ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Arkadaslar bu pahaliliktan bir tek ben mi sikayetciyim yoksa herkes ayni mi neye el atsam fiyatlara bakiyorum herseyde bir zamn gecen sene 1tl ya aldigim urun bu sene olmus 1.75 diyorum ki millet keyiflede yiyemiycek artik tadimlik herkes yari ac yari tok her alanda bu boyle arkadaslar benim gibi gorusleri olan arkadaslar varsa paylassin yoksa ben abartiyorsam sizlerden ozur dilerim

Bir kuruyemiş bile alacak olsan 5 liraya 150 gram tuzlu fıstık alabiliyorsun. Ya da ben ekmeğin 25 kuruş olduğunu bilirim, bizim köyde şu an ekmek 1 tl, ya da aynı marka aynı kalitede süt yeminin 17 - 18 lira olduğunu bilirim. Şu an aynı yem kdv indiriminden sonra 49 TL. Bir çuval un 30 TL olduğunu hatırlıyorum. Dün yeğenim un aldı 77 TL. Daha bir sürü şey sayılabilir. Bir kıytırık çikolata bile 1 TL. Daha geçen sene 5 lt ayçiçek yağı, 15 liraydı. Bu sene 22 - 23 TL idi en son baktığımda. Her şey acayip zamlı oldu. Ama bize yakışan bu sonuçta herkes hayatından memnun...

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Bizler Şükretmeyi Kanaat getirmeyi buda böyle olacakmış kısmet demeyi biliyoruz... Bi başka ülkede olsa halk çoktan sokaklardaydı...Yunanistan öldü bitti gitti deniyor.Yunanistan'da asgari ücret 19 Aralık 2014 tarihli TCMB döviz kuru verileri üzerinden yaptığımız hesaplamaya göre brüt 1,962 liradır (683,76 Euro). Yunanistan'da haftalık çalışma süresi 40 saattir. 45 saat için ücret 2,428 liraya karşılık geliyor..-Ekmek fiyatı: 0,40 € ile 1,20 € ekmegin kalıtesıne gramına göre değişiyor yani ekmek en fazla 3,44 tl en ucuz 1,44 tl
biz 1300 ekmek alırken yunanistanda 45 saat calısan işci 1686 ekmek alabiliyor...

bu hükümetten herkez demekki memnun zam yedikçe yaşa padişahım diyor 14 seneden beri başımızda ve görünen o daha 15 sene gitmeyecekler allah çocıklarımıza yardım etsin bu günler iyi günlerimiz

Arkadaşlar elimizden n gelirki bizde memnun değiliz 7 haziran oy vermedim ama 1 kasımda kosarak yine onlara oy verdim sebebi ise sabah akşam hükumet kurma haberlerinde kına geçirdim. Muhalifetten birisi cikip elimi taşin altina koyuyom diyemedi yani bir şekilde iktidar tuş etti rakiplerini

Üretimi ve nakliyeyi doğrudan akaryakıt ilgilendirdiği için mazota-benzine yapılan kuruş zam a'dan z'ye herşeye zam gelir. Akaryakıtın varili 110 dolarlara kadar çıktığında bolca yapılan zamlarla benzin 5 lirayı gördü mazot 4 küsür peki bu varil fiyatı 30-40 dolarlara kadar düşmüşken nerede indirim ya da olması gereken %50 den fazla indirim. Yok yapılmadı çünki sorgulayan yok nur topu gibi toplum uyutma argümanları var kürt meselesi, suriye meselesi, uçak meselesi. Uyutuluyor Türkiye, uyutuluyorsunuz, uyutuluyoruz,. Gelişmekte olan kapitalist ülkelerde bu kullanılan bir taktiktir ama toplanan vergiler paralar yatırım olarak geri döner peki dönüyor mu çevrenizde ilinizde ilçenizde fabrikalar mı yapılıyor yoksa bolca alis-veris merkezi mi yapılıyor kendinize sorun bu soruyu yoksa o paralar birilerinin şahsi şirketlerini mi zengin ediyor. Engelli vatandaşlarımıza bakan kişilere sembolik bir para veriliyor buna karşılık işsiz gosterilmeyerek arkadan dolaşılıyor. 2009 da öğretmenlerin ek ders ücretleri 6 liraydı yıl 2016 ücret oldu 10 lira. Ben bir ders karşılığı 10 lira alıyorum ders süresi 40 dakika. Eve elektrikçi çağırdığımda bir duyu değiştiriyor 10 dakika sürmüyor adam 60 lira para istiyor güç bela 40-45 liraya anlaşıyoruz. Nerede adalet? Niksar da 10-12 liraya zor satıyoruz cevizi geliyoruz İstanbul'da ceviz 45-50 lira. Nerede adalet?

Arkadaşlar elimizden n gelirki bizde memnun değiliz 7 haziran oy vermedim ama 1 kasımda kosarak yine onlara oy verdim sebebi ise sabah akşam hükumet kurma haberlerinde kına geçirdim. Muhalifetten birisi cikip elimi taşin altina koyuyom diyemedi yani bir şekilde iktidar tuş etti rakiplerini

o zaman ona müstahak bir dahaki seçimde akşamdAn sıra ayırtsın o maluma oy atmak içim

Abi MHP olmaz dedi. HDP'yi hesaba bile katmadılar, CHP uğraştı hükümet için ama başkanlık dyatılınca onlarda olmaz dedi. Zaten 17-25'in hesabını vermeden hükümet kurmları imkansızdı AKP'de buna yanaşmadı. Kurulamadı. Ama memnun olmadığınız halde onlara oy vermek nasıl çaresizliktir anlam veremiyorum.

Bu arada siyasete girdiğim için herkesten özür dilerim. Konu direkt olarak siyasetle ilgili olduğuiçin başka türlü yorum yapılamazdı.

• Beğen
Tepkiler: historyman
Sanki rusyadayiz son yıllarda hükümetler bu işi iyi goturemiyorlar.İlk yıllar da yıllık zamlar max.%10 geçmiyor du geçerse etik görülmeyip bir şekilde fiyatlar yükselmiyordu.
Bu zamlara dur denmeli.
Geçen sene 62 TL. Ye yaptırdığı traktör sigortasını,bu sene 170 TL ye yaptırdım.Otomobilden hiç bahsetmeyeyim.
Sezon da gübrelerin fiyatı ne olur Allah bilir...

• Beğen
Tepkiler: historyman
Bu konuda parti ismi verilip ve son hükümetler eleştirilmiş.
Sayın [MENTION=26155]YUSUFTUYLUOGLU[/MENTION] siyasi konulardaki hassasiyetinizi bildiğimden mevcut durumdan haberdar edip bu konuyuda kilitlemenizi rica ediyorum.

Not : "Süper Moderatör" başlığı altında, kendinizle ilgili ".... her türlü istek ve şikayetleri bildirebilirsiniz..." şeklinde bir konu bulamadım eğer böyle bir başlık açarsanız oraya yazmak istediklerim olacaktır.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...