Konya'da bir yıl içinde serveti 5 milyon liraya ulaşan çiftçi...

19.01.2016 - 07:43 | Son Güncelleme: 19.01.2016-9:36 Milliyet.com.tr » Gündem » Haber
Mahmut Ağa'nın 'esrar'lı serveti...

Konya'da bir yıl içinde serveti 5 milyon liraya ulaşınca dikkati çeken çiftçinin, mısır tarlasına hint keneviri ekip sattığı anlaşıldı. 264 kilo esrarla yakalanan çiftçi "O çuvalları yolda buldum" dedi.

Konya'da çiftçilik yaparak geçimini sağlayan ve "Mahmut Ağa" olarak bilinen 60 yaşındaki Mahmut Kara geçen yıl 3 tane son model traktör aldı. Kara son dönemde değeri milyonları bulan arazilerin de sahibi oldu. Mahmut Kara'nın gelir seviyesindeki yükselme polisin dikkatini çekti. Uyuşturucuyla mücadele şubesi ekipleri çiftçinin yaşadığı Emirgazi ilçesi ve yayladaki bağ evini takibe aldı.

2 ay süren teknik ve fiziki çalışmaların ardından belirlenen adreslere yapılan baskında 38 çuval kubar esrar bulundu. 264 kilogram esrar ile hassas terazi de ele geçiren polis, Kara'yı gözaltına aldı. Kara'nın ektiği mısırların büyümesinin ardından boş bıraktığı tarlanın ortasına hint keneviri ektiği, satışa hazır hale getirdiği esrarı da köy yollarını kullanarak Konya, Afyonkarahisar ve İzmir'e götürerek sattığı öğrenildi. İfadesi alınan Kara, "Çuvalları tarlaya giderken yol kenarında buldum. İçinde ne olduğunu bilmiyorum" dedi. Zanlı polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

http://www.milliyet.com.tr/mahmut-aga-nin-esrar-li-serveti--gundem-2180977/

Sabah ben de okudum bunu ilk tepkim "o işte o kadar para var mıymış?" demek oldu. Haram parayla milletin ahıyla böyle olur. Gerçi adam yapacağını yapmış. Kendini yakmış ama çoluk çocuğa dönüm dönüm tarla, 3 tane 0 traktör bırakmış :)

Mahmut ağayı şahsen tanımam ama duymuşluğum var. Zaten dünya alem tahmin ediyordu ot işi yaptığını. En fazla bir iki sene yatıp çıkar. Cezalar caydirmiyor. Ufak tefek çoğaldı buralarda eken.
Hepimiz çiftçiyiz bi adam bir iki senede orantısız para kazanıp mal alıyorsa harama karışmış demektir

• Beğen
Tepkiler: Hermiyas