Cins hayvan satış yapan çiftlikler

iyi geceler arkadaslar

ülkemizde büyükbas cins (simental, montofon, hereford, limusine vs) besilik dana satışı yapan firmalarin fiyatları ile pazarda yada ahırdan alınan fiyatlar arasında buyuk fiyat farkları varmıdır?

bu ciftliklerden besi alımı yapan varmı?

kolay gelsin
ne kadar alacagın bılmyorum ama bızım burda getırenler oldu kars izmir edirne istanbul bu bölgeden simsar(arabulucu) kişiler tarafından toplanıyor. boyle bı fıkır verebılırım.

• Beğen
Tepkiler: erdoerdogan
Bende araştırdım bakanlıktan izin alıp işide kendin yapabilirken seçimi karantinayı vs. Maliyet 4.1 euro.
İzin alamaz ancak izni olan bir tanıdığım vs ile yine kendin yaparsan o izin sahibi ile nasıl anlaşıyorsan 4.1in üstüne ekle.
Aracıların eline düşersen 5.2 euro.

Yalnız 65 hayvanı hiç bilmediğim yerden gidip almak seçmek karantina yeri kiralamak vs. Bu işlere yatkın olup az çok anlamak lazım yoksa malları telef edersin karantinada.

Çek cumhuriyeti simental limuzin şarole fiyatları dır.

Tam kurulu bir düzen yoksa ve ilk defa yapacaksanız yerli ile başlamak daha mantıklı ben öyle yapacağım.

Haywan işine gireceklere birinci kural TOPLAMA HAYWAN İLE bu işlere başlamayın batarsınız, batmazsanız da yaptığınız iş başarılı olmaz...

Kimse ahırından iyi haywanı wermez...Büyük ARİ bir çiftlikten topluca alınız....

Pazarlarda kaliteli mallar da var ari çiftlikler pazara göre pahalı maldan anlayan biri ile pazardanda alınabilir. Sonucta 6 aylık dana 4500tl adam onu satmayıp besleyip kestirsede aynı parayı kazanıyor o yüzden şu piyasada pazardanda kaliteli mal toplanabilir.

Pazarlarda kaliteli mallar da var ari çiftlikler pazara göre pahalı maldan anlayan biri ile pazardanda alınabilir. Sonucta 6 aylık dana 4500tl adam onu satmayıp besleyip kestirsede aynı parayı kazanıyor o yüzden şu piyasada pazardanda kaliteli mal toplanabilir.

Hadi topladın diyelim, BiyoGüwenlik we Karantina kurallarına mizaç olarak uymayan bir milletiz...Ben toplamam toplayana da Allah akıl fikir wersin...

Hadi Anadolu'dan toplayalım, Trakya'ya götürelim. Götürebiliyor muyuz götüremiyoruz neden işte bundan dolayı pazarlardan haywan toplanmaz....

Ben öyle düşünmüyorum bana 15 tane düve lazım damızlık Şarkışla da 1 yaşında montofon düve 3bin TL. Bu hayvan 6 ay merada 6 ay içerde kalacak sütü buzasına verilecek.
Ben bu damızlığı arı bir işletmeden alsam 7 bin istiyor gebe istersen 10bin istiyor. Ayrıca yaylımada çıkamaz hassas hayvan. Tabi ikisi aynı değil sonuçta damızlık değeri süt verimi daha iyi ancak ikisinden de çıkan dana hemen hemen aynı fiyat.

Besi materyalinde bu kadar fiyat farkı yok o dediğiniz gibi yapılabilir.

• Beğen
Tepkiler: babasultan40