Fiat 640 cer dislisi yagi ne zaman değişir

Cer dislisi ses yapiyor
Benim 640'ın cer dişlisi de ses yapıyor, Geçen hafta sattığımız abisi 70-56'nın da ses yapıyordu ama 640 kadar değil. Ustama sordum ' -normaldir, zaten hangisi ses yapmıyor ki?' dedi. Sebebi cer dişlilerinin zamanla yaralanmasıdır muhtemelen dedi ustam. Yüyüyemez olana kadar değiştirme yine sıkıntı olmaz dedi.

Cer dişlerinin kronik sorunu bu bizimde eski 80-66nn biri bayağı yapıyordu.kendimi,bildim bileli öyleydi.sadece 4te yapıyor.sorun oluşturacak bir kavramı yok,sadece verdiği rahatsızlık var.onada boş zamanda uğraşıcak usta lazım.yağdan mı dişli aşınmasımı cer bloğumu anca usta açıp bakması gerek.benim önerim ilerde değiştrmeyi dusunurseniz hiç ellemeyn.ama uzun sure kıllanıcak ve değerlendrecek zamanınız varsa işler başlamadan ustaların yoğun olmadığı sureclerde gosterebilirsiniz.işinizi aksatacak bilya dağınıklığı gibi bir durum söz konusu değildir

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR
cer dişliler genelde kapalı yani hava almayan sistemlerdir.hava almaz su almaz.rutubet almaz dolayısıyla yağda bozulmaz.dişli zamanla biraz çapak yapar oda yağın içinde karışır.yağı değiştirdiğiniz anda ötmeye başlar..yağını değiştirmemekte fayda var..

Çok ses yapıyorsa sağ ve sol cerler değişir seside yarı yarıya kesiyor diye anlatırlar. Yağ basit değil eğer en baştan beridir kaliteli yağla sık sık değişirsen ses yapmaz. bizim köylülerin yağ değişme huyu yok mesela. çok yatarsa senelerce karıncalanma yapar gene ses yapar.