fendt 412 vario mu yoksa john deere 6430 mu ?

Fendt 412 Vario mu?? John Deere 6430 mu??

• Kullanılan toplam oy
    30
Ynt: fendt 412 vario mu yoksa john deere 6430 mu ?

Atila abi aynı segment değiller. Fendt 400 Serisinin John Deere de rakibi yok. Bence 300 Serisini ve bu seride 311 kıyaslanabilir. 312 ' nin de karşılığı John deere de yok. Selamlar.

sawyer link=topic=9785.msg103087#msg103087 date=1228231398' Alıntı:
Atila abi aynı segment değiller. Fendt 400 Serisinin John Deere de rakibi yok. Bence 300 Serisini ve bu seride 311 kıyaslanabilir. 312 ' nin de karşılığı John deere de yok. Selamlar.

Donanım olarak zaten 400 serisinin rakibi olmadığı bir gerçek daha çok aynı hp olması acaba sorusunu akla getirmiş olabilir neden JD yada neden FENDT sorusunun cevabını bulmaya çalışacağız

bana göre 400 serisinin en büyük özelliği ... kendinden küçük ve kendinden büyük diyer traktörlerin işini yapabilmesi...

atilla link=topic=9785.msg103706#msg103706 date=1228330217' Alıntı:
bana göre 400 serisinin en büyük özelliği ... kendinden küçük ve kendinden büyük diyer traktörlerin işini yapabilmesi...

Aman atilla abi meendiz bey kızacak 50 tane maddeyi unutmayalım bunlar kaleme alınan bölümü ya yazılmayanlar

http://www.trakkulup.net/index.php/topic,9224.0.html

sitede sadece doğruları paylaştım...her markanın iyi yönlerinide gündeme getirmeye çalıştım .. marka ayrımı yapmam ... ama teknolojisi yükse makinaların arkasındayım ...teknoloji araştırmayla , bilgi birikimle sermaye ile ortaya çıkar...

atilla link=topic=9785.msg103721#msg103721 date=1228330871' Alıntı:
sitede sadece doğruları paylaştım...her markanın iyi yönlerinide gündeme getirmeye çalıştım .. marka ayrımı yapmam ... ama teknolojisi yükse makinaların arkasındayım ...teknoloji araştırmayla , bilgi birikimle sermaye ile ortaya çıkar...
Bende aynen teknonlojik makinelerin...arkasındayım...bence kıyaslana bilecek değil..
Fendt nominal güç olarak 124 hp (245 lt yakıt tankı , 6646 kg kaldırma kapasitesi , boş ağırlık 5400 kg )
John Deere nominal güç olarak 120 hp (185 lt yakıt tankı , 6040 kg kaldırma kapasitesi , boş ağırlık 4750 kg )

Teknolojik bakımından zaten JD Fendten geride bunu benden çok daha iyi biliyorsun..

atilla abi bir jd ciyim ama sen resmen atla eşegi karşılaştırmısın fent kimmmmm john deere kim fent tabi ki üstün gelir john dereden fent in teknolojisi dahacok bildigim kadarıyla fent di hic görmedi ama siteden edindigim bilgilere göre

xq288 link=topic=9785.msg132134#msg132134 date=1231575880' Alıntı:
Bende aynen teknonlojik makinelerin...arkasındayım...bence kıyaslana bilecek değil..
Fendt nominal güç olarak 124 hp (245 lt yakıt tankı , 6646 kg kaldırma kapasitesi , boş ağırlık 5400 kg )
John Deere nominal güç olarak 120 hp (185 lt yakıt tankı , 6040 kg kaldırma kapasitesi , boş ağırlık 4750 kg )

Teknolojik bakımından zaten JD Fendten geride bunu benden çok daha iyi biliyorsun..

yorumunu takdir ettim

okan6445 link=topic=9785.msg132136#msg132136 date=1231575991' Alıntı:
atilla abi bir jd ciyim ama sen resmen atla eşegi karşılaştırmısın fent kimmmmm john deere kim fent tabi ki üstün gelir john dereden fent in teknolojisi dahacok bildigim kadarıyla fent di hic görmedi ama siteden edindigim bilgilere göre

yorum biraz ağır oldu sanırım kıyaslamayı atla eşşek dersek sanırım tepki alabilir diye düşünüyorum sadece muadili olan makinaların ne gibi özellikler ve teknoloji kullanmasına dikkat çekmek sitendiği kanaatindeyim

Sitede huzurunda Samsun Bafra İlçesine Fendt Bayii açan Ayıboğan lara öncelikle buradan teşekkür ediyorum,,Kurban bayramında bayilerine giderek 412-413 ve 300 serisinden traktörleri yakından inceledim,,Bazı gerçeleri göz ardı etmemek gerekir ki 400 serisi kuru tarım yapan(buğday mısır arpa vs )orta ölçekli işletmeler için teknoloji,güç,ve konforu birarada sunuyor,,jd 6000 serisinide inceledim ama beni Fendt kadar etkilemedi yani sıradan,diğerleriyle arasında pek fark yok,birde sitedete çok tarşılmasına rağmen akıllı güç yönetimi,eco shift gibi özellikleri beni tatmin etmedi.Ama biz çeltikle uğraşıyoruz,traktör suyun ve çamurun içinde çalısıyo,bazen radyatörün önündeki soğutucu pervanenin traktör battığı zaman yukarıya suyu fışkırttığını durumlarda bu işi yapmaya çalısıyoruz.bu durumda hertarafı elektronik olan Fendt traktörlerinin elektirik aksamlarını ne yönde etkileyeceğini bilmiyorum,
bir söz vardır Yiğidi öldür hakkını yeme,Fendt bu işi gerçekten çok iyi yapmış,bana tebrik etmek düşer,he alınır yada alınmaz,
herzaman en iyisi yada en kalitesinin alınacağı diye bi kural yok,

DoYRaNLı link=topic=9785.msg132203#msg132203 date=1231579852' Alıntı:
Sitede huzurunda Samsun Bafra İlçesine Fendt Bayii açan Ayıboğan lara öncelikle buradan teşekkür ediyorum,,Kurban bayramında bayilerine giderek 412-413 ve 300 serisinden traktörleri yakından inceledim,,Bazı gerçeleri göz ardı etmemek gerekir ki 400 serisi kuru tarım yapan(buğday mısır arpa vs )orta ölçekli işletmeler için teknoloji,güç,ve konforu birarada sunuyor,,jd 6000 serisinide inceledim ama beni Fendt kadar etkilemedi yani sıradan,diğerleriyle arasında pek fark yok,birde sitedete çok tarşılmasına rağmen akıllı güç yönetimi,eco shift gibi özellikleri beni tatmin etmedi.Ama biz çeltikle uğraşıyoruz,traktör suyun ve çamurun içinde çalısıyo,bazen radyatörün önündeki soğutucu pervanenin traktör battığı zaman yukarıya suyu fışkırttığını durumlarda bu işi yapmaya çalısıyoruz.bu durumda hertarafı elektronik olan Fendt traktörlerinin elektirik aksamlarını ne yönde etkileyeceğini bilmiyorum,
bir söz vardır Yiğidi öldür hakkını yeme,Fendt bu işi gerçekten çok iyi yapmış,bana tebrik etmek düşer,he alınır yada alınmaz,
herzaman en iyisi yada en kalitesinin alınacağı diye bi kural yok,

kaliteli yorumunuz için teşekkürler bu çeltik konusunda bayi arkadaşla konuştunuzmu

bende gecen bı kullanıcıya sormustum bunu yıkarken varıotronık ekrana falan su gelse bısey olurmu dıye adam guldu,,,,, sanırım cogu yerı su gercırmez !
:S benı en cok etkıleyen yonu cukurlara gırdıkmı kaymak gıbı gıtmesıydı ılerı gerı yaptık koca makıme ıle arkada sallı bı ekıpman hala onunu dıkmedı ve bı kac secenek ıle hıznın max ulasmasıydı tabı anlatmak mumkun deıl bazı seylerı kısaca ben fendt derım :) )))

evet konuştuk,zaten Bafra Fendt servisi yakın arkadaşımız olur,Bayileride Kutlucanların Newholland sattıkları dönemden buyana 20-25 tane TC-ve Cs serisi alan adamlar.
Sattıkları malın herzaman arkasında olduklarını bu traktörlerin hertürlü zor koşullarda test edildiğini söyledi,Çeltikte de Lazer için Vario nun önemini birkez daha izah etti,,ama Ferruh ustam kadar iyi anlatamadı ,,

abi ben 6420 ninn elektrunik göstergesine su kacırdım bir hafta kendine gelemedi demekki o ola fend in başına gelse ne olurdu acaba bide her her eri elekktronik fendin