New holland td90d koltuk sorunu

Değerli arkadaşlar new holland td90d'nin koltuğu kırık değil ancak traktör yolda giderken sallandığı zaman çat çat diye ses çıkıyor. Sanki altta vida varmış ve yuvasına girip çıkıyormuş gibi. Sorunu çözmek için ne yapabilirim ?

Önde arkada farketmiyor ses geliyor. Yay hassasiyetini kilo ayarlarını yaptım yine olmadı, acaba başka yapacak bişey var mıdır ? Artık Koltuğu taban vidalarından söküp sanayiye getirmeyi düşünüyorum

Önde arkada farketmiyor ses geliyor. Yay hassasiyetini kilo ayarlarını yaptım yine olmadı, acaba başka yapacak bişey var mıdır ? Artık Koltuğu taban vidalarından söküp sanayiye getirmeyi düşünüyorum 😃

koltuğun yay ve piston bağlantı yerlerinde az bişey boşluk vardır ve her zıplamada koltuğun hareketinde ses yapar. Dediğim yerleri bi kontrol edin sesin geldiği yeri bulup boşluğa göre tel, vida vs bi cisim sıkıştırıp boşluğu doldurun.

üzerinde halledilir. koltuğun üzerine bastırıp hareket ettirin sesin tam olarak nereden geldiğini bulduktan sonra gerisi kolay. Büyük ihtimal piston bağlantı yeri veya yay bağlantı yerlerinde boşluk vardır oda her zıplamada tık tık ses yapar