YOĞUN GEÇEN 2015 SEZONU VE KUDRETİN YENİ EKİPMANLARI (TMC TARIM)

Herkese Merhaba merhaba merhaba :D
2015 Sezonu Erkuntu almakla kalmayıp slaj işine bulaşmamızla birlikte çok yoğun bi hal aldı bu yüzden siteden uzak kaldık. :) Traktörü değiştirmekle iş bitmiyormuş bir traktör parası daha harcadık ekipmanlara slaj makinesi, pulluk, mibzer, patlatma vs... Bizim için güzel bir sezon oldu daha iyilerini nasip etsin Rabbim herkese. :) :)
Videolar :
Slaj videolarını hazırlayamadığım için yükleyemedim.

[video=youtu;t7l3QMo72yw]https://youtu.be/t7l3QMo72yw[/video]

[video=youtu;ey9NDdYY0k4]https://youtu.be/ey9NDdYY0k4[/video]

4 mt'lik Truva :)

Alpler 5'13 inç pulluğumuz. Epey ağır bi pullukmuş :)

Altayoğlu 19'lu balta ayak mibzerimiz. Daha büyük neden almadınız dediğinizi duyar gibiyim :( Yollar dar bu mibzeri bile sığdırmak da bu sezon zorluk yaşadık. Sezonun yarısın da aldık 200 dekardan fazla yer ektik şimdilik bir şikayetimiz yok :)

Daha çok resim ve video vardı ama düzenlemek ve boyutunu küçültüp yüklemek epey zaman alıyor ondan dolayı bu kadarını yükleyebildim :)

Herkese Merhaba merhaba merhaba :D
2015 Sezonu Erkuntu almakla kalmayıp slaj işine bulaşmamızla birlikte çok yoğun bi hal aldı bu yüzden siteden uzak kaldık. :) Traktörü değiştirmekle iş bitmiyormuş bir traktör parası daha harcadık ekipmanlara slaj makinesi, pulluk, mibzer, patlatma vs... Bizim için güzel bir sezon oldu daha iyilerini nasip etsin Rabbim herkese. :) :)
Videolar :
Slaj videolarını hazırlayamadığım için yükleyemedim.

Altayoğlu 19'lu balta ayak mibzerimiz. Daha büyük neden almadınız dediğinizi duyar gibiyim :( Yollar dar bu mibzeri bile sığdırmak da bu sezon zorluk yaşadık. Sezonun yarısın da aldık 200 dekardan fazla yer ektik şimdilik bir şikayetimiz yok :)
Daha çok resim ve video vardı ama düzenlemek ve boyutunu küçültüp yüklemek epey zaman alıyor ondan dolayı bu kadarını yükleyebildim :)

Kolay gelsin abi güzel paylaşım.

Bir sorum var yanlış anlaşılmasın Mısıra nasıl baktınız öyle :D

Mısır boyu çok süper ama yapraklar biraz zayıf sanki. Dekardan kaç ton geldi silaj ?

Edit: Bir daha baktım mısıra. Yapraklarda büyükmüş :)

Kolay gelsin abi güzel paylaşım.

Bir sorum var yanlış anlaşılmasın Mısıra nasıl baktınız öyle :D

Mısır boyu çok süper ama yapraklar biraz zayıf sanki. Dekardan kaç ton geldi silaj ?

Edit: Bir daha baktım mısıra. Yapraklarda büyükmüş :)

Estağfurullah kardeşim :) Mısırın tek derdi su ve gübre bunlar olduktan sonra güneş yeterli :)
6 ton verdi ikinci ürün.

yeni ekipmanların hayırlı olsun bilader arayı soğutma bukadar devam :) Kudreti gayrı şaha kaldırda alem motur görsün :D
Sağolasın biladerim, denemedim mi sanıyorsun la :D :D

Bi duman bulutu gördüm sanki :D Hayırlı olsun biladerim bol kazanç getirsin ;)
Sağolasın biladerim, İnanmaaam :D
Pfff ergut mu :D ;D Lalem videoların daha kaliteli olsun. :p Fotoğrafları ergut kataloglarda kullansın derim ben. Allah kolaylık versin :) Bol ve hayırlı kazançlar.
Ergut :D kaliteli aslında videolar lalem, neden bozuldu atınca bilmiyorum :) Erkunt a fazla gelir :p Sağolasın, inşallah :)
Güzel paylaşım. Erkunt çok asil duruyor :) bu sezon iyi çalışmışsınız.
Teşekkürler yorumun için :)

Paylaşım başarılı olmuş.erkuntun 105 e modelini seviyorum.aynı bu şekilde ki dar lastik versiyonu daha şok bi gorunume sahip,işlrdeki izleninlerinizi paylaşırsanız sevinşriz.aeıza yaşadınız mı yakıt durumu ve kabin ergonomisi hakkında goruşlerinizi bekleriz.hassas ayar kollarının geride kaldığını soyleyenler var kullanışta zorluk çektiriyormu size.surum ve kuyruk mili işlerinizde ki yorumunuzu merak ediyorum

Güzel paylaşım Ali.Özellikle fotolar çok şık duruyor.Maşallah Erkunt'a

NOT:Bende youtube videoları sağ taraftan kesik çıkıyor.Ekranda alttan sağa kaymıyor.Reklamı kapatamıyorum. Moderatör arkadaşlar ilgilenebilir mi?
[MENTION=47774]alper4u[/MENTION] Alper abi 3 farklı tarayıcıdan baktım böyle bişey yok bizde olmuyor problem görünmüyor google crome kullanıyorsa Adbloc eklentisi indir hiçbir zaman reklam görmezsin.

Paylaşım başarılı olmuş.erkuntun 105 e modelini seviyorum.aynı bu şekilde ki dar lastik versiyonu daha şok bi gorunume sahip,işlrdeki izleninlerinizi paylaşırsanız sevinşriz.aeıza yaşadınız mı yakıt durumu ve kabin ergonomisi hakkında goruşlerinizi bekleriz.hassas ayar kollarının geride kaldığını soyleyenler var kullanışta zorluk çektiriyormu size.surum ve kuyruk mili işlerinizde ki yorumunuzu merak ediyorum
Yakıt konusunda çok bi şikatim yok açıkcası. İşe başlamadan önce depoyu fulledim, 55 Dekar yer rotovatör çektim kurak sezon, 35 dekar yer sürdüm alpler 5'13 toplamda 20 km yol yaptım eve uzak tarlalarımız. Petrole gittiğim de 100 lt mazot aldı.Hassasiyet ayar kolların dan biraz şikayetim var slaj zamanı özellikle kontrolü zor oluyor diğer ekipmanlar da çok sıkıntı yaşamıyorum.
erkuntta yakısıklı ortagım gıbı :D guzel paylasım tokmakcı . erkunt u anlat bıraz
Eyvallah ortaam :D erkuntu anlatmam, gel deneyelim ;)
Eline Sağlık Abi.Güzel Paylasim
Teşekkürler kardeşim
Güzel paylaşım Ali.Özellikle fotolar çok şık duruyor.Maşallah Erkunt'a

NOT:Bende youtube videoları sağ taraftan kesik çıkıyor.Ekranda alttan sağa kaymıyor.Reklamı kapatamıyorum.Moderatör arkadaşlar ilgilenebilir mi?

Teşekkür ederim abi güzel yorumun için :)

Son düzenleme:

Dolu dolu paylaşım olmuş Ali, eline sağlık.
Traktör ve diğer ekipmanlar hayırlı olsun, güle güle kullan.
2. videoda ekilen tarla çok tavlı olduğu için mi mibzer fazla iz yaptı? Diğer tarlalarda da durum aynı mı?

Teşekkürler :)
Tavın da etkisi var ama arkada tohum kapatıcı ayaklar çok derin batıyordu ondan kaynaklı oldu. bi kısmında sorunu çözene kadar