277 gold tek çeker

iyi günler arkadaşlar. daha önce 3060 phantom hakkında sizlerden fikir sormuştum. Phantomu alamadım, sahibi başka birine satmış bile. Şimdi 277 gold buldum. Tek çeker. 3000 saatte. Fakat şimdi babamla anlaşamadık. 3 silindirli olduğu için beğenmedi traktörü. 265 VE YA 285 olmasını daha çok istiyor ama son kararı da bana bıraktı. 277 Gold 2005 model tek çekeri Fiyatı 32.500 lira. 1998 model 265 5000 saatte, 26000 lira. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz.

şöyle bir durum var; 265 dört silindirli fakat teknolojisi eski bir motora sahip, yani 200 serisi Perkins. 277 nin hemen hemen her yeri 265 ile aynı, motor ise 1000 serisi 3 silindirli Perkins, yeni teknoloji, turbo, yeni model yakıt sistemi v.s. Yani, eski teknoloji 4 silindir 415 Türk Fıat ile onun biraz yenisi 3 silindir 450 Türk Fıat gibi.

• Beğen
Tepkiler: cracker

Kimbilir o pişman olan arkadaş benimdir alacak olan arkadaşın aklını karıştırmak istemem ama bence asrın hatasını yaparsın 277 gold ile yaptığım işi aynı pulluk aynı derece 265 ile yapardım kimi zaman 277 evde bırakır 265 ile çifte giderdim ha kabinin hakkı ödenmez o ayrı tabiki yine tekrar ediyorum nerde ne kadar 3 silindirli motor varsa.... :)

• Beğen
Kimbilir o pişman olan arkadaş benimdir alacak olan arkadaşın aklını karıştırmak istemem ama bence asrın hatasını yaparsın 277 gold ile yaptığım işi aynı pulluk aynı derece 265 ile yapardım kimi zaman 277 evde bırakır 265 ile çifte giderdim ha kabinin hakkı ödenmez o ayrı tabiki yine tekrar ediyorum nerde ne kadar 3 silindirli motor varsa.... :)

belki sende ki 2 silindir di :D iyi baktınmı?

S.A.aslında bende de biraz 277 takıntı sı oldu, ama 3 silindir li olması dezavantaj diyorlar, bayılır,boğulur zayıf kalır diyorlar. NH td 65 de 3 silindir ona kimse böyle demiyor. Kafam karışıyor...

Ben de 277 den vazgeçtim. Artık nasip olursa 265 alacağım. Yarın görmeye gidiyorum.
Çift çeker 277 den memnun olmayan var, ben şimdi tek çekerini alırsam herhalde daha çok sıkıntı yaratır diye düşünüyorum.

S.A.aslında bende de biraz 277 takıntı sı oldu, ama 3 silindir li olması dezavantaj diyorlar, bayılır,boğulur zayıf kalır diyorlar. NH td 65 de 3 silindir ona kimse böyle demiyor. Kafam karışıyor...

Ben de 277 den vazgeçtim. Artık nasip olursa 265 alacağım. Yarın görmeye gidiyorum.
Çift çeker 277 den memnun olmayan var, ben şimdi tek çekerini alırsam herhalde daha çok sıkıntı yaratır diye düşünüyorum.

Tek çekerde memnun kalırsın, 4 çekerde belki motor bir ihtimal küçük gelmiş olabilir. Şöyle örnek veriyim; 266 gold tek çeker 265 den çok daha iyi gidiyor nadasta v.s. + yakıtıda 265 den düşük. 277 neden boğulsun veya kesilsin ki, sanki 265 kesilmeyecek mi?
Alacağın traktörün saati biraz fazla gibi, eğer düşürmediyseler 2 bin saat civarı verimli kullanırsın sonrası revizyon yolu görünür. 265 in 3 bin saat civarı çalışmış olanını bulmak çok zor. Hem 265 in 99 ve 2 bin modelini almalısın, diğerlerinde(yani rot kolu olan ve harici damper valfi olmayan) sıkıntı yaşarsın özellikle hidrolik direksiyon konusunda.

Kardeşim keşke hemen karar vermesen. Ben 277 modelli ve heybet i yerinde diye(bide esas kırmızı diye )beğeniyorum. İşte beğenmeyen de var... Bak yavuz arkadaş a oda güzel söylemiş...

valla arkadaşım massey konusunda tecrübem yok ama bizim bir abide var 277 gold 2005 yada 2006 olması lazım tek ceker ara sıra lazım oldugunda alıp kullanıyorum gercekten 4 silindir motorla 3 silindir motor arasında cok fark var sadceokadar söylüyorum bence 77 gold alma derim ben

• Beğen