Yaprak gübreleri geldi

Arkadaşlar potasyum sülfatı ve magnezyum sülfatı ayrı ayri eritmektense resimdeki ürününde iki besinde var. Yalnız oranlar biraz düşük kullansak olur mu. Eğer yapraktan kullanabiliyorsak dekara maximum ne kadar kullanabiliriz. uploadfromtaptalk1453561254822.jpg

emeğini karşılığını inş fazlası ile alınsın magsul yaprak gübresi ile dönüme 1 kg attık kurak senesi faydası oldu bu sene bi fark olmadı birde niye toz atıyorsun ilaçlamada hiç toz atmadığım içn soruyom şelatlı olanlarını atıyoz biz fiyatlarını ögrensekbir sakılcası yoksa

emeğini karşılığını inş fazlası ile alınsın magsul yaprak gübresi ile dönüme 1 kg attık kurak senesi faydası oldu bu sene bi fark olmadı birde niye toz atıyorsun ilaçlamada hiç toz atmadığım içn soruyom şelatlı olanlarını atıyoz biz fiyatlarını ögrensekbir sakılcası yoksa
Bugün tarım krediye uğradım parasını vermek için ama gübrelerin faturası gelmedi daha dediler.Bitki besleme bölümü altında en ucuz yaprak gübreleri konusunu incelemeni tavsiye ederim[emoji2]

• Beğen
Tepkiler: şadan aysul
Arkadaşlar potasyum sülfatı ve magnezyum sülfatı ayrı ayri eritmektense resimdeki ürününde iki besinde var. Yalnız oranlar biraz düşük kullansak olur mu. Eğer yapraktan kullanabiliyorsak dekara maximum ne kadar kullanabiliriz. Ekli dosyayı görüntüle 7373

Olur ama içerisine az miktar amonyum nitrat eklemeniz gerekli. Klorofil oluşumunda magnezyum ve azot ayrılmaz ikili. Tek başına magsul'de de, ya da sizin aldığınız potasmag'da azot yok ki bunu dışarıdan tamamlarsanız sonuç aynı olur.

Özet olarak yaprak uygulamalarında gerçek faydanın alınabilmesi için az ya da çok, muhakkak azot bulunmalı.

• Beğen
Tepkiler: muhammet63
Biraz da ıhlamur eklesin. Boğazını rahatlatır.
abi ziraatçı ile atıyorlar çinko sülfat üre limontozu kesme seker attılar bu sene açtığın konuğu okudum abi abi ilk 5yıldır sıvı gübre atıyoz abigeçen sene bırakmıştık içene koydukalrını seyler azalttılar galiba birde bidon diplerinde tortu oluyor soruyoz gübretaş a kalite diyorlar ilk seneler yoktu deyince o zaman fazla koymuşlar bunuda seminerde sohbet ettiğimiz sıvı gübreci ziraatçi dedi bu sene atmadık inş dediklerini deneme yapcam abi

Güncel değildir belki bide şimşekli tarım market isimli güvenilir bi site var daha önceleri alışverişimiz olmuştu fakat kargo fiyatları yüksek.toz ürünler bölümünde bu ürünler var idi bi bak istersen

Site Gübretaşın olduğu için güncel olmama gibi bir durum olacağını zannetmiyorum. Biraz kargodan kaynaklanıyor ama fiyatlar %50-60 daha yüksek

• Beğen
Tepkiler: erkan479
abi ziraatçı ile atıyorlar çinko sülfat üre limontozu kesme seker attılar bu sene açtığın konuğu okudum abi abi ilk 5yıldır sıvı gübre atıyoz abigeçen sene bırakmıştık içene koydukalrını seyler azalttılar galiba birde bidon diplerinde tortu oluyor soruyoz gübretaş a kalite diyorlar ilk seneler yoktu deyince o zaman fazla koymuşlar bunuda seminerde sohbet ettiğimiz sıvı gübreci ziraatçi dedi bu sene atmadık inş dediklerini deneme yapcam abi

Şadan ben işin şakasındayım. Yaptıkları limon tuzu pH'ı dengelemek için yapılan bilimsel bir uygulama. Şeker konusu ise uygulanan ama faydası ölçülmemiş bir detay.