bu video çabuk unutuldu

Ynt: bu video çabuk unutuldu

atilla link=topic=9799.msg102126#msg102126 date=1227990537' Alıntı:
ağır abi palete karşı başarı diye düşünüyorum .. paletin tutunma kabiliyeti çok yüksek lastik tekere göre...
Palet daha fazla yüzeye bastığı için tutunma alanı artmaktadır o bir kesin...

Fakat kuru zeminde paletin hiçbir görevi bulunmamakta.. burada agırlık değil agırlığın belirli bir noktaya uyguladığı basınc önemlidir.

Benim kuru zeminde ince tekerin tutunmasından kastım buydu... kalın (balon ) lastik daha fazla alana basınç yaptığı için tutunması az olur.

Bir örnekle 10 tonluk iki tane traktörün var... birinde kalın lastik birinde ince lastik... ve betonda ve ya kuru bir toprakta arka arkaya bağlayıp birbirlerini çekmeye çalışsın...

Sizce hangisi çeker?

DoYrAnLı#2# link=topic=9799.msg102207#msg102207 date=1228001671' Alıntı:

Fakat kuru zeminde paletin hiçbir görevi bulunmamakta.. burada agırlık değil agırlığın belirli bir noktaya uyguladığı basınc önemlidir.

Benim kuru zeminde ince tekerin tutunmasından kastım buydu... kalın (balon ) lastik daha fazla alana basınç yaptığı için tutunması az olur.

Bir örnekle 10 tonluk iki tane traktörün var... birinde kalın lastik birinde ince lastik... ve betonda ve ya kuru bir toprakta arka arkaya bağlayıp birbirlerini çekmeye çalışsın...

Sizce hangisi çeker?

Benim soruma kimse yanıt yazamamış Acaba Neden ?

DoYrAnLı#2# link=topic=9799.msg102207#msg102207 date=1228001671' Alıntı:

Sizce hangisi çeker?
Cevabı vermişsin zaten tabiki ince teker

kalın çeker iki 8860 landini birisi kalın birisi ince kalın olan aldı ayrıca tarladada daha iyi sadece yolda gidrken ince daha rahat kalkıyor ince iyi olsa tüm markalar ince takmazmıydı