ortalama 10000 TL olarak satın alıyoruz. Bu özünde bir ticarettir. Bu kadar yatırım yaptığımız bir işletmeye(yani topraklarımıza) gözümüz gibi bakmamız lazım. Bakmalıyız ki çocuklarımıza, torunlarımıza ölü birer toprak değilde canlı birer toprak parçası kalsın. Allahü Tealanın bizlere emanet olarak bıraktığı bu toprakları bizler koruyalım kollayalım.

  Bu sektörde 3 seneden beri AR-GE çalışması yürütüyorum. Çok üçkağıtçı gördüm. Bunlara lütfen dikkat edelim. Hakkıyla işini yapan firmalarda gördüm.

  Ürün gamı olarak;
  *Humik-Fulvik Asit( Leonardit bazlı- şimdilik %21 içerikli)
  *Saf Humik Asit (Granül ve kristalize olmuş halde, Potasyum humat değildir.)
  *Saf Fulvik Asit çözeltisi (Piyasada Fulvik asit adı ile satılan ürünler içerisinde gerçek bir fulvik asit çözeltisi göremedim. Hep Bitkisel Menşeili Humik asit diye satılan ürünlere Fulvik Asit çözeltisi diyorlar. Bunların rengi kahverengi ve siyah karışımıdır. Ama esas FULVİK ASİT çözeltisinin rengi aşağıdaki resimdeki gibidir.)
  *Humin (Seralarda toprak altına atılacak, toprağı biraz daha zenginleştirecek bir ürün. Yine içersinde Humik asit ve iz element olacaktır.)

  bunları belirledim.

  Bu ürünleri sektöre yeni giriş yapmam ve çiftçilerimizin kullanımını arttırmak için mümkün olan en düşük fiyat ile sizlere sunacağım.

  Şu an izinleri almak ile uğraşıyorum. İzinler alındıktan sonra nasip olursa bahara ürünler hazır olacaktır.

  Sizlerden isteğim tanıştığınız, alışveriş yaptığınız, itimat ettiğiniz bayiler ile beni tanıştırmanız. Yada sizlere pilot bayii gibi davranarak bölgenizde satış yapabilirseniz belli bir kar marjı sağlamak niyetindeyim. Önemli olan Türkiye'nin her yerinde bu işin ehli olan sizler ile çalışmak ve ürünleri tanıtmaktır.

  Kesinlikle insanları kandırmak gibi bir durumum yoktur. Neyse olan onu söylerim. İnşallah çok daha iyi günler bizleri bekleyecek.

  Birde sizden isteğim ürün marka ismi ve ürün ambalajları ne renkte olmalıdır. Tavsiyeleriniz nelerdir.
  Örneğin;
  *DS.HUM - Bordo Bidon, Yaldız rengi kapak gibi.

  Şimdilik bu kadar. 7 senelik foruma 8 senelik bir üye olarak sizlerin yardımına ihtiyacım var. Burayı bir aile ortamı gibi gördüğümü beni tanıyanlar bilir. Sevgiyle, sağlıkla, bereketle kalın.
  Önizleme Önizleme Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 2014-03-19 20.03.38.jpg‎
Görüntüleme: 113
Büyüklüğü: 725.6 KB (Kilobyte)  


 2. #2
  FatihEFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  30 Mayıs 2014
  Şehir
  İZMİR-MANİSA
  Yaş
  30
  Mesajlar
  1,843
  Adı geçen
  11 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: "SEYHAN KİMYA" Kuruldu.  Allah muvaffak etsin.
  Gonul rahatligiyla gubre alabilecegimiz bir firma kuruldugu icin bizde sevincliyiz

  doganbey1 teşekkür etti.

 3. #3
  yasindemiralay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  26 Haziran 2013
  Şehir
  Isparta
  Yaş
  18
  Mesajlar
  635
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: "SEYHAN KİMYA" Kuruldu.  Allah kolaylık versin bol ve helalinden kazanç getirsin

  doganbey1 teşekkür etti.

 4. #4
  Ali Dmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  30 Kasım 2014
  Şehir
  İzmir
  Yaş
  22
  Mesajlar
  1,452
  Adı geçen
  4 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: "SEYHAN KİMYA" Kuruldu.  Hayırlı olsun bol kazançlar

  doganbey1 teşekkür etti.

 5. #5
  Onrkrds - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  06 Ağustos 2015
  Şehir
  Edirne
  Yaş
  19
  Mesajlar
  327
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: "SEYHAN KİMYA" Kuruldu.  Alıntı doganbey1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Değerli üyelerimiz, dostlarım, arkadaşlarım, büyüklerim ben Doğancan SEYHAN. Kimya ve Süreç Mühendisiyim. Çoğunuzun bildiği üzere bir yola çıktım. Üniversitede Lisans Bitirme Tezi olarak başlayan bu yol, bugün SEYHAN KİMYA'nın kurulmasına kadar geldi. İnşallah bundan sonra da başarılı bir şekilde; binbir güçlükle, emekle, umutla üretim yapan çiftçilerimize ve tarım topraklarımıza bir umut, bir kazanım olarak devam edecektir.
  Abim hayırlı olsun. Allah yüzünü kara çıkartmasın. İnşallah emeklerinin karşılığını alırsın. Trakkulup' ten aramızdan böyle birinin çıkması çok güzel.Tebrik ederim.

  İlerleyen zamanlarda Herbisit işine de bir el atarsın belki (Söylemek kolay )


  Bu arada abi ürün ambalajları ne kadar dikkat çekici olursa o kadar iyi. Estetik biz farketmesek bile her konuda çok önemli. Ben bilmediğin 2 farklı markanın ürünü seçerken direk görselliğe bakıyorum eminim tek değilim bu konuda. Ayrıca internet sitesi kurdunuz mu abi ya da kurmayı düşünüyoz musunuz ? Şuan baktım ama bulamadım.

  doganbey1 teşekkür etti.

 6. #6
  kubilay07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  27 Mayıs 2012
  Şehir
  Demre-ANTALYA
  Yaş
  23
  Mesajlar
  4,621
  Adı geçen
  15 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: "SEYHAN KİMYA" Kuruldu.  Konuyu geyik bölümüne açmayaydın iyiymiş

 7. #7
  İzzet toker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  27 Nisan 2009
  Şehir
  Afyon
  Yaş
  42
  Mesajlar
  407
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: "SEYHAN KİMYA" Kuruldu.  Allah utandırmasın, Dürüstlüğün arandığı bir piyasada, dürüst bir kardeşimiz bizim için büyük bir kazanç

  doganbey1 teşekkür etti.

 8. #8
  alipasalierkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  22 Temmuz 2007
  Şehir
  İstanbul
  Yaş
  28
  Mesajlar
  14,031
  Adı geçen
  29 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: "SEYHAN KİMYA" Kuruldu.  Hayırlı olsun Doğancan. Başarılı olacağından eminim. İnşallah birçok çiftçinin ürünlerini kullandığını görürüz. İsim olarak herkes Hümikcan diyecektir büyük ihtimal... Bidon rengi olarak dikkat çekici ve tasarımı değişik bir bidon olursa iyi olur diye düşünüyorum. Renk bilmiyorum istediğin renk yapabiliyorlar mı? Ama yeşilin tonları olabilir. Bitkiyi beslediğine dair fikir vermesi açısından yeşil iyi olur diye düşünüyorum.

  doganbey1 teşekkür etti.

 9. #9
  kubilay07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  27 Mayıs 2012
  Şehir
  Demre-ANTALYA
  Yaş
  23
  Mesajlar
  4,621
  Adı geçen
  15 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: "SEYHAN KİMYA" Kuruldu.  Şamata bir yana hayırlı olsun kardeşim

  Alıntı alipasalierkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Hayırlı olsun Doğancan. Başarılı olacağından eminim. İnşallah birçok çiftçinin ürünlerini kullandığını görürüz. İsim olarak herkes Hümikcan diyecektir büyük ihtimal... .
  Hümikcan'ı kendisi bile düşünüyor

  doganbey1 teşekkür etti.

 10. #10
  TMS_HST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  17 Aralık 2007
  Şehir
  Konya
  Yaş
  24
  Mesajlar
  3,252
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: "SEYHAN KİMYA" Kuruldu.  Allah Muvaffak etsin. Genç yaşta tebrik etmek istiyorum. Allah ın izniyle inşallah Tarımın geleceğinde önemli rol oynayan kimya alnında büyük atılımlar atmanız dileğiyle.

  doganbey1 teşekkür etti.

 11. #11
  şuayip bahçevan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  07 Mayıs 2011
  Şehir
  lüleburgaz
  Yaş
  37
  Mesajlar
  344
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: "SEYHAN KİMYA" Kuruldu.  Hayırlı olsun.

  doganbey1 teşekkür etti.

 12. #12

  Üyelik Tarihi
  18 Nisan 2010
  Şehir
  Tekirdağ
  Yaş
  33
  Mesajlar
  6,771
  Adı geçen
  65 Mesaj
  Etiketlenme
  1 Konu

  Cevap: "SEYHAN KİMYA" Kuruldu.  Şöyle bir şey olabilir:


  http://www.pinarmaksanplastik.com.tr/urunler/ibrik.jpg

  Şaka bir yana hayırlı olsun Doğancan'ım. Ayık bir zamanda önerileri listlelicem..

 13. #13
  EMREYENER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  15 Mart 2010
  Şehir
  Polatlı
  Yaş
  20
  Mesajlar
  800
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: "SEYHAN KİMYA" Kuruldu.  Hayirli Olsun Abi.Bol Kazanclar.

  doganbey1 teşekkür etti.

 14. #14
  dorylaion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  15 Ocak 2016
  Şehir
  Eskişehir
  Yaş
  23
  Mesajlar
  126
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: "SEYHAN KİMYA" Kuruldu.  hayırlı olsun, başarılar dilerim. dürüst ve hakkıyla çalışan insan her zaman kazanır, çiftçilerimizde farkına varacaktır yakın zamanda.

 15. #15
  coyote26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  17 Şubat 2008
  Şehir
  ESKİŞEHİR / Merkez
  Yaş
  29
  Mesajlar
  2,960
  Adı geçen
  13 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: "SEYHAN KİMYA" Kuruldu.  Hayırlı olsun gardasım Böyle sade bir açılış olmaz bir dana devireydik keşkem

  doganbey1 teşekkür etti.

 16. #16

  Üyelik Tarihi
  22 Şubat 2011
  Şehir
  Konya
  Yaş
  29
  Mesajlar
  893
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: "SEYHAN KİMYA" Kuruldu.  Hayırlı olsun kardeşim. Bayilerim antalyadan gelsin tek tek gorusecegim. Şuan tohum firmasi reklam parasini ezmek ve ezdirmekle mesguller

  doganbey1 teşekkür etti.

 17. #17
  DuSTeRo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  30 Eylül 2013
  Şehir
  Tekirdağ
  Yaş
  28
  Mesajlar
  2,979
  Adı geçen
  41 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: "SEYHAN KİMYA" Kuruldu.  Hayırlı olsun Doğancan inşallah beklediğin karşılığı alırsın Allah yüzünü her daim güldürsün çıktığın bu yolda başarılar dilerim..

  doganbey1 teşekkür etti.

 18. #18
  Göktürk- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  14 Ekim 2010
  Şehir
  Amasya,55 y
  Mesajlar
  979
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: "SEYHAN KİMYA" Kuruldu.  Hayırlı olsun.Bol kazançlar..

  doganbey1 teşekkür etti.

 19. #19
  YUSUFTUYLUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  12 Kasım 2010
  Şehir
  Erzurum
  Yaş
  41
  Mesajlar
  9,773
  Adı geçen
  80 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: "SEYHAN KİMYA" Kuruldu.  Doğancan hayırlı olsun hepimize. ..
  üretime geçip dağıtım yapmaya başladınmı...
  Erzurum bayisi benim ona göre. .
  bizimkilere anlatana kadar aklım çıkar ama çalışacağım. .
  seni bekliyorum.. hadi yapalım ..

  doganbey1 teşekkür etti.

 20. #20
  Barış UZEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  05 Mart 2009
  Şehir
  Ankara
  Yaş
  25
  Mesajlar
  5,925
  Adı geçen
  5 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: "SEYHAN KİMYA" Kuruldu.  Hayırlı olsun Hümikcan bidon rengi dikkat çekici olmalı kırmızı ve açık yeşil tonları bi düşün.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1/5 12345 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Arama Motoru Etiketleri

seyhan kimya edirne

SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status