Yine PETLAS lastik sorunu.!!!

Arkadaslarim abilerim 2011 model ls plus 80 traktorum var . Herkesin sikayeti sanzuman motor olur bizimkisi lastik sorunu . Artik biktim denecek kadar cok tiksindim lanet olsun petlasa .sol arka teker surekli hava kaciriyo. 1 defa pilastik olan supabi yenisiyle demir ve saglam olaniyla degistirdim . Daha sonra yine inmeye devam etti.baktim olmuyo lastikteki catlaklardan olusur dedik 3 defa farkli zamanlarda tanesi 70 tl ye celik yama yaptirdim nafile yine iniyor yine iniyor . 3 gun icinde ful yere yapisiyo . Artik cidden biktim .

1-dublex lastige ic lastik takmayi dusunuyorum bolelikle catlaklardan kacirma olmaz diye dusundum .
2-cekiste bi sıkıntı dusus olurmu ?
3-lastik omru nasil etkilenir ? Ama artik umrumda degil gercekten biktim ..

Gorus ve onerileri olanlar varsa sevinirim .

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
ben arka lastiği sök-tak yapa yapa artık bıkmıştım ..6-7 sefer olmuştur sayısını hatırlayamadım ...benim iç lastiği patlatıyordu..lastikten 2 tane tel şeklinde çürümüş civi cıkardım .en sonunda..lastiğin iç kısmından bakıldığında hiçbir sey görülmüyo.dıştanda birşey yok.ben hep jant ısırıyor sanıyordum....traktörün arkasına ne zaman damperli yüklü araba taksam yada pullukla sürmeye kalksam 3 gün içinde iniyor..deli oldum .en sonunda lastiğin içine lastik tamir kiti yani sprey sıktım ..inincede iyi bir lastikciye götürdüm .kaçırdığı yerde birşey yok tornavidayla biraz kurcaladık lastiğin tırnak aralığının yakın bir yerinde çürümüş çivi bulduk ..traktörün arkasına yük basınca iç lastiği patlatıyormuş..normalde hiç birşey yok...allahtan sorun çözüldü

ben arka lastiği sök-tak yapa yapa artık bıkmıştım ..6-7 sefer olmuştur sayısını hatırlayamadım ...benim iç lastiği patlatıyordu..lastikten 2 tane tel şeklinde çürümüş civi cıkardım .en sonunda..lastiğin iç kısmından bakıldığında hiçbir sey görülmüyo.dıştanda birşey yok.ben hep jant ısırıyor sanıyordum....traktörün arkasına ne zaman damperli yüklü araba taksam yada pullukla sürmeye kalksam 3 gün içinde iniyor..deli oldum .en sonunda lastiğin içine lastik tamir kiti yani sprey sıktım ..inincede iyi bir lastikciye götürdüm .kaçırdığı yerde birşey yok tornavidayla biraz kurcaladık lastiğin tırnak aralığının yakın bir yerinde çürümüş çivi bulduk ..traktörün arkasına yük basınca iç lastiği patlatıyormuş..normalde hiç birşey yok...allahtan sorun çözüldü

Tamir kitinin telin battığı yeri görmenizde faydası oldu mu?

Bizde yaşadık durumu petlastan exper geldi inceledi 1 hafta sonuç kullanıcı hatası düşük basınç ve omuzlarda yorulma yazıyordu. Sonra petlas bölge müdürü aradı ben 6 ay oldu başlayalı dedim nerden geldiniz goodyeardan aradaki farkı sen bizden iyi biliyorsun dedim baya bişeyler anlattım yok.. [MENTION=63284]yusuf[/MENTION]TUYLUOĞLU emmimde biliyor bu durumu...

• Beğen
Tepkiler: ilkertetik
Bizde yaşadık durumu petlastan exper geldi inceledi 1 hafta sonuç kullanıcı hatası düşük basınç ve omuzlarda yorulma yazıyordu. Sonra petlas bölge müdürü aradı ben 6 ay oldu başlayalı dedim nerden geldiniz goodyeardan aradaki farkı sen bizden iyi biliyorsun dedim baya bişeyler anlattım yok.. [MENTION=63284]yusuf[/MENTION]TUYLUOĞLU emmimde biliyor bu durumu...

Ercan abi ben expermis felan ugrasmam zaten hangi firma ne zaman kendini haksiz bulduki .hep suc bizde. Simdi kalksak desekki avrupada 20 tonluk is makinasi topragi sıkıstirmamak icin lastigin basincini dusurup kullaniyo bisey olmuyoda biz gozumuz gibi baktigimiz ekipmanlarimizdaki lastigemi bisey oluyo desek gene bos gene bos biz hep haksiziz .

geçmiş olsun..
Forumda çok sayıda petlas vakası var..
ve yurt genelinde binlerce mağdur...
tvdeki sahtekarların sattığı sahte bal bundan Şereflidir..
Çin malı botlar daha sağlamdır..
kireçten yapılmış beyaz peynir daha şekildir..
yaw bu petlas benim gözümde 5 kuruş etmez..
çiftçiyi kandırıp mağdur etti yıllardır..
firmalarıda kınıyorum.. niye başka marka bulamiyorlar..
bu milleti kaziklayıp hoşlanan ve işinin hakkını vermeyip
köylüden fazlasını almaya çalışanları lanetliyorum..

• Beğen
Tepkiler: ilkertetik
geçmiş olsun..
Forumda çok sayıda petlas vakası var..
ve yurt genelinde binlerce mağdur...
tvdeki sahtekarların sattığı sahte bal bundan Şereflidir..
Çin malı botlar daha sağlamdır..
kireçten yapılmış beyaz peynir daha şekildir..
yaw bu petlas benim gözümde 5 kuruş etmez..
çiftçiyi kandırıp mağdur etti yıllardır..
firmalarıda kınıyorum.. niye başka marka bulamiyorlar..
bu milleti kaziklayıp hoşlanan ve işinin hakkını vermeyip
köylüden fazlasını almaya çalışanları lanetliyorum..

Ben 5 krş bile vermem yeni reklamı çıkmış petlasın birde :)

arkadaşlar yapmayın lütfen.ben de petlas kullandım ama sizin dediğiniz gibi kötü değildi...benzer sorunlar her türlü markada yaşanabilir ki şu an britston kullandığım arabamda sağ ön lastik sürekli iniyor...kaç kere lastikçiye baktırdım sorun yok dediler.en sonunda bir lastikçi lastikle cant arasından çok az kaçırıyor dedi.diğer 3 lastikte sorun yok bu problemli çıktı...böyle hemen markaları silip atmayın lütfen....

5 yıldır kullandığın ve hala sıfır gibi dediğin lastiği kötüleme bence.hem bu sorunu 6 aydır yaşıyorum demişsin.patlak falan vardır ya da uzun süre düşük basınçta kullanınca ve yılların verdiği yorgunluk ile elastikliğini kaybeden lastik cant bağlantı yerlerinden kaçırıyordur belki...petlas dediğin firma jetlerimize lastik üretiyor unutma....

5 yıldır kullandığın ve hala sıfır gibi dediğin lastiği kötüleme bence.hem bu sorunu 6 aydır yaşıyorum demişsin.patlak falan vardır ya da uzun süre düşük basınçta kullanınca ve yılların verdiği yorgunluk ile elastikliğini kaybeden lastik cant bağlantı yerlerinden kaçırıyordur belki...petlas dediğin firma jetlerimize lastik üretiyor unutma....

Ben 6 aydir yasiyorum demedim o sorun ercan abideki sorun . Evet janti da balansa gonderdimki hic bi sorun bulunamadi . Kisacasi sorun lastikte.. ve deminki mesajlarda bahsettim onlerde petlas hic bi sorun catlama yokken arkalar catliyo . Sorun lastikte baska aciklamasi yok .