Bu 3 Traktör Arasında Karasız Kaldık Sizce Hangisini Almalıyız ?

Merhaba Arkadaşlar Traktör Alıcaz Ama Karasız Kaldık yakın cevremki insalara
soruyorum hepsi kullandıgı markayı öve öve bitiremiyor bu ondan daha üstün
bu ondan daha az yakar kafamız karıştı 3 traktör arasında kaldık öncelikle ben size
traktörü hangi amaclarla kullanacagımızı söyleyeyim ben aksarayda hayvancılık yapıyorum
traktörü özellikle hayvanların altından gübre temizleme işinde kullanıcaz vede aycicegi mısır
arpa bugday yonca fig gibi ürünleri ekip kaldırıcaz bölgenin topragı yer yer degişiyor ama benim bulundugum bölge ne sert nede yumuşak orta şekerli bir taprak var burda sizce hangisini tercih etmeliyim

Hangisi Yakıt Konusunda Daha Cimri
Hangisi Saglamlık Konusunda Daha İyi
Hangisi Çekiş Konusunda Daha üstün

Resimler ve ekler

• Traktör.jpg
    Traktör.jpg
    294.6 KB · Görüntüleme: 132
İçinde en az yakan 70 66
En dayanıklı olan da 70 66
Çekiş olarak bir şey diyemem ama td75d ile 70 66 arasında seçim yapmanızı öneririm.

285i daha ucuza bulmak mümkün ancak hem yakıtı fazla hem de arkası hafif olduğundan çok patinaj yapar.
Konfor için td75d
Dayanıklılık için 7066
Fiyat için 285s Tercih sizin :)

Benim tercihim 7066 olurdu.

İçinde en az yakan 70 66
En dayanıklı olan da 70 66
Çekiş olarak bir şey diyemem ama td75d ile 70 66 arasında seçim yapmanızı öneririm.

285i daha ucuza bulmak mümkün ancak hem yakıtı fazla hem de arkası hafif olduğundan çok patinaj yapar.
Konfor için td75d
Dayanıklılık için 7066
Fiyat için 285s Tercih sizin :)

Benim tercihim 7066 olurdu.

Yorumun icin teşşekürler aydınlatıcı oldu gercekten bizim burdada kara kafa 70 66s ler var hala taş gibi sanırım dedigin gibi ya td75d yada 70 66s olacak bizim secimde

• Beğen
Tepkiler: Ali Dmr
Yorumun icin teşşekürler aydınlatıcı oldu gercekten bizim burdada kara kafa 70 66s ler var hala taş gibi sanırım dedigin gibi ya td75d yada 70 66s olacak bizim secimde

Ben genelde böyle konulara yanlış yönlendirmemek için yorum yapmıyorum. Ancak 70 66 kendini kanıtlamış bir traktör olduğu için temizini bulursan kaçırma derim.

• Beğen
Tepkiler: Muhammet_68

Arkadaşlar şu ezberden tekrar arkası hafiftir çok patinaj yaparı bırakın artık 285 lik le ilgili ne zaman adı geçse birisi yapıştırıyor bu lafı. 4 adet(400lira) takıyorsun ağırlığı patinaj olayı tamam. Diğer taraftan 70-66 40 bin civarı iken 285s yi 20 küsürlere almanız mümkün iki kat fiyat farkı var. 285 mazot yakarken 70-66 doğalgaz harcamayacak ya da biri dekara 2 litre yakarken diğeri 1 litre yakmayacak. Kişisel tavsiyem 70-66, 285 arasında 285 olur ama td75 dengeleri bozar o kadar bütçe ayiracaksan kesinlikle td75 ten şaşma.

Bu teoride 70-66 kullanılış amacı olarak görünüyor.fakat fiyatı piyasada çok yüksek olduğu için td 75 daha cazip olur.en temiz şekilde açıklanırsa 40-50arası fiyat aralığını gözden çıkarıuorsanız td75 derim.70 e vereceğiniz parayla az bi,farkla bi üst kasasını almış olursunuz.fakat 30-35 binlira arasında bi,mevla vermeyi dusınuyorsanız 285 derim.ben olsam yinede bu uçlem de kendi tercihim olarak saydığınız işler e uonelik ve piyasa fiyatı olarak 285 seçerdim.

• Beğen
Ya aklın yolu bir td75 seviyesine maddi olarak çıkılacaksa td75-mf3075-zetor7441 falan diye çoğaltılabilir 70-66, 285 in esamesi okunmaz ama 20 bine almak varken neden iki katı para versin adam 7066 ya parasına yazık olur. 285 üzerine aradaki farka ekipman dizilir.

• Beğen
Arkadaşlar şu ezberden tekrar arkası hafiftir çok patinaj yaparı bırakın artık 285 lik le ilgili ne zaman adı geçse birisi yapıştırıyor bu lafı. 4 adet(400lira) takıyorsun ağırlığı patinaj olayı tamam. Diğer taraftan 70-66 40 bin civarı iken 285s yi 20 küsürlere almanız mümkün iki kat fiyat farkı var. 285 mazot yakarken 70-66 doğalgaz harcamayacak ya da biri dekara 2 litre yakarken diğeri 1 litre yakmayacak. Kişisel tavsiyem 70-66, 285 arasında 285 olur ama td75 dengeleri bozar o kadar bütçe ayiracaksan kesinlikle td75 ten şaşma.

Ya aklın yolu bir td75 seviyesine maddi olarak çıkılacaksa td75-mf3075-zetor7441 falan diye çoğaltılabilir 70-66, 285 in esamesi okunmaz ama 20 bine almak varken neden iki katı para versin adam 7066 ya parasına yazık olur. 285 üzerine aradaki farka ekipman dizilir.

20 Bine alacagımız 285s ne kadar temiz olurki 20 bin civarina bizim burda alıyorlar 85 ama sanayidende gelemiyorlar cok sıkıntı cıkarıyor paranla rezil olmak gibi bişey bu 99 model 285 i komşum kabinsisiniz 33 liaraya aldı 40 liarayı gözden cıktım ben 70 66s daha temiz bir tane raslayamadım ama bi tanıdık galerici abi illaki temiz bir tane düşürürüm alacaksan diyor td75d de cok hoşuma gidiyor yalan söylemeye gerek yok :D bakalım bu yorumlardan 70 66s ve td75d olacak sanırım 285s en son tercih gibi görünüyor

bana göre 20 bin tl ye 285 süper iş yapar..masseyin öldüğünü kötü iş yaptığını duymadım....patinaj konusuna çok takılan arkadaşlar var..mümkünse arka lastiklere su doldurun yada ağırlık takın ..
fiatın 66 serisi vites seceneği bol olduğu için tercih edilebilir..
td 75 bana göre yeni nesil traktörler ve arıza konusunda diğerlerine göre baş ağırıtabilir.

• Beğen
Tepkiler: historyman
valla sen 40 lirayı gözden çıkarıp tekçeker bi 70-66 almak istiyosun benim 40 binim olsa tereddütsüz gider 4x4 285 alırım neden 4x4 varken aynı paraya 4x2 bi traktör alayım ki?
al bu massey
http://www.sahibinden.com/ilan/is-m...-s-4x4-kabinli-kontaktan-stop-258892334/detay
hemde şıkır şıkır param olsa 5 dakka beklemem.
buda fiat
http://www.sahibinden.com/ilan/is-m...aktor-1998-model-70-66-s-fiat-265443501/detay

Fikirler Degişebilir Kardeşim Sen öyle düşünüyorsun düşüncenede saygı duyuyorum ama benim 4x4 lük bi işim yok hem onların illaki yakıtıda fazla olur ülkemiz yakıt konusunda birinci sırada yakıt olayı benim icin en başta gelıyor malesef bende isterim güzel güclü bi 4x4 e binmeyi

Muhammet senin gönlün sanırım fiatlardan yana ne yazılsa bir mantık kuruyorsun 4×4 285 in ön diferansiyel ve şafttan kaynaklı bir ağırlığı olur evet ama o zamanda öne ağırlık koymana gerek kalmaz. Aynı kapıya çıkıyor. Hem 70-66 hem de 286gold kullanan biri olarak söylüyorum sana bunu bakımlı bir 285 in aradaki 20 binlik fiyat farkı kadar yakacağı sözüm ona fazla yakıt senin 5-10 sene fazladan 285i kullanmanı sağlar bilmem anlatmayı başarabildim mi? Sen illa ben alırken fazla para vermek konusunda israrciysan kese senin akıl senin mantık senin ne alırsan al hayırlı olsun.

• Beğen

Abi bizde 86 model 285 aldık arkada 2 şer ağırlık var kaç tane daha takmalıyız öndelerde hiç yok benim tavsiyem td 75 olur fanatik değilseniz 70 66 ya o paralar yazık siz yeniyi alın

Muhammet senin gönlün sanırım fiatlardan yana ne yazılsa bir mantık kuruyorsun 4×4 285 in ön diferansiyel ve şafttan kaynaklı bir ağırlığı olur evet ama o zamanda öne ağırlık koymana gerek kalmaz. Aynı kapıya çıkıyor. Hem 70-66 hem de 286gold kullanan biri olarak söylüyorum sana bunu bakımlı bir 285 in aradaki 20 binlik fiyat farkı kadar yakacağı sözüm ona fazla yakıt senin 5-10 sene fazladan 285i kullanmanı sağlar bilmem anlatmayı başarabildim mi? Sen illa ben alırken fazla para vermek konusunda israrciysan kese senin akıl senin mantık senin ne alırsan al hayırlı olsun.

Abi ne yazılsa bir mantık kuruyorsun dedinya ben daha önce traktör alıp Kullanmadıgım sizin kadar tecrübeli olmadıgımdan bunları yazıyorum ama dedigin gibi aklım hep newholland 70 66s ve td75d den yana 4x4 olayına gelirsek ihtiyac yok 4x4 e tek cekerde işimizi fazlasıyla görür ama illaki işte insan karasız kalıyor keşke dememek icin biraz ince eleyip sık dokuyorum